Skocz do zawartości

różnica miedzy chłodzeniem.


Recommended Posts

Dodatkowo razem z Zalmanem Performą otrzymujesz solidną pastę termoprzewodzącą,

Tu się muszę nie zgodzić, ta pasta nie jest jakoś super solidna... STGM2 to nie jest STG2, przerabiałem ten temat już. Jak widać kupiłem Macho(też zmieniłem pastę), ale moim drugim wyborem była Performa. Uważam, że jest to lepszy cooler od Fortisa a obrotami można regulować, na 1500 dużo nie straci.. jednak pasta od Silentium czy ta dodawana do Zalmana to pewnie ta sama półka, dużo lepiej dokupić MX-2 lub wspominanego STG2, oczywiście zależy ile będziesz kręcił.

Edytowane przez Barsa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.zalmansho...x-performa.html

 

Producent podaje, że w zestawie znajduje się pasta Zalman ZM-STG2. Dziwne by było gdyby było inaczej. Zalman nie produkuje, przynajmniej oficjalnie nawet innej pasty termoprzewodzącej...

 

Aleksander to nie wycie tylko szum powietrza. Nie da sie zrobić wentylatora nie szumiącego, bo trzeba by zabić jego główne zadanie - nawiew. No chyba, że Ty coś takiego wymyśliłeś. Póki jednak się tym z nami nie podzielisz choćbyś nie wiem jak drogi wentylator kupił, ruch powietrza będzie wytwarzać szum i żadne super łożyska tego nie zmienią.

Pozatym spokojnie można zejść z obrotami niżej 1000rpm-1200rpm i szum powietrza nie będzie słyszalny.

 

I wyjaśnijmy sobie jedno, nie zalman performa jest głośna na wysokich obrotach, tylko powietrze przedzierające się między finami jest głośne im szybciej się porusza. Nie jest to wada wentylatora, tylko fizyka.

 

 

Edit:

Zakładam jednak, że jest to ta sama pasta co ZM-STG2, końcówka odnosi się do "mini" opakowania, które zapewne wystarcza na 1-2 aplikacje. Wątpie aby wciskali tam coś gorszej jakości.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...