Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

Gość effendi360

Mi się wydaje, że to będzie ostatnia konsola od sony jaką zobaczymy. Jeżeli sytuacja na innych polach się nie poprawi to choćby nie wiadomo jakim sukcesem nie było ps4 oni popłyną... Taka jest prawda. A M$ uderzy teraz mocno, oni startują z luźnej pozycji, mają takie zaplecze, że mogą sobie wsadzić do konsoli co tylko zechcą. Mogą ją nawet za darmo rozdawać. :D Przez dwie generacje przeorali sobie rynek i zaskarbili rzesze fanów dwoma konsolami, o których, poza failem technicznym z 360 na początku, złego słowa powiedzieć nie można. Ta sprawa też była wyolbrzymiona bo sory, sam wymieniałem i wiem jak to się odbyło. Zobaczyłem RRODa, poszedłem do sklepu i za 30 minut już siedziałem w domu z nową konsolą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wymiana starych konsol to byla tylko formalnosc

praktycznie wszytskie powyzej drugiej polowy 2008 roku sa juz bezawaryjne (nie w  100% ale lepiej niz ps3)

ja tez mysle ze nowy X teraz juz calkowicie pograzy Sony

Link to post
Share on other sites

@up

 

Nie wiem jak można takie bzdury pisać, prosze powiedz mi w czym ten nowy xbox ma pogrążyć Sony bo ja nie wiem a jestem ciekaw i to bardzo. Fakty są takie że xbox 360 miał premiere w 2005 a ps3 rok pożniej, w ilości sprzedanych konsol ps3 wyprzedziła xbox-a który miał roczną przewage. Dodatkowo xbox 360 ma mało gier ekskluzywnych, 

 

Oczywiście zaraz się zleci garsta moich ulubionych osób i będzie hejt.

 

Żeby nie było tak samo myśle że to ostatnia konsola Sony i MS.

Edytowane przez Deus91Ex
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

Dodatkowo xbox 360 ma mało gier ekskluzywnych,

 

wk****a mnie na maksa takie pierdolenie. Zawsze,. exy; ha; łaaaa; sraaaa; jakie exy ma ps3 - WYMIEŃ te cudowne exy. Wymień ile ich jest. Konkretnie, potem siądź na dupsku i zlicz wszystkie gry na xa łącznie z tymi xbla i też je wymień !

Link to post
Share on other sites

@up

 

Nie wiem jak można takie bzdury pisać, prosze powiedz mi w czym ten nowy xbox ma pogrążyć Sony bo ja nie wiem a jestem ciekaw i to bardzo. Fakty są takie że xbox 360 miał premiere w 2005 a ps3 rok pożniej, w ilości sprzedanych konsol ps3 wyprzedziła xbox-a który miał roczną przewage. Dodatkowo xbox 360 ma mało gier ekskluzywnych, 

 

Oczywiście zaraz się zleci garsta moich ulubionych osób i będzie hejt.

 

Żeby nie było tak samo myśle że to ostatnia konsola Sony i MS.

Weź ty już człowieku nie pitol, bo się słabo robi. 

Link to post
Share on other sites

A co wy tu robicie jak nie hejtujecie wszystkich z innym zdaniem niż waszę?? widać to wszystko w komentarzach cokolwiek się napiszę zaraz zlatuje się pare osób  na czele z kolegą gtxxor i hejci równo. Wyzywanie od fanboja każdego kto ma inne zdanie to niż waszę  to norma. 

Link to post
Share on other sites

Nie waszę, tylko wasze. 
Poza tym, nie inne zdanie, tylko idiotyczne zdanie - które niezależnie od osoby je wypowiadającej nie spotyka się tu z aplauzem i aprobatą.
Ty masz to nieszczęście, że wypluwasz z siebie same idiotyzmy więc jesteś traktowany jak idiota.

Link to post
Share on other sites

/popcorn

 

Nie ma jak ludzie, którzy kłócą się o to co z czym wygra nie mając żadnych sprawdzonych faktów na temat wydajności, możliwości i sprzedaży konsol, których nikt nigdzie jeszcze na oczy nie widział.

Link to post
Share on other sites

Czyli jestem idiotą  bo nie uważam że nowy xbox pogrąży Sony dobrze wiedzieć. ;)

 

Jesteś idiotą bo nie myślisz racjonalnie, konsole idą z dnia na dzień w stronę "ukażualowienia" się. Wystarczy spojrzeć na popularność gier z Xbox Live Arcade - właśnie te skromne, cyfrowo dostępne produkcje generują główny zysk, a na tym polu XBOX360 po prostu wymiótł PS3 i trudno wierzyć w to że nagle Sony zmieni swój profil. 

 

Microsoft żeby przebić się na rynku musiał coś zrobić, Sony leci na fali PlayStation oraz PlayStation 2, właśnie dzięki rzeszy takich głupawych fanbojów jak ty.

