Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

jeżeli 280 będzie kosztował faktycznie nieco ponad 900 zł, to odsyłam 7870 na emeryturę i już wiem co kupić :)

 

299 dolców to tylko w USA u nas w EU będzie 299€ czyli ok 1250zł + inne badziewia czyli coś koło 1500zł za nią na pewno trzeba będzie wyłożyć.

 

Jak ludzi łatwo wprowadzać w bład ech ten marketing.....

 

 

 

Tak czy inaczej z mojego kupna GTX 660Ti też nici. :D Już go nie chcę

 

R9 270X - ok 5500pkt w 3D FIRESTIKu cena 199 dolców czyli w EU 199€ czyli jakieś 840zł + podatek od nowości to będzie coś koło 900-1000zł na początku

 

660Ti kosztuje teraz ok 800-850zł i ma bardzo zbliżony wynik ok 5200pkt - 5400pkt

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl?page=0,8

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

 

 

299 dolców to tylko w USA u nas w EU będzie 299€ czyli ok 1250zł + inne badziewia czyli coś koło 1500zł za nią na pewno trzeba będzie wyłożyć.  

 

A dlaczego taki przelicznik???

szkoda że nie przeliczymy to tak 299Dol. to w Polsce 299pln.....

Tak czy siak wolę ja kupić w dolarach. 

Link to post
Share on other sites
Davidoff, No a gdzie problem poprosić kogoś żeby mi z USA kupił i przysłał? Każdy chyba kogoś ma w USA znajomego z dalszej lub bliższej rodziny:)

 

ile kosztuje wysyłka z USA ? :) no i raczej nie będzie się opłacac odsyłać jeżeli np karta padnie albo np przyleci ci jakaś wadliwa...... tzn będzie ale będziesz stratny na tym

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

np w sklepach w USA mój HD 7870 chodził po 240 dolca czyli 750 zł około a ja w pl kupiłem za 820, czyli nie tak drożej


przesyłka z USA około 70 zł. więc nie ma lipy, i nie ma co zwalać na transport, nie opłaca się bo ceny tam nie różnią się wcale tak bardzo od naszych

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Jeżeli kupuje się drogi sprzęt różnica jest zauważalna i to bardzo dobrze zauważalna. Tak naprawdę większość cen wyliczyć bardzo prosto - zamienić $ na € i pomnożyć :D. Zwykle wychodzi dobrze. Niestety musimy się liczyć z conajmniej 30% różnicą na początku ale nie rozpędzałbym się do przelicznika jakby te ceny były w funtach.

 

A tak bardziej w temacie. Liczyłem właśnie na oficjalne przedstawienie spec+cena high-endu. A tu przedstawili wszystko od najsłabszego low po górną granicę mid. I teraz i tak muszę czekać bo nie wiem co z tego wyniknie.

Link to post
Share on other sites

299 dolców to tylko w USA u nas w EU będzie 299€ czyli ok 1250zł + inne badziewia czyli coś koło 1500zł za nią na pewno trzeba będzie wyłożyć.

 

Jak ludzi łatwo wprowadzać w bład ech ten marketing.....

 

 

 

 

R9 270X - ok 5500pkt w 3D FIRESTIKu cena 199 dolców czyli w EU 199€ czyli jakieś 840zł + podatek od nowości to będzie coś koło 900-1000zł na początku

 

660Ti kosztuje teraz ok 800-850zł i ma bardzo zbliżony wynik ok 5200pkt - 5400pkt

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl?page=0,8

 

Wydajność w Benchmarkach nie zawsze odzwierciedla wydajności w grach ;)

 

 

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale wydaje mi się, że do czasu optymalizacji sterów i gier dla nowej serii pod CF, to chyba siwych włosów dostaniesz (głównie z nerwów). Poczekałbym chwilę, aż wyjdą pierwsze kwiatki przy konfiguracjach MultiGPU. Mimo wszystko wydajnościowo opcja niezwykle ciekawa.

 

Była na wczorajszej konfercencji lista gier (np. BF4), które już w procesie produkcji były optymalizowane pod kątem nowych Radków, dlatego o to bym się nie obawiał. Co do sterów to niestety możesz mieć rację, była przecież w tym roku sytuacja, że gdzie HD7970 ledwo dosięgał do GTX 670, dopiero wprowadzenie sterów 12.x w zwyż, stopniowo poprawiła wydajność. Szkoda tylko, że czerowni wzięli się za to pół roku po premierze swoich GPU ;)

 

Z tego co wiem, za około 2 tygodnie powinny być już pierwsze karty graficzne dostępne do testów.

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

AMD Radeon R9-290X  karta 599 dolarów + polskie ceny pewnie ze 2800zł trzeba bedzie dać to i tak niezle napewno lepiej niz 4 kafle za dobrego tytana.

 

Jaja są bo te karty odrazu mają wbudowane procesory dzwiękowe,Nvidia teraz bedzie musiała obniżyć ceny za tytana bo to zgroza co teraz sie dzieje.

 

Ciekawe ile potanieje model 7990 bo jak zejdzie do 1500 -2000 tys  to odrazu biore dwie sztuki na CF i wydajnością zabije te nowe radki i dobrego tytana też. Jesli jednak sie okaże że R9-290X to potwory wydajności to odrazu biore.

Edytowane przez Hattori
Link to post
Share on other sites

Jeśli ona robić faktycznie 8k w smarku 13 i kosztować 599 dolców to ja wolę moją 670tkę robiącą 7,8k %-) Szczerze to Wam powiem , że myślałem że będzie jakiś skok wydajnościowy a tu w zasadzie jest prawie to samo co w serii HD7xxx.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ona robić faktycznie 8k w smarku 13 i kosztować 599 dolców to ja wolę moją 670tkę robiącą 7,8k %-) Szczerze to Wam powiem , że myślałem że będzie jakiś skok wydajnościowy a tu w zasadzie jest prawie to samo co w serii HD7xxx.

 

Przed premierą HD 7970, AMD podawało cenę za tę kartę $549 w USA i 499EUR dla krajów UE.

Po debiucie GTX6xx od Nvidia, ceny kształtowały się tak:

 

http://www.xbitlabs.com/images/graphics/radeon-hd-7970-ghz-edition/00_amd-gfx-pricing2.jpg

 

Obstawiam, że odpowiednik 7970, będzie w dniu premiery kosztował około 2000zł i docelowo będzie tańszy od GTX780

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

 

 

Wydajnosciowo rewolucji nie ma. Moja 670tka robi 7,8k GPU Score.

 

Również jestem trochę rozczarowany. Mój 7970 robi 7k w Fire Strike, więc jedyne co mnie interesuje, to dwa najwyższe modele. 8k jakoś również zadka jednak nie urywa :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po wyjściu R9 ceny zarówno nowych jak i używanych 7970 powinny znacząco spaść, bo nawet jeśli wzrost wydajności nie będzie drastyczny to znajdzie się sporo ludzi, którzy wymienią kartę tylko po to, żeby mieć nowy model. Sam czekam na pierwsze oficjalne testy i wersje autorskie, ale obawiam się, że z dużej chmury będzie mały deszcz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...