Skocz do zawartości

Przesiadka na Linucha. Parę pytań.


Gość effendi360

Recommended Posts

Gość nasciturus

A W7 to cały bez bugów?

 

Na W7 jeszcze nie widziałem bluescreena, a korzystam z niego odkąd wyszedł (wcześniej używałem Windows 2000, Windows ME, Windows Xp, Windows Vista, z W8 nie korzystałem jak dotąd). Parę lat temu linkuksiarze śmiali się z awaryjności Windowsa i może mieli racje. Ale teraz sam linux nie popisuje się pod tym względem.*

 

*To moja subiektywna opinia, jeżeli ktoś ma inne zdanie, proszę nie atakować :).

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Na razie wróciłem na mint cinnamon bo jest to wersja póki co mi najstabilniej działa.

 

Irytuje mnie pewna sprawa. Mam GG włączone w telefonie, tablecie i na drugim pececie. Za każdym razem jak któryś z nich łapie synchro to mi się wyświetla komunikat. Da się to jakoś wyłączyć ? Na linuchu używam Kadu...

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Kopiujesz graficznie czy przez terminal (konsole)?

 

Nie bawiłem się z apletami, ale jeżeli coś nie można skopiować to loguje się na konto roota, a potem do kopiowania używam polecenia

cp

http://pl.wikibooks.org/wiki/Linux/cp

http://wiki.linux.pl/cp

 

//kiepski jestem w tłumaczeniu to posiłkuję się linkami :)

Edytowane przez nasciturus
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Dobra poszło ja pierdziele nie trzeba żadnego terminalu tylko się prawym klika na folder i daje "open as root" i wtedy można kopiować :).

 

Dobrze wiedzieć :co:

 

Poruszam się tylko po konsoli, nawet nie wiem jakie opcję są normalnie w trybie graficznym %-)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Fajnie ale tak się nie dgadamy bo ja o niebie Ty o chlebie. Piszesz mi jakieś polecenia; jakiś terminal coś tam; ja przypominam, że używam tego OD WCZORAJ. I nie ogarnam tak jak Ty. Na obecną chwilę to mam tak, że ściągam appleta, przerzucam do folderu, pojawia się na liście appletów, włączam i lipa, nie odpala się. Próbowałem z trzema rónymi.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Dzisiaj nic nie walczyłem, bo nie miałem prądu po pracy jak wróciłem a wieczorem mi się nie chciało.

Generalnie interfejsem odpowada mi najbardziej MINT ale jest problem, bo potrafi on nieźle zamulić i trzy razy w ciągu dnia mi się powiesił a to dla mnie jest nie do przyjęcia. Do tego dochodzi inny problem. Mianowicie, dzieje się czasem tak, że o łapie freeza na ekranie, pomaga tylko twardy reset a niestety po nim Cinnamon obciąża cholera wie czym cpu w 100% tak, że na kompie praktycznie nic się nie da robić. O tym problemie piszą ludzie na forach też...

Generalnie gdyby nie te wady.... to system spoko. Najlepszym rozwiązaniem dla mnie chyba byłby XP z nakładką interfejsy tego MINTa :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...