Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

siema. dzis zamontowalem swoja r7 260x i mam problem ze czasami nie wiadomo dlaczego pojawiaja sie biale poziome paski na monitorze. czasem ich nie ma 5min a czasem myk myk i znikaja.... ktos cos wie na ten temat? :D dzieki


nadmienie ze bios na plycie glownej mam najnowszy jaki sie da ;)

Link to post
Share on other sites

mam zainstalowane 13.12 - zadne beta. te paski sa takie bialo/przezroczyste... ciezko zaobserwowac bo pojawiaja sie na doslownie mkrotka chwile. pojawiaja sie glownie w przegladarce, na pulpicie ani podczas ogladania filmow nie widzialem


dodam tez, ze nie sa na caly ekran ale na jego czesc. 1-2 paski max i tyle... przerwa i znowu :D


1 mala zmiana i chyba po problemie, wylaczylem aero i nie widze juz tych dziwnych paskow... :o smieszne a zarazem intrygujace

Link to post
Share on other sites

A to spoko - u mnie na włączonym Aero takie same paski mam ale tylko w przeglądarce i to bardzo rzadko. Ponoć to taka przypadłość kart serii R7 i R9 - żadna poważna dolegliwość wynikająca ze sterowników. W grach nic takiego się nie pojawia także można być spokojnym. Sprawdzę u siebie jak będzie z tymi paskami przy wyłączonym Aero. Napisz potem jak wrażenia z karty w grach. 

Link to post
Share on other sites

Cały czas na to czekam ;) Mam nadzieje, że po premierze R9 265 spadną ceny 270...

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=58448

 

No dobra 10zł drożej

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-dual-x-r9-270-2gb-gddr5-with-boost-oc-11220-00-10g-618660/ 1zł drożej, sry taniej 

Edytowane przez simon96
Link to post
Share on other sites

Z ciekawostek odnośnie MSI r9 270 i prawdopodobnie innych kart od amd.

Na monitorze pojawiły się migające paski a TV podłączony przez hdmi wyświetlał tylko różnokolorowe tło. Wywalało sterownik ekranu i komputer dostawał niebieski ekran. Ogólnie tragedia ale wszystko trzeba sprawdzić.

Najpierw poleciały sterowniki 14.2 beta - oczyszczony system do zera z amd. Niestety po zainstalowaniu sprawdzonych 13.12 problem nadal występował.

Kable, styki wszystko ok.

Okazało się że winien jest najnowszy msi afterburner 3 (18).

Przy zmianie power limit na +/- paski skakały szybciej lub wolniej.

Program został usunięty ale problem dalej występował. MSI AB 3 beta zapisał gdzieś ustawienia które mieszały w sterownikach. Trzeba było zainstalować jeszcze raz MSI AB i usunąć go razem z zapisanymi ustawieniami.

 

Problem rozwiązany. Może komuś się przyda.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko to na nie tylko wina msi ab. Złożyłem niedawno kuzynowi komp z r7-260x, świeżo zainstalowany windows zero podkręcania tylko zainstalowane sterowniki 13.12, potem wyczyszczone i zainstalowane 14.2b i co jakiś czas śmignie chyba biały pasek na pulpicie, przeglądarce, widać że jest nie tak, ale dzieje się to tak szybko, rzadko i w dowolnym miejscu na ekranie, że ciężko dokładnie zauważyć jak to wygląda.

Ma spróbować 13.9 i zda mi relację jak się kiedyś spotkamy czy dalej problem występuje.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko to na nie tylko wina msi ab. Złożyłem niedawno kuzynowi komp z r7-260x, świeżo zainstalowany windows zero podkręcania tylko zainstalowane sterowniki 13.12, potem wyczyszczone i zainstalowane 14.2b i co jakiś czas śmignie chyba biały pasek na pulpicie, przeglądarce, widać że jest nie tak, ale dzieje się to tak szybko, rzadko i w dowolnym miejscu na ekranie, że ciężko dokładnie zauważyć jak to wygląda.

Ma spróbować 13.9 i zda mi relację jak się kiedyś spotkamy czy dalej problem występuje.

No ale czarne pasy migające bez przerwy to nie jakiś mały biały pasek raz na jakiś czas.

