Skocz do zawartości

Która 9600GT najlepsza? do 400 zł


Recommended Posts

Witam!

 

Kupuję nowy komputer i zastanawiam się jaką kupić do niego grafike. Właściwie już zdecydowałem że będzie to jakaś 9600GT ale nie jestem przekonany którą kupić. Moim faworytem jest ta Galaxy ale są też inne więc wole zasięgnąć rady. Budżet wynosi 400 zł. Możecie też zasugerować jakąś 9800GT jeśli na prawde warto to może jakaś kase jeszcze dozbieram ale bez szaleństw max 450 zł i najlepiej żeby to była płyta z tego sklepu ponieważ w nim składam kompa. Chcę aby nowe gierki chodziły płynnie nie konieczenie na max detalach jedynie COD4 ma chodzić na maxa bez żadnego ale oraz żeby karta nie hałasowała jak szuszara. Propozycje radków również wezme pod uwage.

 

Procek będzie E8400

Płyta P5Q

RAM 4GB Kinga CL5 (dual 2GB oczywiście)

Zasilacz Tagan U33II 500W

 

Acha, bez żadnych OC sprzęt musi wytrzymac 4 lata :]

 

Z góry dzięki :D

Link to post
Share on other sites

Aż grzech kupywać E8400 nie do o/c dokładnie się nad tym zastanów nawet taki 8400 wyciągnie bez zadyszki na boxowym chlodzeniu 3,8-4,0Ghz.Apropo E8400 mój kumpel na wodnym chlodzeniu wycisnął z tego cuda 4,6Ghz stabilne!!!! po godzinie w orthosie zero błędów.

Jesli masz jeszcze dodatkowe 50zł to za 487zł+przesyłka 15zł(kurier) ASUS ATI Radeon HD4830 512MB DDR3 / 256bit TV / DVI PCI-E (575 / 2000)po skręceniu wydajnościa jest równa 4850 a nawet czasami ja przewyższa.

Geforców za bardzo nie oplaca się kupywac a zwłaszcza 9800GT który jest tylko podrasowanym 8800GT a wydajnosc jest leciwa nawet do tego 4830

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Aż grzech kupywać E8400 nie do o/c

Zobaczymy, nie znam się na podkręcaniu dlatego o tym nie myśle ale wszędzie piszą że na boxowym chłodzeniu można spokojnie o 500Mhz podkręcic, brzmi to zachęcająco.

 

487zł+przesyłka 15zł(kurier) ASUS ATI Radeon HD4830 512MB DDR3 / 256bit TV / DVI PCI-E

W sumie wychodzi już 500 zł to raczej odpada. Czy na prawde może on być lepszy nawet od 9800GT?

 

9800GT który jest tylko podrasowanym 8800GT

To w końcu która seria jest "wyższa"? :] Z tego co ja zauważyłem to 8xxx są droższe i po opiniach wydajniejsze więc lepsze.

 

Dzięki aleks za propozycję ale najbardziej zależy mi aby się dowiedzieć która 9600GT jest najlepsza. :D

Link to post
Share on other sites

Geforców za bardzo nie oplaca się kupywac a zwłaszcza 9800GT który jest tylko podrasowanym 8800GT a wydajnosc jest leciwa nawet do tego 4830

9800GT = 8800GT. To jest dokładnie ta sama karta, taki sam rdzeń, taki sam proces technologiczny, takie same taktowanie, taka sama szyna pamięci i jej taktowanie. Więc jak coś to bierz tą która tańsza. A 8800GT/9800GT jest porównywalna wydajnościowo do HD4830 - raz jest szybsza, raz wolniejsza.

Link to post
Share on other sites

Za cenę 9800GT nie kupisz 4850, tylko 4830, który jest porównywalnie wydajnościowo kartą do 9800GT.

 

Obie firmy mają dobre karty, a nazywanie wszystkich produktów i całej firmy syfem to po prostu zwykłe fanbojstwo.

 

Do autora: zamiast 9800GT możesz też wziąć 4830 jak znajdziesz w korzystnej cenie

Link to post
Share on other sites

No może troche przesadziłem xD.To że wyrażam się tak o nvidi to akurat mam na myśli ten konkretny model bo co to za sens kupywania drogiej karty która była rok temu taka sama tylko miała w nazwie cyferke 8.A to że tak uparłem się na tego 4830 to nie znaczy ze mam zapędy fanbojowskie do Radeonów,a ze względu na to że wydajnośc wg mnie tej karty jest lepsza niż 8800/9800GT,a zwłaszcza po skręceniu do 4850 która jak wiadomo jest lepsza niż 8800GTX/9800GTX/+ lub idzie w łeb w łeb z nimi.

 

Pozdrawiam i przepraszam jeśli kogos uraziłem xD

Link to post
Share on other sites

A ja pod koniec grudnia kupiłem 9800GT 512 DDR3 za 388 zł - nowa, 2 lata gwarancji. I powiedz mi, czy miałbym jakąś rozsądną cenową alternatywę od ATI? Raczej niestety nie.

 

A 8800GT/9800GT to na pewno nie jest słaba karta. Jakiś czas temu pozamiatała i była najlepsza w swej klasie i w relacji cena/wydajność. Dopiero seria HD4000 od ATI to zmieniła.

 

Ale też wiem, że nVidia ciągle serwuje odgrzewane kotlety - jeśli jednak są szybkie i tanie, to czemu nie brać? :P

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki spróbuje kupić tak jak radzicie. Chyba jednak zakupie jakiegoś zieleniaka ponieważ nigdy nie miałem radka a z prockami podobnie - zawsze miałem intel dlatego bardziej mnie ciagnie w tę stronę poza tym nie uzbieram na żadnego HD4850 a na 9800GT może się uda.

 

Dzięki i pozdrawiam :P

Link to post
Share on other sites

jeśli to ma być sprzęt na 4 lata (a już po dwóch latach odczujesz, że to stary sprzęt, może wcześniej) to weź bardzo mocną kartę graficzną i E5200 - E7300 - są to procki o wiele tańsze ,a podkręcają się podobnie, za różnicę w cenie kupisz Radeona 4850.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...