Skocz do zawartości

Netia i próba oszustwa?


Recommended Posts

Witam

Zerwałem umowę na czas nieokreślony na internet max-20mb w netii ponieważ się przeprowadzam a na nowym mieszkaniu netia rzekomo nie ma warunków technicznych (nowy budynek w Krakowie) netia nie potrafi sie dogadać z tp w sprawie gniazdka tel.tyle że tp mogą podpiąć gniazdko ale chcą aby kupić od nich usługę. Ale do rzeczy... wczoraj dzwonił do mnie facet z netii i mi proponuje aby anulować rezygnację i przesłać faksem reklamację, że odłączą mi usługi 10.12.2012, że to w ten sam sposób będzie działać tylko ja uniknę tej opłaty 300zł za rezygnację (mało tego na mojej umowie nie mam tej strony z informacją o tej opłacie i są śladu dłubania przy zszywce). Czy to nie jest ich sztuczka aby mnie tam podstępnie zatrzymać?

Czy ktoś z Was się spotkał z czymś takim? Gdzie tu haczyk jest?

Link to post
Share on other sites

To jest właśnie najśmieszniejsze, że na umowe na czas nieokreślony są kary za zerwanie, to właśnie pokazuje podejście tej firmy, a tak jak pisałem wcześniej na moim egzemplarzu umowy brakuje ostatniej kartki, właśnie tej na której jest informacja o tej opłacie, tak więc przy podpisywaniu(a czytałem umowe) nie wiedziałem nawet o tej opłacie

Link to post
Share on other sites

Poproś o przesłanie kopii umowy, którą oni dysponują. Jak miałeś dwa egzemplarze to powinieneś wyniuchać, że na jednej kopii podpisałeś o jeden papier więcej. A jak nie, to możesz mieć do siebie żale. Przedstawiciele handlowi w firmach telekomunikacyjnych to hieny i z nimi nie ma żartów. Przy nich nawet format papieru trzeba sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamietam za rezygnacie placisz 300 złotych ale co miesiac odejmoja od tego 12 złotych bodazje ;) wiec umowe za 0 złotych mozna zerwac jakas po 2 latch czy jakos tak :)

 

z tego co przeczytałem cos z nim rozmawiał to masz 2 wyjscia bezproblemowe i 1 kretynskie..

 

1. dalej utrzymywac ten stan ze to TY rezygnujesz z umowy i płacic kare :)

2. anulowac rezygancjie i wysłac im reklamacjie bo tego co pamietam był zapis o rezygnacji z umowy z ICH winy jesli niema mozliwosci podpiecia internetu...

3 i niepolecany.. dalej pozostac przy rezygnacj gdzie TY jestes winowajcą zerwania umowy i potem klucici sie z nimi jesli by chcieli zebys zaplacil kare.. wystapic na droge sadowa jesli wysla ci rachunek i uzerac sie :)

 

Powodzenia ;)

Edytowane przez Terrorek
Link to post
Share on other sites

W pierwszym poście wszystko jest, tak jak pisałem z powodu przeprowadzki

Witam Zerwałem umowę na czas nieokreślony na internet max-20mb w netii ponieważ się przeprowadzam a na nowym mieszkaniu netia rzekomo nie ma warunków technicznych (nowy budynek w Krakowie) netia nie potrafi sie dogadać z tp w sprawie gniazdka tel.tyle że tpmają możliwości aby podpiąć gniazdko tylko że chcą aby kupić od nich usługę.

, umowę podpisałem w marcu.
Link to post
Share on other sites

Jak w marcu to umowa na 100% jest obarczona karą umowną. Jeśli w poprzednim mieszkaniu ktoś teraz zamieszkał, to Innym rozwiązaniem może być cesja dotychczasowego łącza na nowego właściciela (o ile się zgodzi). On będzie miał łącze bez problemów, a Ty spokój i 0 wydatków. A w nowym mieszkaniu załóż sobie najlepiej kablówkę, najczęściej nowe budynki mają już nawet poprowadzoną sieć kablową.

Link to post
Share on other sites

No to jedyne czego możesz się chwycić jest sfałszowana przez przedstawiciela umowa, ale musisz mieć ichnią kopię. Jeśli u nich jest ta kartka i jest na niej Twój podpis, to nie masz o co się kłócić (o ile prawdziwy, bo pracując na infolinii miałem przypadki fałszowania podpisów przez przedstawicieli).

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam

Zerwałem umowę na czas nieokreślony na internet max-20mb w netii ponieważ się przeprowadzam a na nowym mieszkaniu netia rzekomo nie ma warunków technicznych (nowy budynek w Krakowie) netia nie potrafi sie dogadać z tp w sprawie gniazdka tel.tyle że tp mogą podpiąć gniazdko ale chcą aby kupić od nich usługę. Ale do rzeczy... wczoraj dzwonił do mnie facet z netii i mi proponuje aby anulować rezygnację i przesłać faksem reklamację, że odłączą mi usługi 10.12.2012, że to w ten sam sposób będzie działać tylko ja uniknę tej opłaty 300zł za rezygnację (mało tego na mojej umowie nie mam tej strony z informacją o tej opłacie i są śladu dłubania przy zszywce). Czy to nie jest ich sztuczka aby mnie tam podstępnie zatrzymać?

Czy ktoś z Was się spotkał z czymś takim? Gdzie tu haczyk jest?

 

Jeśli miałeś umowe na czas nieokreslony i miałeś to napisane na papierze"umowa na czas nieokreslony" mozesz w kzdej chwili zadzwonic napisac ze zrywasz umowe poniewaz nie podoba ci sie, woda ci sie leje do wanny albo idziesz psac a nikt z Netii nie ma prawa nic napomnknac o jakiejkolwiek karze czy czymś takim.

Jesli masz zapisy rozmów z czatu netii lub coś takiego napisz o tym na bblogu netii http://blog.netia.pl/ i twardo drąż temat.

Ja miałem straszne amoki z konsultantem od nowej umowy w sprawie zmiany z adsl2 na vdsl2 niby przełaczyc moze teraz ale nie mam urzadzenia (riyter na vdsl2) to nie przełaczy bo zglosze awarie ze nie działa net.Na pytanie kiedy zostanie wyslane dostawalem wiecznie tą samą odpowiedz: nie wysłalimsy poniewaz nie ma podłaczonego vdsl2(technik z formy ktora tu u mnie tpodłacza mowi : w kazdehj chwili pan dzwon , do 30 minut jestesmy, minuta roboty i ejst vdsl2)

Napisalem na blogu, skontakotwal sie ze mna gość ktory to prowadzui, wysłałem mu screeny z czata netii z rozmów z konsultantem i za 4 dni był kurier z routerem,

Tak samo w Twoim przypadku NIE MA MOZLIWOSCI jesli jest umowa na czas nieokreslony zebys cokolwiek nawet mogł uslyszec ze strony Netii że : ale wie Pan...

powodzenia !

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...