 

Za PS3 względem 360 nie przemawia właściwie żaden racjonalny argument

-konsola była przez długi okres dużo droższa (teraz jest tylko trochę droższa)

-usługa sieciowa mimo że darmowa prezentuje poziom żenujący

-gry multiplatformowe na PS3 wyglądają po prostu gorzej

 

Śmiesznym jest fakt że Sony (mimo że udaje że jest inaczej) to cały czas rynek konsol goni:

-Move wysoce inspirowany Wiilotem od Nintendo

-dołożenie  dedykowanego GPU RSX tuż przed premierą PS3, po tym jak okazało się że GPU w 360 jest bardzo mocne (PS3 początkowo miała mieć tylko i wyłącznie procesor Cell jako APU)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

To ja odbiegnę od tematu i wypowiem się o swoim przemyśleniu ^^

Właśnie dziś zrozumiałem, że nie ma sensu czekać na nowe konsole, tj. jest sens, ale może pół roku lub rok po premierze, bo jeśli będzie kosztować 1500-2000zł to już lepiej wydać trochę na PC i chociaż z używanych części coś dobrego złożyć, bo i tak wyjdzie taniej niż kupno konsoli zaraz po premierze.

 

Ale zabłysnąłem, nie? :D

Link to post
Share on other sites

@up
 
może i się da, w sumie zaskoczyłeś mnie, całe życie byłem w błędzie xD :)
czyli uważasz że takie efekty da się uzyskac na poczciwych radkach?:


http://www.youtube.com/watch?v=9_UNRp7Wrog&feature=player_embedded

(oczywiście nie pytam o te hiper, super drogie Radeony hi-endowe z górnej półki cenowej :))

Link to post
Share on other sites

Napisano dziś, 23:39

wodzu88, dnia 10 Marz 2013 - 23:34, napisał: snapback.png

uzyskac na poczciwych radkach?

 

MiK86, dnia 10 Marz 2013 - 23:26, napisał: snapback.png

 tyle, że software'owo.  

 

Czyli cpu liczy a nie radeon.

 

 

czyli normalnie mogę zainstalować program nVidia Physix i mając Radka będą takie efekty j.w.?

Powiadasz, że powyższy filmik to tylko taka propaganda, żeby ludziska kupowali GeForce'y?

No i w końcu GPU, też ma swoją moc obliczeniową...

W takim razie w GF- liczy GPU, a w Radkach- CPU, dobrze czaję???

Edytowane przez wodzu88
Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że na jednym i drugim PhysX używa CPU, tylko jeśli jest obecna karta GeForce to większa część obliczeń leci do niej (bo szybciej przetworzy niż jakikolwiek CPU). Z tym czy to będzie grywalne zależy od gry, z tego co pamiętam to Mirror's Edge z PhysXem dawał radę bez karty Nvidii (niestety, nie pamiętam jaki miałem wtedy CPU). W nowszych produkcjach wątpię, żeby to chodziło płynnie bez mocnego proca.

Link to post
Share on other sites

sory za oftop czyli reasumując:

 

GeForce - wsparcie hardware,

Radeon - wsparcie software (czyli wymuszanie przez CPU).

 

jeśli tak to dzięki, człowiek się całe życie uczy.

 

Natomiast, jeśli w PS4, efekty dostępne w kartach ze stajni nVidia, będą hulać na sprzęcie tworzonym przez konkurencyjne ATI, to i tak IMO mamy jakiś przełom =D

 

@edit

koniec offtopu :D

Edytowane przez wodzu88
Link to post
Share on other sites

 

Natomiast, jeśli w PS4, efekty dostępne w kartach ze stajni nVidia, będą hulać na sprzęcie tworzonym przez konkurencyjne ATI, to i tak IMO mamy jakiś przełom =D

 

Bo nigdy nie było technicznych przeciwskazań, żeby PhysX obsługiwał Radeony, jedynie polityczne :)

Ale bardzo wątpię, żeby Nvidia pozwalała używać tego "innego" PhysXa na PC. 

Link to post
Share on other sites

sory za oftop czyli reasumując:

 

GeForce - wsparcie hardware,

Radeon - wsparcie software (czyli wymuszanie przez CPU).

 

jeśli tak to dzięki, człowiek się całe życie uczy.

 

Natomiast, jeśli w PS4, efekty dostępne w kartach ze stajni nVidia, będą hulać na sprzęcie tworzonym przez konkurencyjne ATI, to i tak IMO mamy jakiś przełom =D

 

@edit

koniec offtopu :D

Zawsze PS4 może mieć dodatkowy układ na kształt procesora fizyki AGEIA PhysX niegdyś dostępnego dla komputerów :)

 

W tym wypadku zarobi nie tylko AMD za dostarczanie APU ale i NV za PPU. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...