Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Witam.

Mam pewien problem. Nie chciałem zakładać nowego tematu a mam problem chyba z moją kartą graficzną Saphire Radeon Vapor-X 7970 3GB OC, AMD Phenom II X4 Black Edition 965, płyta główna Asus SABERTOOTH 990FX. W niektórych grach zdarza mi się mieć artefakty albo takie chwilowe zacięcia/przeskoki na full detalach. Dzieje się tak na fabrycznych taktowaniach/częstotliwościach karty. Jak obniżę taktowania poniżej normalnych to gry śmigają jak rakiety na full detalach. Komputer mam od niedawna, za wiele jeszcze nie mogłem testować. 3d marki 11 czy ten Vantage nic nie dzieje sięi na normalnych ustawieniach jak i na podkręconych. Sterwoniki miałem wcześniejsze jak i najnowsze.

Co o tym myślicie? To chyba nie jest za bardzo normalne żeby obniżać zegary?

Mam też pytanie czy ten mój procek nie ogranicza tej karty graficznej?

 

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Powód moich problemów wydawał się dość prosty - sterowniki. Miałem 12.10. Wchodziłem na stronę AMD i takie ściągałem. Nie wiedziałem, że są 12.11 beta 8. Z tego forum dowiedziałem się o istnieniu 12.11. Po instalacji problem nie występuje (sprawdziłem w paru grach co wcześniej był problem co opisałem). Widać też niezłego kopa dostał komputer w grach choć wcześniej też nie narzekałem na wydajność. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam problem z nagrywanie filmików, korzystam z karty Sapphire HD 7950, cały problem opisałem pod linkiem.

http://forum.benchma...apphire-hd7950/

 

Zawsze jak się nagrywa filmy z gier to fps spada (chyba ze korzysta się z sprzętowego przechwytywania obrazu) i ważne jest też na jaki dysk ląduje zgrywany materiał

Przymierzam się do zakupu HD7850 i wybrałem ten model http://www.agito.pl/...-84-556968.html Będzie dobra czy polecacie jakiegoś innego producenta?

 

Prawie 800 zł za 7850 to jest rozbój w biały dzień. O wiele taniej kupisz jak się rozejrzysz w necie

GB w diabelskiej cenie 666 zł

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-254239-Gigabyte-Radeon-HD-7850-1GB-DDR5-256-Bit-HDMI-DVI-miniDP-BOX.html

Szafierk 673 zł

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7850-1gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,33711.html

Asus 699 zł

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256b-d-h-d-pci-e-dc-hd7850-dc-1gd5-511352/

Edytowane przez IronFe
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście bardzo zawiodlem sie na grafice gigabyte wf3 7950, są problemy w niektórych grach z tzw "microstutteringiem" przykładowo wiedzmin 2. Gra jest niegrywalna bo problem występuje czy to na minimum czy high detalach, a podobno jest kilka takich gier z którymi radki maja problemy.

Link to post
Share on other sites

adanai a instalowałeś wszystki aktualizacje do wiedźmina 2? W tym też aktualizacja do edycji rozszerzonej? Akurat z tą grą to spotkałem się, że ludzie mają czy mieli problemy i na różnych kartach. W google jak wpiszesz jakiś gtx nvidii i dodasz hasło problem wiedźmin 2 lub witcher i wyskoczy sporo tego. Możesz sprawdzić na najnowszych sterownikach 12.11 beta 8 ponoć niedługo ma wyjść kolejna aktualizacja sterów

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gigabyte 7950 wfIII - czy 1100mhz na rdzeniu wystarczy do grania w top gry na full detalach ? pytam bo moja karta raczej kiepsko sie kreci (zeby miec stabilne 1150 musze podpic napiecie do 1,22-1,23 w AB - odczyt gpu-z pokazuje 1,18v). Ponaklejałem heatsinki na vrm i temp sa ok w obu przypadkach ale i tak nie chce jej katowac, zwlaszcza jak widze jak ludzie na 7950 osiagaja 1100 na stocku a przy 1,22-1,23 to powyzej 1,2ghz lecą. wiec sami widzicie

 

aha, i ramy nie pojda mi wyzej niz 1450mhz (a innym chodza po ponad 1700mhz bez ruszania napiecia). Taka sztuka, trudno (asic 58% - jednak co musi w tym byc)

Edytowane przez tommiyacht
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie - czy warto brać tę wersję Radka 7970 - GV-R797TO-3GD (taktowanie rdzenia to 1100 MHz), zamiast tej - GV-R797OC-3GD (taktowanie rdzenia to 1000 MHz) Różnica w cenie to ok. 135 zł.

Jakie jest prawdopodobieństwo że kupując tańszą wersję (z 1000 MHz dla rdzenia) uda mi się podkręcić kartę przez MSI Afterbutner do 1100 MHz bez zmiany napięcia by pracowała stabilnie i była tym samym tak samo wydajna jak droższa wersja ?

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites
Nie biorę pod uwagę taktowanej referencyjnie 925MHz bo do 1100MHz nie dojadę. Ona jest najtańsza. To brać tą 1000 MHz ? Myślisz, ze dam radę dojść programowo do 1100MHz bez problemów ? Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie - czy warto brać tę wersję Radka 7970 - GV-R797TO-3GD (taktowanie rdzenia to 1100 MHz), zamiast tej - GV-R797OC-3GD (taktowanie rdzenia to 1000 MHz) Różnica w cenie to ok. 135 zł.

Uważam że nie warto dopłacać 135zł , 100 MHz powinieneś podkręcić bez problemu , ta karta ma potencjał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...