Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

To jest piękne w AMD na początku generacji zainwestowałem w Ryzen 7 1700 w 3440x1440 z 6700XT teraz do tej pory daje radę, i po prawie 5 latach zostawie 1700 do komputera garażowego, a zakupie jakiegoś X3D najlepiej 5900 I kolejne 5 lat na AM4 albo dłużej do premiery PS6 bo wtedy przeważnie jest skok technologiczny wymagań PC ;D

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Rebelmind napisał:

oraz nowych pamięci DDR5. 

Żeby im to bokiem nie wyszło. Po przeleceniu internetu stwierdzam, że DDR5 16GB o nędznej prędkości 4800Mhz kosztuje jakieś 1000 zł, więc automatycznie liczba osób chętnych na zakup się skurczy. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ode mnie leci gruby, karny qtas dlań :/

 

Bardzo liczyłem, że jednak dadzą te APU jako ostani model dla AM4 - i bez problemu wyłożyłbym sporą kasę na Zen3+ i mRDNA2 - a tak olewam ich ciepłym.

 

Pierwsza generacja na AM5 bankowo będzie się borykać z tymi samymi problemami co Summit Ridge, a ja testerem to jestem w robicie i nie będę tego robił za darmo, po godzinach. 

 

Czyli albo 5900X3D albo widzimy się przy Ryzen 8000 w Q1 2024. 

 

Ave. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No nie do końca tak - bo z PC korzysta też małżonka i te dodatkowe moce przerobowe to ona pochłania; poza tym PoE potrafi zjeść każdego Cpu xD

 

Dalej - pamiętam, że w 2015 roku na i3-4170 (2C/4T) i gtx 960 miałem w 1080p praktycznie stabilne 200-250 fps. W wakacje 2020, gdy testowałem 3300x w parze z 1650S to ten zrstaw kręcił podubny fps (gdzie między 3300x po OC a 4170 jest przepaść, a w 1080p nie ma bottleneck ze strony Gpu). 

 

Wniosek mam taki, że do csgo - do grania competitive na moich rangach - trzeba dalej mieć mocnego pc. 

Edytowane przez Rebelmind
Literowka
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.01.2022 o 17:00, stach122 napisał:

Mmm lamić ale w 400fps. XD

Kampić w 700 fps :D

 

Chyba jednak tych obniżek u Amd nie będzie. Asrock wrzuca pełne wsparcie dla Zen3 do wszystkich swoich płyt X370, przez co najtańsza "factory new" płyta pod Ryski 5000, umożliwiająca OC kosztuje 280 pln... 

 

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-asrock-x370m-hdv-r4-0-11469970957

 

https://www.purepc.pl/plyty-glowne-asrock-x370-oficjalnie-obsluguja-procesory-amd-ryzen-5000-wystarczy-wgrac-najnowszy-bios

Link to post
Share on other sites

A, tj naturalna relacja łańcuchowa. Wystarczy, że jeden Asrock wychyli się przed szereg i poleci. Na przednówku AM5 i mając wciąż całkiem pokaźne zapasy płyt serii 300 to tylko interes dla nich - który dodatkowo nadal nie neguje sensu kupna płyt serii 500.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Artok napisał:

Przez wasze ciągle pisanie o nowych procesorach miesiąc temu miałem silny kryzys i chciałem wymienić 10700F na 12600K. Na szczęście się opamiętałem. 

Pfff a ja kupiłem i wywalone, kolejna zmiana procka dopiero jak dobrze sie przyjmie DDR5 i ceny spadną, czyli za 3 lata. Chyba ze sytuacja z kartami sie nie poprawi to kupuje PS5

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...