Skocz do zawartości

Modernizacja za ok 1500zł


Recommended Posts

No to już sam nie wiem która lepsza... MSI nie odrzucam, wybrałem ją po komentarzach ze sklepu a potem poleciliscie Asusy wiec uznałem że lepsze :) od zawsze też korzystałem z mobo Asusa i powodów do narzekania nie miałem :)

 

To może tak. Jaka płyta w tym przedziale cenowym będzie najlepsza do OPCJONALNEGO nie wysokiego OC?

Link to post
Share on other sites

OK, dzięki :D ostatnia kwestia to ramy. Poczytalem i zmieniłem na:

http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-2x4gb-dimm-1600mhz-ddr3-cl8-xmp-non-ecc-with-heatsink-cmz8gx3m2a1600c8-360408/

1,5v czyli ponoć lepsze niż patrioty 1,65v

 

No i chyba na tym zakoncze, jeszcze tylko o chłodzeniu sobie poczytam i jutro wieczorem zamawiam :)

Link to post
Share on other sites

Hmm, też racja, lecz chciałbym CL8 (chociaż nie wiem czy będzie jakaś różnica), a LP są CL9. Tak więc co do ramów, pozostanę przy nich. Tak więc ostateczny (chyba ;) ) wybór:

 

Płyta główna MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155

Procesor Intel Core i5-3570K

Pamięć Corsair Vengeance 2x4GB, DIMM,1600MHz, DDR3, CL8, XMP,Non-ECC, with Heatsink

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro HE924

 

Dlaczego Spartan na chłodzenie? A no dlatego ze moja buda za szeroka nie jest, i inne mogą być na styk lub budy nie zamknę. Tak więc aby nie kombinować wybrałem spartana, po testach widać że jest bardzo dobry w tej cenie, nawet na nie za wysokie OC pozwala. Czyli spełnia moje wymagania :) Całość lekko ponad 1515zł, więc w sam raz, popołudniu zamawiam :D

 

Dzięki wszystkim za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Zanim coś zmienisz w tym zestawie, kup dysk SSD - nic nie przyśpieszy Ci komputera jak dysk przy dużych grafikach...

 

Reszta podzespołów, które wybrałeś jest super (choć nie mam doświadczeń z płytami MSI, za to mogę w ciemno polecić ASUSy na których pracuję od lat).

 

PS: jeśli nie podkręcasz procesora to nie wyrzucaj pieniędzy na cooler - ten stockowy Intela jest bardzo dobry i cichy).

Edytowane przez AvaloN
Link to post
Share on other sites

Dysk SSD i tak kupię, lecz chciałbym SATAIII który nie podejdzie na mojej starej płycie. Tak więc muszę się z tym wstrzymać do wymiany pozostałych części. Też od lat miałem mobo asusa, ale ta msi zbiera bardzo dobre recenzje, więc chyba pora na zmianę ;) Dlatego też wybrałem Spartana bo nie wykluczam małego OC do którego on się nada (a nawet na 2500K przy 4,2ghz daje radę) :)

 

Sprzęt już u mnie, ostatnie pytanie i macie ze mną spokój na długi czas ;)

Która pasta będzie lepsza, ta co w zestawie ze spartanem czy ArcitcSilver Ceramique2? Arcica mi jeszcze sporo zostało, więc warto wykorzystać jak jest lepsza od stockowej :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...