Skocz do zawartości

Hd 7850- czyli zaczynamy kręcić!


Recommended Posts

Witam!

Więc tak nie dawno kupiłem kartę sapphire hd 7850 i postanowiłem ją podkręcić.

Na normalnych ustawieniach(msi afterburner) na core clock jest 860 a na memory clock 1200.

I tak testowałem kartę i podnosiłem o ok.20 i testował msi kombustor i w bf3.Dojechałem tak do ok.1020/1320 i po ok 5 minutach grania wyskakuję mi za każdym razem blue-screen i komp się resetuję,trochę się zdziwiłem bo jak dotąd podkręcałem 2 karty i jak przekręciłem to artefakty wyskakiwały a teraz się cały komputer resetuję.Już myślałem że doszedłem do stabilnych ustawień 1000 na zegarze i 1300 na pamięci ale po 20 minut blue screen.Ciekawe czy jak bym zniżył jeszcze o 20 na zegarze i pamięciach to np po 30 minut by blue screen wyskoczył?Słyszałem że karty tej serii bardzo dobrze się kręcą,po za tym sapphire ma bardzo niskie temp w stresie-nie przekracza 55 stopni celcjusza.Nie zmieniałem napięcia,ponieważ trochę się boję i nie wiem dokładnie jak to zrobić,zastanawia mnie jeszcze opcja power limit w msi afterburburner.Da radę jeszcze coś z tej karty wycisnąć?

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Kręć najpierw rdzeń a potem pamięć, bo tak to nie wiesz przez co Ci wyskakuję blue screen... W Szafirkach słabo się pamięć kręci, może tu leży problem/...

 

power limit - jednio piszą żeby tu dać na 20%, podnosisz wtedy możliwy pobór prądu przez kartę ale mi tam to chyba nic nie daję...

Link to post
Share on other sites

To zależy od konkretnego egzemplarza. Nie każda karta, nawet identyczna od tego samego producenta, będzie się zawsze tak samo podkręcać.

Podobnie jest z procesorami.

Oprócz tego, na podkręcanie mają wpływ też inne czynniki, np. obudowa (wentylacja), płyta główna czy zasilanie.

 

A co do Twojego wyniku, 860 a 1150 to prawie 300 MHz. To nie jest mało.

No i chyba nie myślałeś, że jak podniesiesz napięcie i zwiększysz taktowanie o 40(!) procent, to wentylatory będą dalej na 20% :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odświeżam

Udało mi się podkręcić z 860 na rdzeniu i 1200 na pamięci na 975 na rdzeniu i 1300 na pamięci.Jak na razie jestem zadowolony,jednak pamięć nie jest zła jak dała się podkręcić o 100Mhz tylko nie mogę podnosić widocznie na rdzeniu do 1000Mhz,może jeszcze kiedyś po próbuję,da coś aktualizacja biosa?Może jak wyjdą oficjalne sterowniki 12.11 a nie beta to będzie lepiej.

Link to post
Share on other sites

nie przekraczaj na rdzeniu 1000 bo zasilanie jest niskie standardowe, podkręć zasilanie procka o 0,25v i zobacz test jak idzie karta.jeśli nie wyskoczy bluescreen to potem podkręc pamięci. sprawdz msi afterburner albo saphire trixx czy da się odblokować napięcia.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

Hehe,dzisiaj znowu spróbowałem swoich sił w podkręcaniu i co się okazało?Podkręciłem kartę o 1100 na zegarze i 1400 na pamięciach,zwiększyłem napięcie na max w sapphire trixx i karta przeszła test w benchmark 11 i testowałem na grze sleeping dogs,żadnych artefaktów blue screena.I tu się bardzo zdziwiłem,jeszcze tydzień temu tak samo ustawiałem i wywalało blue-screen?Dalej już kręcić nie próbowałem,bo temperatura skoczyła w stresie z 55(stock) na 70 po OC.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...