Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

 

 

W nowych grach spora różnica, wiem bo miałem R9 280x, a mam teraz Sapphire R9 290 Tri-X OC

No wlasnie tez mialem HD7970 i R9 290 - dokladnie taka sama jak ta z linka do sklepu. To wiecej niz troche.  

Link to post
Share on other sites

Jeśli jeszcze raz jebnie Ci tymi paskami to obniż taktowanie np. najpierw do 1070 - potestuj, a później np. do 1020 i dalej testuj.

 

XFX - hmm, ostatnio lokalny sprzedawca mi powiedział że przestał proponować nawet najbardziej ciemnym klientom Vertexy i XFX bo chrzanią się niesamowicie...  

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Cholera... po przesiadce na i7 oraz wczoraj kiedy to odpaliłem Battlefield'a 4, zdałem sobie sprawę jak mój R9 270, był ograniczany przez QX6850 w tejże grze. Na QX przy rozdzielczości 1280x1024 maksymalnie mogłem ustawić średnie detale, a i tak w MP przy większych akcjach zdarzały się spadki do 30-40 FPS. Teraz? Spokojnie mogę ustawić detale wysokie (ultra można, ale spadki do 40FPS są niezbyt komfortowe) po podpięciu do TV FullHD. Przy wysokich detalach ilość FPS (VSync off) oscyluje w granicach 56-116 i to przy ustawionym trybie DX11. Mantle jeszcze nie sprawdzałem i szczerze nie wiem czy jest sens. Do MP i tak będę ustawiał średnie detale, a z tej prostej przyczyny, że wszystko co wyżej przeszkadza mi po prostu w rozgrywce. Wszelkie rozmycia etc. po prostu mnie drażnią.

 

Jak na średnio półkową kartę, która ma już kilkanaście miesięcy na swoim karku, to naprawdę jestem zadowolony.

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Tak myślę, ze w końcu będę chyba mógł spróbować z Watch_Dogs, bo z tego co czytałem fabuła wydaje się (jak dla mnie) interesująca, a cena 60zł wydaje się akurat.. Biorąc pod uwagę, że praktycznie tyle samo kosztował BF4 :D

Link to post
Share on other sites
Oglądam film a tu nagle bęc. Grafa na ustawieniach firmowych bez OC. Pionowe pasy i zapętlony dźwięk. Pomógł reset.

 

Aktualizowałem bios. Zobaczymy czy zniweluje to pasy i wnerwiające skakanie obrazu.  

 

Dodatkowo karta dużo lepiej się podkręca niż na starej wersji. 

 

R9 270X - bios 015.041.000.000.000000

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam pytanie odnośnie karty Gigabyte HD 7770. Chodzi o to, że wentylator karty strasznie głośno chodzi jakby coś ocierało o łopatki wentylatora (nic nie ociera 100% pewności) przy prędkościach w granicach 50-70% (niżej i wyżej jest ok) Temperatura karty też jest dosyć wysoka i dochodzi do 75 stopni. Mam więc pytanie, czy w tej karcie można wymienić chłodzenie?

Myślałem o tym chłodzeniu Accelero L2 Plus ale pisze, że tylko referencyjne karty więc już nie wiem. Wymiana wentylatora tez pewnie by byla ok, ale nie dopiorę wentyla z takim rozstawem do instalacji, a na gumki czy opaski nie bede montowal bo nie chce gorzej karty zagrzac.

 

Co do wentylacji budy to nie mam żadnego dodatkowego wentylatora, choc chyba dam jakis wyciagajacy z tylu (obudowa "nie pozwala" na wtlaczajacy z przodu)

 

Pasta karty wymieniana jakies 2 tyg temu.

Edytowane przez Sierak2012
Link to post
Share on other sites
Cholera... po przesiadce na i7 oraz wczoraj kiedy to odpaliłem Battlefield'a 4, zdałem sobie sprawę jak mój R9 270, był ograniczany przez QX6850 w tejże grze. Na QX przy rozdzielczości 1280x1024 maksymalnie mogłem ustawić średnie detale, a i tak w MP przy większych akcjach zdarzały się spadki do 30-40 FPS. Teraz? Spokojnie mogę ustawić detale wysokie (ultra można, ale spadki do 40FPS są niezbyt komfortowe) po podpięciu do TV FullHD. Przy wysokich detalach ilość FPS (VSync off) oscyluje w granicach 56-116 i to przy ustawionym trybie DX11. Mantle jeszcze nie sprawdzałem i szczerze nie wiem czy jest sens. Do MP i tak będę ustawiał średnie detale, a z tej prostej przyczyny, że wszystko co wyżej przeszkadza mi po prostu w rozgrywce. Wszelkie rozmycia etc. po prostu mnie drażnią.Jak na średnio półkową kartę, która ma już kilkanaście miesięcy na swoim karku, to naprawdę jestem zadowolony.
W twoim przypadku mantle nic nie da bo cpu nie ogranicza GPU.
Nie wiem czy ktos Zauważył ale wyszły nowe bety :):http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7+-+64
To nie są stery beta...
Link to post
Share on other sites

Ciekawe spodziewalem sie bet jak zwykle.Ciekawe czy naprawili ten problem z AREO o ktorym im pisalem w betach. Mianowicie jelsi mialo sie wlaczone AREO w win7 i odpaloną aplikacje lub gre w 3D to capowalo na 30 klatek i straszny input lag byl.

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Widziałem już takie rzeczy, że zdziwiłbyś się :P

Aero też mi kiedyś przestało działać (~3 lata temu?, włączyłem komputer i już nie działało), co się nakombinowałem, zmieniałem sterowniki i nic. Okazało sie, że jakieś usługa odpowiedzialne za kompozycje aero się wyłączyła. Wystarczyło ją ręcznie przestawić na włączona a potem przestawić na automat. 

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...