Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

@Up materiał z kanału X-scam. Równie dobrze mogliby powiedzieć, że te Gpu wszystkie co poszły na boku to oni wyjściowo kupili za 300% MSRP i z dobroci serca sprzedawali tylko po 200% MSRP - tak samo mogę uwierzyć we wszystko inne co wrzucają na y2b. 

 

 

Jak już o czymś pisać to o nadchodzącym APU Rembrandt (Zen3+, RDNA2):

 

https://www.purepc.pl/amd-apu-rembrandt-nowa-generacja-zintegrowanych-ukladow-graficznych-rdna-2-z-wydajnoscia-powyzej-gtx-1050-ti-i-rx-460

 

Jakieś pierwsze przecieki wskazują na wydajność pomiędzy rx 460 a gtx 1050 Ti (spory przedział, bo między tymi Gpu potrafi być z 30% różnicy w wydajności). 

 

Jak dla mnie to AMD może kompletnie wyemigrować z segmentu Low-end i zostawić tu miejsce dla APU, aczkolwiek ostatnie plotki nt RX 6500 i 6400 temu przeczą... 

  • Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
59 minut temu, Rebelmind napisał:

Jakieś pierwsze przecieki wskazują na wydajność pomiędzy rx 460 a gtx 1050 Ti (spory przedział, bo między tymi Gpu potrafi być z 30% różnicy w wydajności).

Bardzo by się przydało coś takiego na rynku, zwłaszcza przy kompletnym braku tanich i energooszczędnych kart graficznych. Niestety cena pewnie będzie dostosowana do realiów :(

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, wrobel_krk napisał:

Here we go again:

2021-10-12-image-31-j_1100.webp

  Pokaż ukrytą zawartość

Ryzen-5950X.jpg

 

 

Fajnie, ale to 3D Cache dostaną tylko (zapewne) Ryzeny 9 na AM4.:majty:

A jak będzie na AM5 - tego się dowiemy gdy już będzie na rynku - ale tutaj pewnie w każdej linii (no może oprócz serii "Ryzen 3") będzie jeden procesor z 3D Cache.:peace:

Link to post
Share on other sites

Jakiś tydzień temu mój 5900x zaczął rzucać ~10 WHEA Cpu bus/interconnect errorami na dzień, gdzie wcześniej HWiNFO nic nie wykrywało. Zrobiłem update BIOS'u (X570 Tomahawk) i pomogło, ale dziwne że prawie okrągły rok nie miało problemów i nagle teraz błędy zaczęło rzucać...

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, r1023 napisał:

Jeżeli faktycznie będą mieć te 15% to ledwo co dogonią Aldera.

Ja to widzę inaczej: jeśli refresh architektury sprzed półtorej roku dogania najnowsze rozwiązania konkurencji to szacun dla AMD. Robi to mega apetyt na Rafaela (Ryzen 7000), a ten ma się pojawić jeszcze w 2022 (przełom Q3/Q4).

  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Rebelmind napisał:

Ja to widzę inaczej: jeśli refresh architektury sprzed półtorej roku dogania najnowsze rozwiązania konkurencji to szacun dla AMD. Robi to mega apetyt na Rafaela (Ryzen 7000), a ten ma się pojawić jeszcze w 2022 (przełom Q3/Q4).


A 6000 gdzie? Znowu przeskoczą?

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Rebelmind napisał:

Ja to widzę inaczej: jeśli refresh architektury sprzed półtorej roku dogania najnowsze rozwiązania konkurencji to szacun dla AMD. Robi to mega apetyt na Rafaela (Ryzen 7000), a ten ma się pojawić jeszcze w 2022 (przełom Q3/Q4).

 

wtedy będzie ich już gonił Raptor.

 

18 godzin temu, ernorator napisał:

Wystarczy, taka sama wydajność, mniej prądu, mniej grzania, tańsze zestawy. WIN/WIN to u tak będą stare CPU.

 

Z tymi temperaturami to bym nie przesadzał, w grach ta 12700k nie przekracza 57 stopni a cinebench23 76stopni, oczywiście trzeba poświecić 3 minuty i ustawić napięcia. cinema.thumb.png.bcbd294e0566db9ffd1f3df8371d1d86.png

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, mirai99 napisał:

A 6000 gdzie? Znowu przeskoczą?

 

Ryzen 6000 to ma być Zen3+ czyli gwiazda nadchodzących targów CES 2022, Vermeer-S. Raphael zaś to jego następca, architektura Zen4 i nowa podstawka AM5. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

mozliwe, bo widze ze z listopada jest jakis najnowszy chipset driver, pozniej stestuje.

zastanawialem sie jeszcze nad biosem bo mam wersje beta pod b450 zeby 5 gen proca dzialala 

zainstalowalem wszystkie sterowniki chipsetu , zainstalowalem jeszcze raz ryzen mastera i wyskakuje DRIVER NOT INSTALLER

, wiec dalej to samo :P

Edytowane przez razor10
Link to post
Share on other sites

Driver not installer, say what? 

 

https://community.amd.com/t5/drivers-software/ryzen-master-driver-not-installed-properly/m-p/130205#M30570

 

Wyszukujesz w edytorze rejestrów klucz:

 

Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services 

 

I jeśli widzisz oba wpisy:

 

AMDRyzenMasterDriverV13

 

AMDRyzenMasterDriverV 14

 

(...) to usuwasz ten pierwszy, zapisujesz i robisz restart systemu. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nie.

Nie.

 

Stockowy ryzen będzie bardzo mocno żonglować napięciami. Jeśli nic przy nim nie ruszałeś to nie masz też podstaw aby kwestionować to co robi algorytm :->

Przy niskim prądzie i niskim obciążeniu na stockowych ryzenach można zobaczyć 1,5V+. Jeśli chcesz 'stałe długotrwałe' 'bezpieczne' napięcie (przy braku limitów mocy to się zwie 'fit') to obserwuj core voltage SVI2 podczas obciążenia wszystkich wątków np. cinebenczem r23. Raczej >1,35V tam nie zobaczysz. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, walker napisał:

Nie.

Nie.

 

Stockowy ryzen będzie bardzo mocno żonglować napięciami. Jeśli nic przy nim nie ruszałeś to nie masz też podstaw aby kwestionować to co robi algorytm :->

Przy niskim prądzie i niskim obciążeniu na stockowych ryzenach można zobaczyć 1,5V+. Jeśli chcesz 'stałe długotrwałe' 'bezpieczne' napięcie (przy braku limitów mocy to się zwie 'fit') to obserwuj core voltage SVI2 podczas obciążenia wszystkich wątków np. cinebenczem r23. Raczej >1,35V tam nie zobaczysz. 


Hm... rzeczywiście. 1.125v wtedy ciągnie. Ale chyba nie zawsze tak było, jakieś 2 tygodnie temu updatowałem bios, bo miałem jakieś WHEA bus errory, poprzedni był z grudnia 2020 (pierwszy, który nie robił problemów z RAMem na ZEN3).


Wtedy pamiętam że sprawdzałem i mój 5900x robił ~4700 allcore podczas R20 (nic nie kręcone, bez PBO), teraz w R20 i R23 HWiNFO pokazuje 4150 na wszystkich rdzeniach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...