Skocz do zawartości

Pomocy ! Nowa płyta Gigabyte z77 + i5 3570k i dysk SSD - Nie znaleziono dysków, niemożność instalacji Windowsa.


Recommended Posts

Witam, niedawno pisałem w sprawie doboru sprzętu.

 

Sprzęt:

Windows 7 Home 64

i5 3570k

Gigabyte Z77X-UD5H

dysk SSD (nowy) Samsung 830 128GB

pamięci Corsair 16GB Vengeace

 

Już wszystko było niemal zainstalowane na SSD, i po instalacji sterowników postanowiłem podłączyć pozostałe 3 stare dyski pod sata.

 

Niestety komp już nie wstał, problem z botowaniem i nic nie pomaga, żadna konfiguracja. Ponownie próbuję instalować i w ogóle instalator nie widzi dysku SSD. Dysk Hdd widzi, ale też nie mogę zainstalować ani sformatować partycji. Nie wiem co jest grane, proszę o szybką pomoc. Czy płyta padła czy może coś źle ustawiam w biosie UEFI?

Link to post
Share on other sites

To były nowe kable Sata od Gigabyte.

 

W oknie: "gdzie chcesz zasintalować system Windows?" nie pokazuje mi się dysk SSD. Przed chwilą dałem zakutalizuj sterownik, ale to również nie pomogło. Dałem aktualizacje --> kontroler Sata AHCI (czy cos takiego) ze strony gigabyte ,wypakowane na pendrive i nadal nie widzi nic.

Link to post
Share on other sites

Tak, teraz sam ssd i nie widzi instalator. Bios widzi, ale instalator nie. Jest to SSD Samsung 830.

 

Dziwny jest też sam bios, bo jest przykladowo naped DVD i ten sam napęd z napisem UEFI.

 

Przed chwilą dałem wszystko na IDE i to samo.

 

Botowanie ustawiam następująco:

1: napęd z płytą Windows

2: dysk SSD 830

3: Windows Boot Manager

4: UEFI napęd z płytą Windows (disabled)

Link to post
Share on other sites

Działał, do momentu o którym pisałem wyżej. Od tej pory próbuję w większości na samym SSD zainstalować system i nic. Bios widzi dysk SSD a instalator nie.

 

Daję instalację niestandardową (nowy system) i za każdym razem jest okno "Nie znaleziono dysków. Kliknij przycisk załaduje sterownik, aby dostarczyć sterownik pamięci masowej w celu instalacji."

 

Brak słów

Wyłączyłem SSD i próbowałem zainstalować Win7 na dysku HDD. Co prawda dyski HDD widać i w biosie i w instalatorze, ale wyskakuje mi coś takiego:

 

"Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI, system Windows można zainstalować tylko na dyskach GPT" .

 

 

O co kaman ?

Edytowane przez maestro
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem to z SSD , dokładnie tak jak napisałeś mandragora310.

 

Znalazł się dysk SSD ;) Dziękuję za te komendy. To już duży krok na przód.

 

Trwa rozpakowywanie plików narazie. Jednak obawiam się, że jak podlącze reszte dysków, to sytuacja znów sie powtórzy. Tamte dyski działały z płytą socket 775 (asus). Nie mogę ich sformatować, bo mam tam cenne dane.

 

Jakieś pomysły jak resztę dysków podpiąć ?

 

Po podłączeniu dysków było:

 

1) SSD - jeden cały dysk

 

2) HDD 500GB - miał 2 partycje, w tym jedna wcześniej systemowa.

 

3) HDD 320GB (staruszek) - 1 cała partycja

 

4) i ostatni HDD - 1 cała partycja

Link to post
Share on other sites

ja miałem odwrotnie ""Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku-wybrany dysk ma styl partycji GPT"."-pomogła konwersja na MBR-więc ten cały UEFI jest ...

 

Właśnie jakbym wiedział, że tyle będzie kombinowania, to bym został przy moim poczciwym i nadal "wszystkomogącym" e8400.

 

Zworek szczerze mówiąc nie sprawdzałem. Nie wiem czy dyski Sata je mają jeszcze ? Kiedyś pamiętam, że były pod IDE.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...