Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Link to post
Share on other sites

Masz w środku zamkniętego świerszcza, musisz go po prostu wypuścić %-)

 

A tak serio wygląda mi to na piszczące cewki :/ Niestety ale gwarancja czegoś takiego nie obejmuje i na twoim miejscu jeśli jest to uciążliwe to skorzystałbym z tego prawa zwrotu w ciągu 10 dni.

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników, najlepiej posiadaczy podanej niżej przeze mnie karty graficznej, którą planuję nabyć.

 

Karta, którą jestem zainteresowany to:

 

Radeon R9 280X producenta ASUS (ze względu na trochę wyższe taktowanie rdzenia i pamięci).

 

Pojawia się jednak szereg problemów, w których prosiłbym o rady i uwagi.

Mój obecny zestaw:

 

Zasilacz: TAGAN 500W TG500-U33II

Płyta główna: ASUS P8H77-V LE

Procesor: Intel core I7-3770 4x3,2 ghz

Dysk twardy: HDD 1 TB Hitachi

Pamięc RAM: 2x4GB Kingston HyperX 1600 mhz

Karta graficzna: Radeon 4850 HD 1GB ASUS

Napęd DVDRW ASUS

Monitor 19" wejście VGA ACER

 

Przede wszystkim obawiam się czy z wymianą karty nie będzie konieczna wymiana zasilacza (z tego co sprawdziłem zalecany jest 750W), także ze względu na wymagane wyjścia dodatkowe do zasilenia karty.

 

Drugą sprawą jest wyjście na stary monitor, z którego korzystam (VGA), mam jakąś przejściówkę ze starego radka z wyjścia DVI i takim sposobem jakoś to działa. Pytanie czy podobnie będzie dało zrobić się z nową kartą (obecna max. rozdzielczość monitora to 1440x900 - planuję wymianę).

 

Będę również wdzięczny za uwagi co do wyboru samej karty - może ktoś zaproponuje coś lepszego w zbliżonej cenie, inny producent albo jakieś konkretne argumenty na coś zupełnie innego.

 

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi dotyczące tematu oraz za taki długi tekst. Jeżeli potrzebne by były jakieś dodatkowe informację - proszę piszcie.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz może być za słaby... ja  mam 600W i jest na styk. co do monitora.. mój monitor tez ma tylko vga... przejściówka zdaje egzamin. Karta cenowo i wydajnościowo bezkonkurencyjna w swoim segmencie. 

Link to post
Share on other sites

 

 

600W i jest na styk

 

Do takiego zestawu, bez OC, wystarczyłby porządny zasilacz 450W, z OC -500W.

 

 

 

Zasilacz może być za słaby

 

Nie może, tylko jest, ale nie wynika to z faktu, że to 500W, a z tego, że ma jedynie 360W na liniach 12V.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm co do budżetu - myślę że za zasilacz będzie trzeba dać 300-400 zł, kartę znalazłem poniżej 1000 zł. Powiedzmy, że razem z dostawami chcę się zamknąć w 1500 zł.

 

Do takiego zestawu, bez OC, wystarczyłby porządny zasilacz 450W, z OC -500W.

 

 

 

 

Nie może, tylko jest, ale nie wynika to z faktu, że to 500W, a z tego, że ma jedynie 360W na liniach 12V.

 

Nowaj doradzisz coś, żebym nie miał z tym problemów z podłączeniem? :P

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja bym mógł zaproponować deusa m1
 

 

Powstrzymaj się więc proszę od proponowania.

 

 

 

to dobra zasiłka

 

Nie.


 

 

doradzisz coś

 

http://www.agito.pl/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-80-bronze-221-979177.html

 

Solidny i nowoczesny zasilacz z semi-modularnym okablowaniem, certyfikat Bronze.

 

http://www.agito.pl/zasilacz-corsair-rm-550w-80plus-gold-221-889361.html

 

Opcja droższa - certyfikat Gold, w pełni modularny.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że taka dopłata nic nie da - 550W wystarczy w zupełności, a 650-750W będzie za mało do CF/SLI z mocniejszych kart. Kasa w błoto, a 36 zł to może i nie jest majątek, ale za darmo nie dają. 

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem, z czym tu się nie zgadzać ? Jakie korzyści może przynieść 100W więcej ? 550-tka ogarnie nawet i 4820K+ GTX'a 780 po OC. Jeśli ktoś chciałby bawić się w ekstremalne OC z takim duetem to jasne, można dopłacić, ale mówimy tu o i7 bez "K" i 280X.

 

550W zapewni spory zapas, bo taki zestaw nawet po sporym podkręceniu grafy zje poniżej 400W. Płyta na H77, więc CPU nie da się podbić w ogóle.

Link to post
Share on other sites

Witam. Mój zestaw to płyta-Gigabyte H61M-D2-B3  ,  procesor i5-2300 2,8Ghz , 4g ramu , zasilacz Modecom 450W , karta GT430 którą zmieniam na Gigabyte Radeon 7950 3GB WindForce .Mam pytanie czy będą problemy w prawidłowym działaniu karty z płytą oraz proszę o pomoc w doborze zasilacza ( 200zł.)

Link to post
Share on other sites

Kolego zmiana karty z GT430 na na Readeona HD 7950 będzie się NA PEWNO wiązać z koniecznością kupna nowego markowego zasilacza o minimum 450W - 500W. Nie ryzykuj podłączenia tak poważnej karty do takiego zasilacza bo konekwencje mogą być nieprzewidziane. Pytaj o radę w dziale Obudowy i Zasilacze - tam kompetentne osoby na pewno podsuną Ci odpowiedni model który zapewni karcie odpowiednią moc. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...