Skocz do zawartości

karta graficzna do 1200/1300


Recommended Posts

poszukuje jakiejs karty w tym przedziale cenowym sklep moze byc dowolny bo co sklep to inna cena a co do firmy bardziej bym sie sklanial ku amd czy tam ati jeden pies bo z GF mam raczej zle skojrzenia

na chwile obecna widza mi sie

radeon 7870

radeon 7950

 

HIS Radeon HD 7870 iceq X a ten model jakby dla mnie stworzony

 

tylko pytanie jeszcze jaka z serii kart ale tez prosilbym o firme ktora produkuje bo co firma to inne chlodzenie itp i zawsze sie tam czyms roznica a ceny sa zblizone raczej

Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę polecić HD7950 od Gigabyte. Karty używam od czterech miesięcy. Chłodzenie ciche i bardzo wydajne. Karta na stockowych zegarach podczas grania nie dobija 60 stopni. Kręci się również bardzo dobrze, po zmianie napięcia osiągnęła stabilne 1230MHz na rdzeniu i 1620MHz na pamięciach (domyślne zegary karty: 900/1250) . Przy takich ustawieniach temperatury oscylowały w granicy 67 stopni. Jednak, nie ma co katować karty wysokim napięciem, na co dzień korzystam z ustawienia 1100/1575 z lekkim podbiciem napięcia. Wszystkie gry odpalam na niej na wysokich detalach, osobiście jestem bardzo zadowolony z zakupu i jestem pewien, że Ty również będziesz, jeżeli wybierzesz właśnie tą kartę. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

i taka ostatnia watpliwosc bo po niedzieli mam zamiar zamowic i mam problem bo mam 2 do wyboru a jak wiadomo wybrac chce 1 :P a nie wiem ktora

http://www.agito.pl/...html?acc=648915

 

http://www.agito.pl/...html?acc=531862

bo ostatnio tez mialem gigabyte z 3 wiatrakami i zbyt dlugo to ona nie wytrzymala po pol roku poszla na gwarancje a przed gigabyte mialem saphire i dzialala az nie postanowilem zmienic na nowsza wiec moze jakas mala rada ktora z nich bedzie lepsza chodz wiem ze duzych roznic nie bedzie

Edytowane przez Perkoz12
Link to post
Share on other sites

Bez zastanowieniea wybierz 7950 VAPOR-X

 

jaki tam GIGABYTE ??? producent średni dla AMD SAPPHIRE to tak jak dla Nv jest EVGA.

 

http://www.pixmania....8&CodePromo=oui

 

TAK WYGLĄDA PO OC SAPPHIRE 7950 VAPOR-X

 

http://tpucdn.com/reviews/Sapphire/HD_7950_Vapor-X/images/gpuz_oc.gif

 

http://tpucdn.com/reviews/Sapphire/HD_7950_Vapor-X/images/perf_oc.gif

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

nie trudno tyle podkrecic, a gigus jest chichszy, moze nie maja najlepszych komponentow, ale chlodzenie maja bardzo dobre. Ja mam gigabyte gtx 660 i sprawuje sie wysmienicie na obrotach 1400 jest tak cichy jak normalne wentylatory na 900

Link to post
Share on other sites

a mozna ja znalesc w jeszcze jakims sklepie (bo ten mi cos nie lezy jakos) bo szukalem ale wszedzie bez obrazkow i trudno porownac bo z tego co widze to takich jest kilka tzn conajmniej 2 rozne ;/

np

http://sklep.komputerswiat.pl/produkt/65678.html

http://www.gram.pl/sklep/sprzet/sapphire-amd-radeon-hd7950-3072mb-ddr5-384bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-950-5000-wer-oc-overclock-chlodzenie-vapor-x?utm_source=ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=sklep to sa te same co z postu powyze czy mi sie tylko wydaje ze nie bardzo ?

 

ps.no wlasnie co do gigusia to nie wiem czy jakas wada czy cos bo dopiero co odeslalem ale te 3 wiatraki to az takie ciche to one nie byly :P a bez sterownikow jak suszarka przy wlaczeniu pc dopiero jak sie zaladowal sterownik cichla ale moze faktycznie model jakis pier....

Edytowane przez Perkoz12
Link to post
Share on other sites

Procek może trochę ograniczać kartę

fx-8350

http://pclab.pl/art51626-6.html

i5 2500k

http://pclab.pl/art51626-4.html :o

 

jakbym byl moze jakims zapalencem gier i gral 24 na 24 to moze by to robilo roznice ale gram raczej sporadycznie i jak cos ciekawego wyjdzie czyli moze ze 2 3 fajne tytuly w roku :> a fify mi ograniczac nie bedzie :P bo przewaznie w to gram najwiecej

 

tez bym far cry przetestowal ale akurat przed premiera karta padla i sobie poogladalem ale okladke :P

Edytowane przez Perkoz12
Link to post
Share on other sites

czyli na pewno ten 7950 VAPOR-X bedzie najlepszym wyjsciem?? bo znalazlem w dobrym sklepie i sie zastanawiam nad ta i gigusiem chodz co do gigusia obawy sa powyzej bo GF odpada jeszcze gorsze odczucia co do gigabytow ;/ mialem kiedys to 3 x reklamowalem ta sama karte a i tak sie jej musialem pozbyc bo wciaz cos jej odbijalo

ps. zna ktos moze jaka strone gdzie mozna porownac karty itp ? tzn nie szukac kazdej z osobna tylko cos co by sie wybieralo karty i pokazywalo roznice bym nie musial forum spamowac tylko bym sobie porownal i by bylo elegancko :P

