Skocz do zawartości

Często miga czerwona dioda na obudowie - jakie przyczyny?


Recommended Posts

Witam

Nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam ten temat, jeśli nie to proszę o przeniesienie.

Tak jak w temacie, ostatnio zauważyłem że czerwona dioda na obudowie coraz częściej mi miga, co może być tego przyczyną? Komputer mam od 1,5 miesiąca, nie kojarzę by w pierwszych tygodniach tak często migała. Ogólnie chyba miganie czerwonej diody jest normalne przy pracy komputera, choć np. gdy skanuję komputer avastem to dioda stale jest zapalona. Natomiast teraz gdy korzystam z przeglądarki, to nawet gdy nie uruchamiam nowych stron, to jednak co parę sekund widać lekkie mignięcia, a czasem trochę mocniej się zapali i mignie. Zastanawia mnie tylko właśnie to, że nie kojarzę by z początku używania ta dioda w ogóle migała przy takim zwykłym korzystaniu z internetu, (choć może na to nie zwracałem uwagi), a w sumie nie mam na kompie zainstalowanych wielu rzeczy, ostatnio też nie instalowałem nic nowego.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Edytowane przez sokrates1906
Link to post
Share on other sites

Miga na obudowie. Jedno światło jest niebieskie, ono świeci stale, natomiast drugie jest czerwone. Tak jak napisałem jakiś czas temu migało rzadko, teraz co jakiś czas mi miga, czasem nawet dość często (tzn. nie jest tak że świeci stale, chyba że tak jak napisałem skanuję komputer avastem). Ogólnie nie widzę by coś się w związku z tym działo, komputer chodzi tak jak chodził jeśli idzie o prędkości działania. Tylko trochę mnie zastanawia czemu teraz ta czerwona dioda stała się aktywniejsza, że tak powiem ;)

Link to post
Share on other sites

Obudowa: http://www.morele.net/obudowa-aerocool-pgs-qs-200-kensigton-security-lock-bez-zasilacza-aeropgsqs-200-279334/

Natomiast co do obciążenia, to tak za bardzo nie ma co obciążać... Ostatnio nic nie instalowałem nowego, ogólnie na kompie nie mam wiele rzeczy. Jedyna zmiana ostatnio to było przejście z 20dniowej darmowej wersji Avasta IS, znowu na Avasta Free.

Link to post
Share on other sites

Wszystko jasne, po prostu tanie obudowy słabych marek zawsze migają, piszczą itp o byle co. Jakby ta obudowa była porządniejsza to można by było się martwić ;)

 

no to stwierdzenie mnie rozwaliło...wytłumacz mi kolego co ma wspólnego obudowa z miganiem diody , a zwłaszcza jej cena?dioda jest wzbudzana przez płytę głowną, a nie obudowę!co do migania- normalne zjawisko-dysk pracuje , to miga.Teraz częściej?masz bardziej zajęty dysk, antywirus też skanuje w czasie rzeczywistym, do tego założę się ,że masz włączone indeksowanie plików-system wykonuje wiele zadań w tle więc dioda miga i tyle ...już nie macie poważniejszych problemów??

Link to post
Share on other sites

Może po prostu cyknij fotkę ,w którym mniej więcej miejscu znajduję się ta dioda i wrzuć tu na forum :D :D

 

Wszystko jasne, po prostu tanie obudowy słabych marek zawsze migają, piszczą itp o byle co. Jakby ta obudowa była porządniejsza to można by było się martwić ;)

HAHAHA!! Edytowane przez CrisMasteR
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...