Skocz do zawartości

Nowy zasilacz i obudowa


Recommended Posts

Witam !

Kierując się zaleceniami użytkowników tego forum, zamówiłem polecane rzeczy tj.

- i5 3570k

- MSI Z77A GD55

- dysk SSD 128 vertex 4

Do tego dołożyłem stary dysk ( WD 140 gb), zasilacz ( Modecom Premium), GPU- Gigabyte GTX 560,

oraz obudowę.

Jednak nie mogło być tak pięknie, płyta jest w formacie ATX, a moja obudowa jest po prostu za mała(mATX).

Na domiar złego czyszcząc zasilacz, urwałem jedno z jego skrzydełek - także i zasilacz do wymiany.

 

Obudowę chciałbym oczywiście w formacie ATX ( bez wbudowanego zasilacza), o jakimś przyjemnym wyglądzie ( dobrze by było jakby posiadała dodatkowe "kolorowe" diody)

 

Zasilacz, myślałbym o czymś bardziej przyszłościowym, czymś co wytrzymałoby i lekkie OC procesora, jak i nowszą generacje kart graficznych ( oczywiście bez przesady - gtx 660ti/670 to absolutne maksimum)

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Poprzednie wersje były kiepskie. Ten ma nowy kontroler i póki co u znajomego prezentuje się nieźle.

Zapomniałem zapodać ceny: Obudowa do 400 zł, mile widziane do 300 zł

Zasilacz... Hmm, nie znam się na tym, więc ogranicza mnie budżet - 300 zł +/-

 

Jeszcze jedno: nie jestem jakoś podatny na głośne dźwięki, aczkolwiek wolałbym w miarę cichy sprzęt. ( nie najcichszy, nie najgłośniejszy)

Edytowane przez Hassquin
Link to post
Share on other sites

Najlepiej byłoby pod kątem wentylacji, oczywiście startujący samolot to też nie za ciekawa sprawa ;)

i5 3570k, RAM 4x2 gb HyperX 1600 MHz, GTX 560 ( póki co), MSI-Z77A-GD55, 2 dyski - HDD i SSD.

A czy modele typu: Zalman Z11 Plus czy Coolermaster Dominator CM 690 II (jak i wersja 692) prócz ładnego wyglądu prezentują jakieś pozytywne cechy ( cicha praca, dobra wentylacja)?

Link to post
Share on other sites

Gladuis jest fajną obudową, ale nieco brakuje jej jakości wykonania (np. przyciski się psują). Proponuję nie oszczędzać na obudowie - jeśli kupisz dobrą to posłuży ci do zbudowania kilku kolejnych komputerów. Proponuję Define R4 (ładna, cicha, dobrze wentylowana i dobrze zabezpieczona przed największym wrogiem - kurzem ;) )

 

Corsair produkuje ponoć doskonałe zasilacze, ale mój HX1050 popsuł się po pięciu godzinach (lol).

Edytowane przez AvaloN
Link to post
Share on other sites

Miałeś pecha ,ale 5 lat gwarancji robi swoje.

Buda jak to buda, przyciski dwa mogą ale nie musza się uszkodzić jak ze wszystkim.Blachy 0,8 mm wiec jakościowo nie jest źle za tą cenę dorównuje takim za 300 -400 zł.

 

Sam posadam ten PSU co podales, 5 lat ma fakt, ale 650 na hoy mu.Smigac smiga bo SEASONIC.

Xfx core 550w styknie, sprawdzona konstrukcja mocny.

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...