Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Za dużo z tego nie można wyczytać, bo nie wiadomo jak ustawić głośniki :C

Mi się karta nie wkręca na wiecej nić 35-40% mocy wiatraków, a hałas nie jest duży. Dla porównania weź może jakiegoś Sapphire Vapor albo co lepsze Dual-X tam dopiero jest hałas.

 

Poza tym na czym karta wkręciła się na 80 stopni? Ja mam w nowych grach maks 65-70, a karta teoretycznie gorsza bo zwykła 7970 Top

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@dam

 

Co tam chcesz ściszać ? Widziałeś wykres ? Test się dopiero zaczynał. Karta osiąga lekko te 80oC pod mocnym obciążeniem na swoim stocku (1100) więc nie wiem jakim cudem chcesz jeszcze redukować wiatraki a jednocześnie myśleć o jakimkolwiek OC.

 

@Johny3

 

Jak dla Ciebie hałas na 40% mocy tych wiatraków nie jest duży, to musisz mieć strasznie głośnego kompa. Miałem w rękach chłodzenia TF III, Windforce 3, Zotaca, EVGA oraz nowszą edycję DCU (dwu slotową) - i z tych wszystkich to co jest na matrixie, wypada zdecydowanie najgorzej i nie trzeba mieć specjalnie czułego słuchu, by dostrzec tą różnicę.


 

 

Poza tym na czym karta wkręciła się na 80 stopni?

 

W tle leci Heaven Benchmark.

Link to post
Share on other sites

eff

Nie twierdzę, że 40% to cicho, ale zdarza mi się bardzo rzadko (dlatego dziwi mnie ta temperatura podanego przez Ciebie Matrixa), musiałbym z ciekawości sprawdzić jak będę miał chwilę czasu, a tak szczerze to ja zaczynam słyszeć GPU przy 35% bo nigdy nie gram mając wyłączoną muzykę/dźwięk w grze, a częściej gram na słuchawkach. W codziennym użytkowaniu - muzyka, net kilka programów w tle karta chodzi na mniej niż 10% więc jest wgl nie słyszalna.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@Jonny3

 

Nie wiem dlaczego ta temperatura Cię dziwi. To chłodzenie które na nim jest, to bodajże jakaś stara wersja DCU. Kilku ludzi z tym chłodzeniem jeszcze na kartach gtx 580 miało przy grze w battlefield huragan w obudowie i 90oC na grafice. :D


@UP

 

Na początku widać, że linia dopiero się podnosi.

Link to post
Share on other sites

eff

No to w takim razie nie dostrzegam sensu zamieszczenia tego Matrixa skoro nowe karty mają nowe DCU :) Cichsze i wydajniejsze.

 

dam

Dane z Afterburnera - mam na auto i minimalna oraz maksymalna prędkość w idlu to 10% przy temperaturze obecnie 40 stopni

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja mam tego matrixa tylko na razie nie mam czasu na to ale jak złapię jakieś kilka dni wolne pod rząd to porobię znowu testy i będzie update tematu. Póki co karta zbiera kurz, bo przecież nie będę na niej grał, mając lepszy komfort na 680. :D


 

 

nie dostrzegam sensu zamieszczenia tego Matrixa skoro nowe karty mają nowe DCU

 

Ale matrix to matrix. :D Każdy taki sam, a wrzuciłem tylko dlatego, że znalazłem ten filmik i mi się przypomniał ten ktoś, który karty tej nigdy pewnie nie widział na oczy, a wypisywał bajki. ;)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

NO zdjęcie ode mnie jak jeszcze miałem 2x msi 680. Jedna była pożyczona a swoją sprzedałem i mam teraz Zotaca.

 

A z tym OC to... napięcie podnoś. :D Mój matrix kończy się na 1250. A Zotac 680 AMP na... 1350...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

A to przepraszam. Coś mi się wydawało, że piszesz o matrixie i masz takiego samego. :P Mój błąd.


W takim razie skoro Ty ciągle jedziesz praktycznie bez żadnego OC i na niskich napięciach to nie dziwota, że te tempy masz jednak lepsze. Zrób sobie parę testów na takich ustawieniach jak ja w moim temacie, to zobaczysz ile będziesz odstawał od mojej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...