Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze karty graficznej


Recommended Posts

Cześć!

 

Chciałbym byście pomogli mi w rozwiązaniu problemu. Odkąd można oglądać filmy czy też programy w HD mój komputer niezbyt dobrze sobie z tym radzi (obraz i dźwięk przycinają się). Komputer składałem we wrześniu 2003 r. i domyślam się, że musiałbym w nim co nieco wymienić. Mam nadzieję, że skończy się tylko na karcie graficznej. Dodam tylko, że nie wykorzystuję komputera do gier.

 

Informacje o moim komputerze:

 

Procesor: AMD Athlon™ XP 2500+

Pamięć (RAM): 1.50 GB

System operacyjny: Microsoft Windows XP Professional

Opis karty: RADEON 9000 SERIES

Pamięć RAM karty: 64,00 MB

 

Czy wymiana karty rozwiąże problem? Czy winny tej sytuacji może być także procesor?

 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

 

babyface

Link to post
Share on other sites

Dzięki effendi. Mimo wszystko chciałbym wiedzieć czy przy lepszej karcie graficznej nie powinno być problemem oglądanie filmów w jakości HD (MPEG-TS). Na komputerze z procesorem AMD Athlon™ XP 3200+ i kartą graficzną ATI RADEON HD SERIES 4300/4500 ten sam problem już nie występuje.

Link to post
Share on other sites

Radeon HD4650 na AGP i powinno pyknąć, pochwal się zasilaczem.

 

Jak juz zakupisz musisz wybrać odtwarzacz ze wsparciem dla kart AMD ATI (kiedyś ta technologia nazywała się ATi Stream, nie wiem jak dziś).

 

@ chudy - brak odtwarzacza ze wsparcie dla CUDA.

Link to post
Share on other sites

Troszkę się wyjaśniło w mojej kwestii. Dodam tylko, że obecnie mam płytę główną Epox 8RDA3+ (nVidia nForce Ultra 400). W serwisie komputerowym poinformowano mnie, że do mojego zestawu nie ma wielkiego wyboru kart graficznych ze względu na jakieś złącze. Podano mi tylko nazwę jakiegoś jednego modelu karty, której koszt nie przekraczał 200 zł. Serwisant zaproponował mi wymianę procesora na AMD Athlon II X2 270, płyty głównej na Gigabyte GA-78LMT-S2P z wbudowanym układem graficznym Radeon HD 3000 oraz zakup 4GB pamięci RAM. Czy taka kombinacja pozwoli mi na odtwarzanie takich chociażby formatów wideo jak AVI, MP4 czy MPEG-TS wielkości rzędu kilku GB bez przycinania się dźwięku czy obrazu? Przypominam, że komputer używam wyłącznie do surfowania w sieci oraz czasami do oglądania filmów. Panowie jeszcze raz dzięki za pomoc! Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Całkiem sensowne i ekonomiczne rozwiązanie. Procesor w zupełności wystarczy do twoich zastosowań a Radka 3000 możesz wykorzystać do odtwarzania filmów przy wsparciu ATI Avivo. Niestety chipset 760g (czyli Radeon 3000) nie obsługuje AVIVO HD z UVD a to dosyć istotne jeśli chcesz oglądać wideo w pełni komfortowo na 1080p.

Zobacz sobie tą tabelkę http://en.wikipedia....grated_graphics

 

Optymalnie choć na pewno drożej, jak byś wybrał płytę na chipsecie 780G (HD 3200) lub wyższym, miał byś wtedy pełne sprzętowe wspomaganie H.264 i VC-1.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie! Stwierdziłem, że proponowany mi przez pracownika sklepu komputerowego (a podany wyżej w poście) sprzęt mógłby być nieco lepszy. Dlatego też chciałbym się was spytac co sadzicie o procesorze AMD Llano A6-3650 ze zintegrowaną kartą graficzną Radeon HD 6530D. Oczywiście w moim przypadku konieczna jest równiez wymaian płyty głównej. Tu postawiłbym na Gigabyte GA-A55M. Co prawda ta konfiguracja jest nieco droższa, ale wydaje mi się, że bardziej na czasie niż ta wymieniona wcześniej. Liczę na wasze opinie, bo chciałbym sprawić sobie na Mikołajki mały prezent i nieco usprawnić swojego kompa. Przypominam, że potrzebny jest mi tylko i wyłącznie do surfowania w sieci i oglądania filmów. Gry w ogóle mnie nie interesują. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Zaczęło się od chęci wymiany karty graficznej, a skończyło się na wymianie całego sprzętu i …pustym koncie :)

 

Wszystkim tym, którzy przez ostatnie blisko trzy miesiące służyli mi pomocą, dzielili się swoją wiedzą i zarazili mnie chęcią poznawania świata komputerów serdecznie dziękuję! To między innymi dzięki waszemu zaangażowaniu udało mi się złożyć całkiem nową maszynę. Oto ona!

 

Procesor: AMD APU A10-5800k 3.8GHz

Płyta główna: Gigabyte GA-F2A85X-D3H

Pamięć:Corsair DDR3 2x4GB 1866MHz CL9 XMP Vengeance Red Low Profile

Zasilacz: be quiet! Pure Power L8 430W

Obudowa: Cooler Master CM 690 II Advance USB 3.0

Napęd optyczny: Asus DVD+/-RW DRW-24B5ST

Dysk twardy: Samsung SSD 840 Pro Series 128GB

 

Koszt zestawu: 2238,70 zł

 

W tym miejscu nie pozostaje mi nic innego jak zacytować effendi360...

 

CAŁY Twój osprzęt nadaje się do wymiany. Szykuj 2000+zł jak chcesz podciągnąć swój zestaw do dzisiejszych standardów.

 

...i niestety przyznać mu rację :)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...