Edytowane przez Perkoz12
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, reviews poszukaj tej karty nawet po angielsku, zawsze jest od kilku producentów a na koniec masz zestawienie każdej. Możesz też odwiedzić newegg.com (duży zagraniczny sklep komputerowy) i tam sprawdzić te radeony i co ludzie o nich piszą, przy tym akurat niewiele ale wkleje Ci jedną z opinii o tym modelu 7950 vapor-x:

 

Pros: Sapphire built this card to be overclocked and it shows. I have overclocked the card to 1200mhz core clock and 1450mhz memory clock. At that setting the card scored a 3DMark 11 graphics score of 9636. compare that to the overclocked benchmark of the 7970 ghz or 6gb Toxic, kitguru overclocked a 7970 ghz edition to a graphics score of 9275 and a Sapphire 7970 6gb Toxic edition to 10111. My Vapor-X places between these two cards at 9636, pretty good considering it's price.

Cons: Didn't work well with the Trixx software. Although it works perfectly with MSI Afterburner.

Other Thoughts: This is an amazing card for the money

 

A więc tam vapor-x nie jest zbyt popularny, mało komentarzy i wśród nich kilka jest bardzo negatywnych, natomiast ten od gigabyte ma mnóstwo komentarzy (feedback) i 72% z nich ma 5 gwiazdek czyli maks ocenę, natomiast vapor-x miał 40% 5 gwiazdek. :P

 

jedna z negatywnych opinii (ale jest ich mało) o gigabyte (przeczytaj wszystkie jeśli się wahasz między vapor-x a gigabyte, gigabyte ma bardzo dużo opinii (są to opinie ludzi którzy kupili) więc jest co czytać a vapor-x mało czyli jest mniej kupowany):

 

 

Pros: This card has an upside? I was unaware. It runs like absolute ****. Since I've put it in I've had nothing but problems. I guess if i HAVE to put one its that for the 5-10 min the card actually runs 3d apps it runs very well and if I didn't received a faulty card I wouldn't be quite so upset.

Cons: Where shall I begin? Artifacting at stock clocks, voltage locked, extremely loud fan whine (I can hear it when im not in my room with the door shut), card wont over or under clock as ANY change in core or memory clocks result in instant crash on 30 app launch, crashes either on launch of game or after about 5-10min.

Other Thoughts: I actually bought this card because I was under the impression it was voltage unlocked, as the previous models were. This was let down one and giant **** snowball of disappointment. I wouldn't recommend this card to anyone. Gigabyte has put limitations on this card that completely ruin it not to mention gigabytes f42 bios (which is what my card was shipped with) is riddled with bugs and flaws. Not to mention after some research I've found the newer models cannot be bios flashed to a 7970 BIOS anymore (gigabyte changed the 7970 bios to brick 7950s as of a few weeks back. either that or just made the new 7950 model completely incompatible with the 7970 bios, this is more likely) to enhance stability and gigabyte has taken its newest 7950 bios, f3 (one that supposedly alleviated some of the problems for owners with the f42 bios) without a word or reason why. Last gigabyte purchase i ever make. I have owned previous gigabyte cards and this is the first one with so many glaring issues. I will be returning and upgrading to a MSI 7970 as gigabyte has lost a lot respect from me over the past few days and over the years MSI has come to earn my trust.

 

Final Thoughts: its a cheap card for a 7950 and in theory preforms well. if you get a working one chances are you'll be satisfied, if you end up like me with a defective model, you'll be pulling your hair out and cursing gigabytes name.

Manufacturer Response:

Dear Customer,

 

Thank you for your comments. We apologize for your difficulty with your GIGABYTE product. Please contact us at newegg-support@gigabyteusa.com with the case number 90462 in the subject line. We will provide personalized service and analysis to help solve your issue ASAP. If the matter is urgent, please send us your contact number, and we will contact you.

 

GIGABYTE VIP Support Team

Edytowane przez eizix
Link to post
Share on other sites

no widze wlasnie co do vapora komentarzy sporo na zagranicznych serwisach a w polsce raczej pochlebne sa co do gigabyte to dam jeszcze raz szanse tej firmie zobaczymy moze trafilem na jakas wadliwa sztuke a to sie zdarza wszedzie niestety wiec problem raczej rozwiazany jutro zamowie i zas sprawdzimy jak ta karta bedzie w praktyce dzialac

 

sory za post pod postem ale edytowac cos nie idzie brak tej opcji tak wiec kupilem jednak gigabyte po namyslach i chyba jednak moja poprzednia musiala byc trefna ;/ ta wersja dziala elegancko bardzo dobra wydajnosc chodz narazie za duzo nie potestowalem ale jak na dobry pocztek jest ok i jest odziwo bardzo cicha niemal ze nie slyszalna (poprzednia jak suszarka ) i mysle ze to jest dobry wybor zobaczymy jak dalej w praktyce to bedzie wygladac :)) i dzieki wszystkim za rady

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...