Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Parę dni temu zainstalowałem program OCCT i z niego dowiedziałem się że mój procesor nie ma pełnej mocy tylko zamiast 2,53GHz ma 1,6GHz i pokręcenie na -36% i gdy zresetowałem komputer to przy starcie mi nawet pisze że ma 1,6GHz procesor. Nie wiem wogóle o co tu chodzi może mi się procesor przypalił, a może jakieś ustawienia w biosie albo gdzieś się przestawiły ??Proszę o wasze wypowiedzi na ten temat.

Core 2 Duo E7200 2,53GHz 2 rdzenie.

Proszę o pomoc! Proszę o pomoc! Proszę o pomoc! Proszę o pomoc!

Link to post
Share on other sites

EIST włączony w biosie. Bez obciążenia procesor pracuje z mnożnikiem 6x. Normalny mnożnik w trakcie obciążenia wynosi 9.5x

 

Nic nie jest przypalone.

Edytowane przez lukson
Link to post
Share on other sites

EIST włączony w biosie. Bez obciążenia procesor pracuje z mnożnikiem 6x. Normalny mnożnik w trakcie obciążenia wynosi 9.5x

 

Nic nie jest przypalone.

 

A gdzie tą opcje wogóle znajdę ?

 

no dobra znalazłem tą opcje CPU Enhanced Halt (C1E) i była włączona to ją wyłączyłem i nadal jest to samo. Czy to nie ta opcja ?

Link to post
Share on other sites

Żadna opcja oszczędności nie jest włączona i przy grze sprawdziłem ile jest i był 1,6GHz najwyraźniej coś mi się z prockiem dzieje

 

.

Wystarczy dobrze wyszorować nóżki procesora szczotką drucianą i będzie śmigał jakby był prosto z fabryki,

 

Nic nie popsuje w ten sposób i czy zadziała ?
Link to post
Share on other sites

Mój sprzęt

Płyta Główna: GIGABYTE GA-EP35-DS3

RAM: 2x 1GB 667MHz [DDR2]

Zasilacz: OCZ MXS 700W

i cooler box (oryginalny intel)

Ale to moje podkręcanie nie bardzo jest, bo cooler mam zwalony i myślę nad zmianą, bo gdy podkręciłem do 3GHz to miał 75C. I na coolerze jest małe wniecienie. I tak przy okazji jaki byście polecili mi cooler, żeby był z sockietem pod Intel i AMD i dobrze chłodził.

Myślałem nad ARCTIC COOLING Freezer 13 co o nim myślicie, wypowiadajcie się i piszcie jaki wy byście wybrali tak do 120zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...