Skocz do zawartości

Tragedia - szalejące pasy podczas gry


Recommended Posts

Witam!

Nie wiem czy to odpowiedni dział.

Mam problem,otóż dzisiaj po raz pierwszy na nowo złożonym komputerze postanowiłem zagrać w pierwszą grę-bf3.I gdy włączyłem grę doznałem szoku,po całym ekranie dziesiątki szarych latających pasów.tak że pół ekranu to po prostu szarość.Na razie dostrzegłem te pasy tylko w grach,na pulpicie ciężko to dostrzec. Monitor to lg e2260 podłączony na d-sub(przejściówka dvi-d-sub) - tak wiem i zdaję sobie sprawę że to na 90% spowodowane jest przez podłączenia na d-sub,ALE!Wcześniej grałem na monitorze podłączonym do laptopa tak samo przez d-sub i tych pasów wcale nie było,a jak już były to tylko w ciemnych pomieszczeniach i to słabo widoczne czasami ich wcale nie było,a teraz jest tragedia widać je wszędzie.Nie wyolbrzymiam bo wiem jaka jest różnica gdy grałem na laptopie a teraz na tym komputerze.Zaczynam poważnie się obawiać czy to czasem coś z kartą graficzna.Próbowałem na wszystkich rozdzielczościach,konfigurowałem ustawienia monitora(faza,jasność,kolory) i to samo,karta graficzna nie przekracza 50 stopni w stresie.

Odstawiam że to coś albo z kartą graficzną albo w przejściówką z d-sub na dvi.

To są mniej więcej takie pasy(nie mój film!) - http://www.youtube.com/watch?v=upysqFOLnoI

tylko że ich jest więcej,są bardziej widoczne.

Postaram się dodać swój nagrany film.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Podociskałem,zmieniłem sterowniki i dalej nic,byłoby by super gdbyby te pasy były takie jak na laptopie bardzo słabo widoczne byłoby zajee....

Może jakiś dobry kable d-sub - dvi rozwiąże problem,jak odstawiam że to ta przejściówka jest marnej jakości,bo sam kabel jest dobry,po podłączają z d-sub z laptopa na d-sub do monitora te pasy są słabo widoczne

Link to post
Share on other sites

Monitor tylko d-sub karta to Sapphire Radeon HD7850 ma 2 wyjścia dvi i jedno hdmi.Ale i tak nie mam innego sposobu podłączenia,tylko że dziwi mnie że takie mocne i ostre pasy występują tylko na komputerze a na laptopie nie.Tak samo podłączone wszystko tylko że do kompa +przejsicówka d-sub dvi,wiec obstawiam że to kabel,ale boję się że coś z grafiką nie tak ;/

Wszystko na tym samym monitorze

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

To wymień monitor :D Szkoda się katować dsubem jak masz całkiem dobrą grafikę. Pozostaje spróbować innego kabla, ale najlepiej kup w lokalnym sklepie, żebyś mógł oddać jakby była lipa. Z tymi kablami to jest różnie. Mam telewizoromonitor, który działa idealnie tylko z kablem za 5zł. Kupiłem kiedyś kabel chyba za trzy dychy czy nawet lepiej i była lipa :]

Link to post
Share on other sites

Planuję zakup nowego monitor ale jak nazbieram z 100-200zl sprzedam stary i dołożę i kupie lepszy na razie muszę na takim grać i chce ograniczyć te pasy bo poziomu tak jak na laptopie i będzie git,mam nadzieję że inny kabel coś pomoże tylko kupie od razu d-sub-dvi nie będę bawił się w każde przejściówki.

 

Więc tak- spróbowałem z inną przejściówką,podłączyłem komputer do telewizora(tymi samymi kablami) go gniazda z uziemieniem i bez i dalej to samo.Nagrałem film z gry gdzie występują pasy,potem oglądnąłem i pasów nie widać na filmie.Co dziwne gdy włączę grę to pasy się pojawiają,nawet jak dam do paska grę to pasy widać na pulpicie,a tak normalnie ich nie ma na pulpicie.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odświeżam ponieważ coś odkryłem...

Otóż w grze Euro Truck Simulator 2 nie wiem czy w innych grach przy włączonej synchronizacji pionowej pasy są mniej widoczne niż przy wyłączonej ale i tak widoczne i nie chodzi tu o screen tearing.Czy również zakłócenia niweluje synchronizacja pionowa,bo chyba nie rozumiem?

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

mam ta sama karte i nie wiem jak to jest ale wczesniej przy dareonie 4850 hd i monitorze asusa nie mialem problemów.Cala faza sie zaczeła po podłaczeniu nowego kompa, przy grze world of warcraft pojawialy sie u mnie takie pasy, po jakims czasie(okolo chyba 2 tyg) monitor zaczał piszczec az po wyłaczeniu kompa i wlaczeniu rano naekranie pojawialy sie artefkaty i bialy ekran.O ile dalo sie po paru razach(wlaczenie i wylaczenie monitora) "odpalic" obraz to juz pozniej byl kłopot, pasy sie pojawialy coraz to czesciej i gesciej az do momentu kiedy musialem przez bite 2 miechy miec wlaczony komp 24/dobe poniewaz mialem problem z odpaleniem omnitora( 30-60 minut prob wylaczania i wlaczania az zajarzy).

Pare dni temu wysluzony Asus umarł i teraz wrócilem do korzeni: crt 15 cali 0 pasów ale obraz "dupiaty" bo maly i 4:3.

Czy tenmoj asus da sie jeszcze naprawic czy raczej zezlomowac?

Link to post
Share on other sites

Wiesz co powiem ci tak ,bo już sam nie wiem,kartę razem z całym komputerem kupiłem miesiąc temu,więc nie ma opcji aby się coś uwaliło,pasy zawsze występują nawet na najniższym taktowaniu tylko że czym niższe taktowanie to pasy są mniej zauważalne karta z stresie ma max 55 stopni na referencyjnym.Ostatnio pożyczyłem od kolegi kabel hdmi i podłączyłem do telewizora komputer i z tego co zauważyłem to tych pasów nie było widać,przynajmniej tak mi się wydawało.Jednak nie jestem w 100% przekonany.

Widocznie zostaje tylko zakup nowego monitora i tak się przymierzam.Szkoda tylko że teraz ciężko znaleźć do 600zł jakiś fajny monitor taki jak mój lg e2260 bardzo dobrze mi służy,tylko jest na analogu a wycofany go już z obiegu.Zależy mi właśnie na takim desingu monitor ultra cienki.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...