Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

Jakiś zawodnik wcześniej napisał że sztuką było przeportowanie Wiedzmina 2 na konsolę. Człowieku, czy ty widziałeś jak ta gra wyglądała. Zrobiłem rzetelny test porównawczy grając na tym samym telewizorze w Wieśka 2 na PC, a później  na XBOXIE, wybacz ale gra na XBOXIE wyglądała po prostu ochydnie.

Link to post
Share on other sites

 

 

grając na tym samym telewizorze

 

Widzisz i tu masz problem. 14" CRT to nie sprzęt pod X360.

 

 

 

Człowieku, czy ty widziałeś jak ta gra wyglądała.

 

Nie! Swoje wypowiedzi opieram tylko na intelektualnym dorobku innych, lets play (240p) i screenach w "Promyczku dobra". 

 

A tak serio; jak Ci się nie podoba to masz prawo do takiego a nie innego zdania. 

Link to post
Share on other sites

no wiesz nie każdy musi się onanizować ile ma to klatek w grach i odpalać benchmarki :)  

Jeżeli dla was przyjemnie się gra w dynamiczny shooter, gdzie framerate się mieści w granicach 24-27 klatek to współczuję. Zresztą niektórzy grają w Crysis 3 na PS3, a to już zakrawa na masochizm (~22 fps). 

 

Lecąc dalej ... The Last of Us zalicza "dropy" do kilkunastu fps, tak samo Uncharted... To jest średnio-grywalne.

 

Po gameplayach z 8 generacji widać że zachowano tendencję, czyli masterujemy grafikę ile wlezie i "szczamy" na framrate, bo 99% ludzi przyzwyczajonych do ultra-grania na 9600gt i tak to nie przeszkadza. Ja osobiście  wolę grę wyglądającą trochę gorzej, bo podczas dynamicznej akcji nie dostrzegę różnic ale grę PŁYNNĄ. Ustawiam sobie V-Sync na 60 klatek i gra się miodzio. I znów wychodzi minus konsoli, tutaj nie mogę wyłączyć "upiększaczy" i grać (edit. bo ich w sumie nie ma - nevermind), jestem zmuszony oglądać taki pokaz slajdów jaki serwują mi twórcy. 

 

Edit: łatwo jest spłycić kwestię do "bo pecetowcy to się onanizują przed benchmarkami"... To taka konsolowa prawda kategorii "G", skrót myślowy sobie rozwińcie. Problem lecących klatek jest właściwie problemem każdej konsoli, która wyszła i która kiedykolwiek wyjdzie (swoisty wyjątek to Xbox, który w swojej generacji znacznie wyprzedził konkurentów w kwestii bebechów). Powód jest jak zwykle (jak ja lubię używać tego słowa w tym temacie) prozaiczny. Twórcy za wszelką cenę starają się "dopakować" A/V, zapominając o tym że w grę się gra, a nie ją ogląda.

 

Jest to oczywiście efekt tępoty umysłowej użytkowników (potencjalnych klientów), którzy 90% oceniają właśnie wg. aspektów wizualnych. Weźmy sobie za przykład Uncharted na PS3... Można powiedzieć że wzięto starego Tomb Raider, dodano kilka QTE, całkiem efektowną oprawę graficzną (jak na warunki G70) i powstał Uncharted. Gdyby nie fakt, że to jedna z najładniejszych gier na PS3 to wielu by na nią zwyczajnie nie spojrzało. Kolejny przykład Killzone ... durnowata i liniowa strzelanina z gatunku sci-fi i znów pierwsze skrzypce gra grafika... Oczywiście nie muszę wspominać że obie gry potrafią zaserwować solidny slideshow... a zresztą kogo to interesuje.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Ps3 faktycznie miała słabsze multiplatformy ale ciesze się ze teraz twórcy nie będą się męczyć przy robieniu gier na ps4  :) Architektura robi swoje 8-)  A wracając do Destiny to naprawdę wygląda to bajecznie  ;) Taki Borderlands 2 tylko zdecydowanie ładniejszy. 

Link to post
Share on other sites

@up<br /><br />Destiny wygląda bajecznie to fakt... w małym okienku youtube. :] Zobaczymy, jak będzie na 42 calach...

To samo miałem z nowym Tomb raiderem  czy z Crysisem 3 na pc wysztko na max i jak odpaliłem u mojego brata na 42 calach to wyglądało średnio. Dla mnie 32 cale w zupełności wystarczy  :)

Link to post
Share on other sites

@up

Co mają cale do wyglądu gry? Jeśli odpalałeś na tych TV w takiej samej rozdzielczości to jedyną różnicą jest wielkość plamki, wystarczyło się bardziej odsunąć od większego telewizora i i miałbyś dokładnie to samo...

Link to post
Share on other sites

To samo miałem z nowym Tomb raiderem  czy z Crysisem 3 na pc wysztko na max i jak odpaliłem u mojego brata na 42 calach to wyglądało średnio. Dla mnie 32 cale w zupełności wystarczy  :)

Tiaaa... tylko o ile natywne 1080p nawet przy tak dużej plamce jest do zaakceptowania (chociaż cały czas uważam że rozsądny maks dla 1080p oglądanego z bliska to 27-32''), to upscalowanie do tego 1080p z np. 720p + wielkość plamki i to już jest niestety tragedia. 

 

Generalnie po zapowiedziach gier widać tendencję że na 8 generacji zobaczymy albo 1080p w 30 fps (Destiny) albo 720p w 60 fps (Battlefield 4). I biorąc pod uwagę kwestię komfortu rozgrywki wolę chyba jednak tą drugą opcję (w przypadku dynamicznych shooterów, bo w takie Little Big Planet można grać przy 30 fps).

 

Biorąc pod uwagę że mamy rok 2013, a te konsole pobędą z nami minimum 5 lat (a stawiam że dłużej), to nie zapowiada się to kolorowo. Zaraz zacznie się cięcie do 720p w 30 fps (czyli to co mamy teraz), no i będzie to samo narzekanie ze strony świadomej części graczy.

 

Jestem też bardzo ciekawy kiedy standardem zaczną być rozdzielczości wyższe od ~2 megapikseli.  

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Trza pisać do HIV'a z PSXE. :D Chłop chyba jako jedyny z tej redakcji zwraca uwagę na grafikę w konsoli. W ostatnim numerze wyraźnie napisał: "Aha, mam nadzieję, że 60 klatek animacji wypluwanych na sekundę w 1080p stanie się standardem, bo inaczej nie ręczę za siebie." - więc teraz czekamy na reakcję.



:D

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nic takiego sobie nie przypominam. No wiadomo, że jak się nie raz czyta teksty jakie oni tam sypią to ironiczny uśmieszek pod nosem się pojawia, ale ogólnie solidna prasa to jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...