Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mam zamiar wymienić stopniowe mojego już trochę starego i głośnego kompa:

CPU: AMD 955BE

Chłodzenie: Venomous X

Mobo: asrock 870 extreme3

CPU: Gigabyte 6950 1GB

PSU: Ocz SXS2 600W

Dysk twardy: HD502HJ

RAM: 2x2GB Corsair XMS3

BUDA: Brutus 410

 

Zamierzam wymienić na:

 

 

Procesor: Intel Core i5 2500K

Płyta główna: Nie mam pojęcia (do około 400zł)

Chłodzenie procesora: Venomous X

Pamięć RAM: 2x4GB Corsair XMS3

Dysk twardy: Zastanawiam się czy nie wymienić

SDD: Crucial M4 128GB

Karta graficzna: Gigabyte/Asus 660Ti

Obudowa: Jakaś do 400zł

Zasilacz: Seasonic X-660W

Regulator obrotów:Jakiś Lamptron

 

Zależy mi na ciszy dlatego 660Ti i seasonic x-660W. Zależy mi także abym miał spore możliwości OC, USB3.0 na przodzie obudowy, i możliwość instalacji karty dźwiękowej.

Edytowane przez Jamnik
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jeszcze nie czas na zmiany ja nadal siedzę na phenomie x4 955 be @4320 mhz + radeon 7870 i prawie wszystko chodzi na max detalach dobrze by było trochę zaczekać bo teraz ceny nie są korzystne [ idą Swieta] poza tym początkiem roku wychodzą nowe karty graficzne amd radeon seria 8 oraz nowe procki intela . Ale jeśli się bardzo upierasz to do twojego zestawu miał bym kilka uwag , kartę graficzna zmienił bym na radeona 7950 znacznie wydajniejsza od gtx 660 TI , ma olbrzymi potencjał oc , którego gtx 660 TI niestety nie ma jest mocno wyżyłowany i dysk ssd na Samsung SSD 830 znakomita wydajność nawet po zapełnieniu go do 90% wiekszośc dysków ssd mocno zwalnia gdy sa zapełnione powyżej 60% . Płyte polecam

Asrock Pro3 B3

Link to post
Share on other sites

chce zostawić chłodzenie ;D o budżet to jednorazowy wydatek około 400zł tzn. nie wymienię całego zestawu od razu tylko częściami np. Sprzedaje zasilacz ocz SXS2 600W za około 200zł i kupuję Seasonic x-660W za około 550zł, lub sprzedaje procesor z płytą główna i mam około 550zł i kupuje zestaw intela z mobo za około 1000zł. itd.

Link to post
Share on other sites

Płyta główna: AsRock Pro3 B3

SSD: Vertex 4 albo Samsung 830

Ramy mogą być

Karta Graficzna też jest ok, ewentualnie rozważ HD 7950: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7950-3gb-ddr5384bit-dvihdmidp-pci-express,34415.html

W budach można przebierać, np. Coller Master 690 Advenced, Gadius M40, Zalman Z11...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...