Skocz do zawartości

Ogółem wzięte - wszystkie gry tną...


Recommended Posts

Witam! Mam pewien problem, mianowicie.

 

Nie dawno kupiłem nowe podzespoły do mojego komputera, wygląda on teraz tak:

 

ASUS P5Q SE PLUS

INTEL CORE 2 DUO E4300 @ 3.15GHZ + AEROCOOL DOMINATOR

GAINWARD GTX 260 (nie podkręcany)

OCZ REAPER 2*2GB 1066 @ 1120MHZ

CHIEFTEC 550W

THERMALTAKE SOPRANO RS 101

 

i od czasu kupna siedzę dalej na win xp i grając we wszelakie gry odczuwam 0,5 sekundowe ścinki obrazu przy wchodzeniu do większych pomieszczeń (Modern Warfare 2).

 

na pewno nie jest to wina karty graficznej aczkolwiek włączyłem frapsa podczas gry i fpsy nie spadały poniżej 90 klatek na sekundę.

 

proszę o pomoc i wyjaśnienie dlaczego tak owy problem występuje.

Link to post
Share on other sites

Przeczyść komputer CCleaner'em: pliki i rejestr. Zdefragmentuj dyski, zwłaszcza partycję systemową. Przeprowadź skanowanie antywirusowe. Przeinstaluj sterowniki od grafiki. Wymień kilka tytułów, w których występuje problem, jeśli to m.in. Gothic 3, GTA4 albo Crysis Warhead, można to wytłumaczyć złą optymalizacją gry. Odpisz, czy coś pomogło.

Link to post
Share on other sites

format jak najbardziej nie wchodzi w grę gdyż mam kilka gier na dysku, które muszę dopiero nagrać oraz wiele wiele filmów, ccleaner mam zainstalowany od świeżości systemu i czyszczę raz na 2 tygodnie, jest to min nowy call of duty mw 2, gta 4 również, batman arkham asylum.

 

drugs u ciebie mogłobyć to spowodowane utratą pakietów, małą liczbą fps, dużym pingiem lub choke więc 1.6 w ogóle nie wchodzi w grę, ale skoro format rozwiązał problem to pewnie jakiś syf :D

 

aczkolwiek format robiłem nie dawno, ale kasowałem tyko partycję systemową (formatowałem) i może być taka możliwość, że jakiś syf siedzi na drugiej. formata spróbuje jak kupie płyty :P

Link to post
Share on other sites

nie defragmentowałem, ale spróbuje tuż po przyszłym formacie, mam zamiar zainstalować windows 7 rtm 64 bit, aha i jeszcze jedno pytanie w biosie ustawione mam napięcie procka na 1.4685, napięcie mostka północnego 1.30, południowego auto, a pamięci 2.1, na ile ustawić napięcie mostka północnego, południowego i do ilu mogę zmniejszyć napięcie, aby proc chodził stabilnie, w normalnym uzytkowaniu mam 35* do ilu mogę go kręcić, aha i jak kręcę powyżej 333mhz fsb (333*9=2997Mhz) to fsb strap to north brigde ustawić na następną wartość (400mhz) i kręcić dalej? bo jak ustawiłem 400 to miałem małe częstotliwości pamięci, a jak ustawiłem na 999mhz (normalnie 1066mhz) komp nie wstawał. kręcić dalej na 333mhz fsb strap to north brigde?

Link to post
Share on other sites

partycja C:/ (pojemność 97,6gb) (35% fragmentacji)

partycja D:/ (pojemność 51,4gb) (7% framgentacji)

 

jutro poddam defragmentacji, zainstaluje sterowniki od nowa*, przeskanuje system i dam znać, a jeśli nie da rady to robię pełny format i instaluję windows 7 rtm 64bit :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Ja miałem ten sam problem, miałem wersje ruską i na niej nic się nie cięło gra chodziła płynnie ustawienia na fulla, a kiedy przesiadłem się na wersje angielską miałem ten sam problem co kolega "ścinki" i zdaje mi się że może być to wina wersji gry.

Link to post
Share on other sites

nuka157

Proponujesz wymianę sprzętu?

 

I opcja:

Czas zgrać pliki na płyty, pen-drive'y, dyski zewnętrzne i zainstalować system od nowa.

 

II opcja (w tym część pierwszej):

Samsung F3 500GB lub Barracuda 7200.12 500GB

 

- duże

- dwa najszybsze na rynku dyski 7200rpm

- Samsung jest ciut szybszy, cichszy

- Seagate 179zł http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... ts_id=4682

- Samsung 185zł http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20853

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

jakieś pomysły?

 

tak jak pisałem dysk zformatowany całkiem, świeży system, najnowsze stery i dalej to samo, napięcie na linii +12v należyte (12.72v), max. karty graficznej podczas grania to 52* przy 60% obrotach wentylatorów, ścinki występują tylko i wyłącznie podczas wchodzenia do innych pomieszczeń (otwieranie drzwi w batman: arkham asylum), szybki obrót o 180*.

 

proszę o pomoc, chcę pograć w te święta a tu nici...

 

a skąd wiadomo, że na pewno jest to wina dysku? jeżeli już to dajcie propozycje tańszych dysków ~100zł.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...