Skocz do zawartości

Problem z instalacją drukarki


Recommended Posts

Nie mogę zainstalować na laptopie Lexmarka X2350. Niby się wszystko instaluje lecz ciągle system nie wykrywa sterownika (oprogramowanie działa). Macie jakiś pomysły?

 

Win 7 64bit

 

Dodam jeszcze, że USB rozpoznaje podłączone urządzenia po bardzo długim czasie (do 60s). Wiecie dlaczego tak jest. Usunąłem zbędne oprogramowanie od producenta i nadal tak jest.

Link to post
Share on other sites

Sterowniki instalujesz z płytki dołączonej do drukarki czy ze strony producenta http://support.lexmark.com/index?locale=EN&page=product&userlocale=PL_PL&productCode=LEXMARK_X2350&focusedTab=DOWNLOADS#2

Bo jeśli te z płytki to pewnie są dość stare i nie da rady ich zainstalować do drukarki na win 7. Spróbuj zainstalować te ze strony producenta może się uda. Oficjalnie na stronie lexmark nie ma sterowników dla windows 7 do tej drukarki. Jak nie da rady zainstalować również tych ze strony użyj programu Drivereasy może on dobierze lepsze sterowniki.

Link to post
Share on other sites

Instalowałem ze strony producenta (dla Visty). Na stacjonarce wszystko śmiga, a na lapku są jakieś zgrzyty. Już wcześniej miałem problemy z instalacją modemu. Wydaje mi się, że wina leży po stronie wykrywalności urządzeń przez USB (lecz nie wiem jak sobie z tym poradzić). Sprawdzę jeszcze ten program ale dopiero w piątek po południu bo teraz jestem w akademiku.

Link to post
Share on other sites

Skoro masz problemy z rozpoznawaniem urządzeń USB w laptopie, przyczyn tego stanu może być kilka. Na początek przywróć ustawienia fabryczne bios. Jak nie pomoże zrób aktualizację bios w laptopie. Aktualizacja sterowników za pomocą drivereasy też może pomóc(chipset, usb, i reszta). Jeśli nadal drukarki nie da się zainstalować użyj krótszego kabla usb, nie dłuższy niż 1,8m i najlepiej ekranowany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...