Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc. Na poczatku mój PC:

Płyta główna GIGABYTE GA P67A

Pamięć DDR3 HyperX 8/GX Kingston 8gb

Karta graficzna ASUS GF GTX 560Ti

Procesor Intel Core i5 2500k, 3,3ghz

Zasilacz Chieftec 650

Hdd segate 1TB 32mb

Czytnik Kart Samsung

Obudowa Zalman Z9 PLUS-Czarna

Wentylator Katana 3

DVD-RW Liteon SATA

 

Do ilu Ghz moge go maxymalnie podkrecic zmieniajac TYLKO MNOZNIK ( jesli sie tak da oczywiscie :D) Chcialbym tak do 4,0ghz. Tak wiem jest duuuuuuuuuzo poradnikow itp, ale po to jest chyba ten dzial na forum. I czy po podkreceniu nie bedzie zadnych problemow ? ( patrzac po moich podzespolach )

Link to post
Share on other sites

Najprościej:

1. Zwiększ mnożnik o jeden w górę.

2. Zapisz.

3. Wykonaj test w OCCT przez 30 minut.

4. Czynność tą powtarzaj, aż do momentu kiedy podczas testu wystąpi błąd lub zawiesi się komputer.

5. Ustaw mnożnik o jeden w dół.

6. Wykonaj test w OCCT przez 2-4 godzin (wedle uznania i wolnego czasu - najlepiej jak najdłużej)

7. Jeśli nie sprawi problemów: BRAWO ZNALAZŁEŚ MAKSYMALNE TAKTOWANIE bez zmiany mnożnika.

8. Jeśli będzie niestabilny patrz pkt. 5.

 

OC zależy od "sztuki", którą posiadasz. Jedne kręcą się troche wyżej, inne niżej. Nie jest wykluczone, że samym mnożnikiem osiągniesz 4,0 GHz. Jeśli nie, potem podpowiemy Ci jak osiągnąć cel poprzez podniesienie napięcia. POWODZENIA!

 

I jeszcze jedno, podaj potem dokładny model zasilacza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Ok , dzieki wielkie, a nie jest raczej mozliwe ze sie to spali/zniszczy? np. procesor, zasilazc czy cos innego? :P Sory, za moze glupie pytania ale jestem w tym zielony :E

2. Podpunktu 4 nie bardzo rozumiem, "aż do momentu kiedy podczas testu wystąpi błąd lub zawiesi się komputer." czyli ze to jest pewne ze to sie stanie?

3. to ten program? http://www.programosy.pl/program,occt-perestroika.html

Edytowane przez darekkkk1234
Link to post
Share on other sites

Po lewej stronie od tego paska odliczającego czas testu będzie napisane. Po zakończonym teście (udanym oraz nieudanym) wyskoczy okno folderu z plikami zdjęciowymi przedstawiającymi wykresy. Jeśli wywali błąd to przed czasem, więc będziesz na pewno wiedział :)

Link to post
Share on other sites

OCCT przy wysokiej temperaturze wyłącza stress test. Jeżeli taktowanie procka jest niewłaściwe to komp często się zawiesza i wyskakują bluescreny a czasem może się poprostu nie odpalić wtedy reset biosu jest konieczny przy podkręcaniu nie używaj napięcia auto bo może się coś dziwnego wydarzyć

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie postąpisz według "intuicyjnego" schematu? Przeczytać poradnik > pytać na forum dopiero jeśli mam pytania

 

Przeczytaj poradnik. Zadajesz najbardziej podstawowe pytania, a wszystkie kwestie, włącznie z instrukcją krok po kroku są opisane.

Edytowane przez charin
Link to post
Share on other sites

Ja tam nie widzę problemu, żeby mu podpowiedzieć od poczatku. Poradniki są - to fakt - ale ja jako łebas jak startowałem z pierwszymi próbami OC nie mając bladego pojęcia, to męczyłem się wieloma tygodniami, po czym okazało się, że w poradniku nie było napisane, że trzeba mieć odblokowane mnożniki. :)

Edytowane przez bonuz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...