Prędzej jest to mała niedyspozycja zasilacza niż wina sterowników.

Link to post
Share on other sites

MasterBarti => Ty piszesz o problemie który jest pewną drobną przypadłością Radeonów R7 i R9 - czyli sporadyczny przeźroczysty pasek na pulpicie lub przeglądarce, nieszkodliwy, nie będący winą sprzętu a sterowników. Zaś kolega Funkie pisze o problemie pasów i łamania się wręcz obrazu na pulpicie w wyniku nieprawidłowego działania MSI AB zwłaszcza w wersji beta a także w trybie unofficial. To są dwie inne rzeczy i dwa inne niezależne od siebie powody. 

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/74293-jak-odblokować-zegary-w-msi-afterburner/#entry1272973

 

Jeśli ktoś ma problem z obrazem i w tle działa MSI Afterburner niech wypróbuje tego rozwiązania. Działa z najnowszymi sterownikami(także beta) oraz najnowszym AB(także beta), oraz różnymi starszymi wersjami.(sterowników i AB)

 

 

 

 

Co do odblokowywania zegarów w MSI Afterburner, to pewne karty, albo serie kart mają problemy po "tradycyjnym" odblokowaniu. Rwanie ekranu, losowe odświeżanie, migotanie itp.(miałem HD6950 2G referent od XFX i miał problemy, też jakiś czas temu jakiś użytkownik miał podobne problemy)

 

Poniższa metoda odblokowuje zegary i podobno jest najstabilniejsza.(wyższe OC?) Problemy z obrazem, jeżeli takowe u kogoś wystąpiły także powinny ustąpić. 

 

Działa z najnowszymi sterownikami. 

 

 

Nie jest to nowość, ale widzę, że mało osób o tym wie - pewnie wiedzą o tym tylko Ci którzy uświadczyli problemów z popularniejszą metodą.

 

Poniżej moje łopatologiczne spolszczenie mini-poradnika:

 

1. Zainstaluj najnowsze sterowniki.

2. Zainstaluj najnowszy MSI Afterburner. Po instalacji zainstaluj poniższy patch.

http://www.sendspace.com/file/r7jys0 & następnie...

3. Uruchom atferburner, ten zasugeruje ponowne uruchomienie komputera - wykonaj

4. Utwórz skrót do programu MSI Afterburner(exe) na pulpicie.

5. Kliknij prawym przyciskiem w skrótt, wybierz właściwości i w rubryce "element docelowy" dopisz /xcl.

6. Zmieniony wpis powinien wyglądać np. tak: 

C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\MSIAfterburner.exe" /xcl

7. Uruchom skrót. Pojawi się informacja, że limity zegarów CCC zostały zwiększone.

8. Wyjdź z Afterburnera i usuń skrót. Uruchom ponownie komputer.

9. Uruchom MSI Afterburner. W ustawieniach odblokuj kontrolę napięcia i jego monitoring. 

10. Teraz możesz podkręcać optymalną metodą. Nie ma limitów CCC i można zmieniać napięcie. Jest to dużo bardziej stabilna metoda podkręcania w porównaniu do  metody "the Un-official" w msi afterburner.

 

Powyższa metoda rozwiązuje problemy z migotaniem obrazu przy użyciu "the Un-official" metody.

 

WAŻNE:

Nie odblokowuj AMD overdrive w CCC, może to oddziaływać i "gryźć" się z MSI Afterburner.

 

 

źródło i oryginalny wątek:

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?p=22535819#post22535819

 

trochę dyskusji też tutaj:

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2263110

 

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie MSI, lub Sapphire? Ta oferta jest niezła. Ja sam posiadam co prawda 4x r9 270 sapphire i jestem zadowolony : )

 

Ale jakbym teraz kupował jedną z tych to chyba MSI.

 

Ujednolicam teraz listę producentów w budzie, takie zboczenie ;) Planuję przesiadkę na płytę Gigabyte i kartę chciałem też od Gigabyte. Czytałem o niej sporo i porównywałem z MSI... podkręcają się podobnie. Kumpel ma Gigabyte R270X, pomacałem, posłuchałem jak działa, zobaczyłem jak działa w grach i mi to odpowiada. Przydałaby się jeszcze MSI do porównania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...