Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chciałem złożyć swój pierwszy komputer żeby pograć w gry na przyzwoitych parametrach

a więc tak;

 

nie szukałem jakiejś super płyty głównej, ponieważ myślę że ta wystarczy pod ten set;

 

 

-AMD AM3 PHENOM II X4 965 BOX BLACK EDITION

 

 

- DDR3 8 GB 1333MHZ DUAL GEIL ENHANCE CORSA

 

 

- GIGABYTE GA-MA78LMT-S2

 

 

- Asus Radeon Hd6670 1gb gddr5

 

- Chieftec 420W

 

 

 

 

Proszę o ocenę i ewentualne propozycję zmiany;p

Edytowane przez DavidSSP
Link to post
Share on other sites

Weź 4gb ram (goodram 4gb play albo zwykłe), mobo kup MSI 870S-C45 FX (cena podobna a płyta dość dobra jak na swoją cenę). Warto by dołożyć i kupić HD6770 (dasz 400zł za wersje Asusa z chłodzeniem DirectCU) lub HD7770 (dasz 450zł za wersję Gigabyte lub MSI). HD6670 to karta dość słaba.

Link to post
Share on other sites

Tzn tak narazie na pewno bym odblokowal te rdzenie ale krecic to raczej nie prędko byłem dzisiaj w sklepie i znalazl mi jakas płytę za 190 zl do tego ram z 70zl ddr 3 4 gb i to kupił bym już za dwa tyg, jestem uczniem nigdzie nie pracuje i nie mam tam jakis tysiecy najpierw chce ustalic jakies czesci w moim zasiegu i zbierać dopiero hajs,

 

Mam na stanie chiefteca 420w czy pociagnie ten procek ?

Link to post
Share on other sites

Cos ten koles,mi tez,gadal ze on pobiera 125 a ta plyta co mi pokazal tylko do 95

Musisz mieć płytę z obsługą 125W.

Pakujesz się w nieodpowiedni sprzęt jeśli nie chcesz OC a pieniędzy starcza Ci na najtańsze płyty główne. Bierz Intela.

Link to post
Share on other sites

Phenoma 965 samego w sobie opłaca się brać bo to wydajny i tani procesor.

Jednak jeśli chcesz go włożyć do GIGABYTE GA-MA78LMT-S2 to możesz to zrobić i będzie działać ale wiedz, że wszystko będzie się bardzo grzać. Trzeba by wtedy zadbać o dobry obieg powietrza w obudowie. No i ta obudowa byle jakim blaszakem też być nie może bo się płyta główna i reszta podzespołow mogą usmażyć. Jaką obecnie masz obudowę?

Tak w ogóle do tego Phenoma jedną z najtańszych i przy tym bardzo dobrych płyt jest ASRock 970 PRO3. Do 240/250 zł kupisz.

Link to post
Share on other sites

Z tym "bardzo dobrych" to spora przesada jeśli piszesz o ASRock 970 PRO3. Tania płyta z nie chłodzoną sekcja zasilania, do bardzo dobrych to jej daleko. Ten zasilacz to też może długo nie pochodzić szczególnie że to stary Chieftec ze słabą 216W linią 12V. Przyjdzie lato, słonko poświeci i przy 30C za oknem zrobi się piecyk z komputera. Do tego jak on chce używać boxowego chłodzenia na tym PII to współczuje jego uszom, przecież to chodzi jak suszarka. Dobre chłodzenie to znowu 80zł trzeba wydać i tak dopłaci do zasilacza, dopłaci do lepszej płyty, dokupi lepsze chłodzenie i to oszczędzanie na AMD wyjdzie drożej niż sprzęt o podobnej wydajności od Intela. PII to dobry zakup ale wiąże się z większymi wymaganiami przez spore TDP. Jak ktoś chce tani sprzęt i nie myśli o OC to PII BE wydaje się dziwnym wyborem.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Napisałem "jedną z najtańszych i bardzo dobrych" w kontekście, że jak ze te pieniądze to jest bardzo dobra.

 

Z tym co piszesz później to się oczywiście już zgadzam. Mnie do niczego przekonywać nie musisz, trochę orientuję się jak działa komputer ;)

Najważniejsze jest jednak to czego oczekuje Autor tematu. Biorąc pod uwagę, że składa tani zestaw to naturalne, że z czegoś będzie musiał zrezygnować, coś za coś, to normalne.

 

Jak ktoś chce tani sprzęt i nie myśli o OC to PII BE wydaje się dziwnym wyborem.

Oj, nie przesadzaj. To, że ma odblokowany mnożnik nie oznacza, że trzeba go podkręcać, a to że jest taka możliwość. Wiadomo także, że OC wiąże się z dodatkowymi kosztami... czyli wracamy do punktu wyjścia.

W tej cenie po prostu nie ma równie wydajnego procesora jak Phenom 965.

Link to post
Share on other sites

Oj, nie przesadzaj. To, że ma odblokowany mnożnik nie oznacza, że trzeba go podkręcać, a to że jest taka możliwość.

To jest niewykorzystany potencjał ale tak jak piszesz, może ale nie musi robić OC. Problemem jest TDP i beznadziejne chłodzenie BOX. Sam procesor to około 360zł, do tego normalne chłodzenie za 70zł i już się robi 430zł. Do tego dopłaca do lepszej płyty oraz wydaje 150zł na nowy zasilacz... i wchodzi na poziom cenowy droższy od zestawu pod i3 3220. Może też wybrać i3 i dołożyć do R6770 lub wybrać tańszego Pentium G860 ale z Radeonem 7770.

Link to post
Share on other sites

Juz mówiłem ze jako takiego ograniczenia nie mam bo te części będę kupowal stopniowo raz,to raz to dzisiaj pogadałem z profesorem i powiedział mi żeby kupić plyte pod tego proca z odpowiednim tdu i zasilacz 500w jakiś markowy, ten komp ma służyć do gier ac3 mw3 bf3 fifa itp

Link to post
Share on other sites

Skoro w grę wchodzi też BF3 to trzeba procka 4-rdzeniowego, i3 więc odpadają, a są stosunkowo drogie (da się na nich grać w multi ale komfortu gry nie zapewnią). Phenom 965 będzie odpowiedni ale do niego warto z kolei kupić porządną płytę główną i w przyszłości ewentualnie kręcić, dobrze mieć taką możliwość. Polecam Gigabyte GA-970A-UD3 http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/2583849?utm_expid=1418573-8&utm_referrer=http%3A%2F%2Fwww.google.pl%2Furl%3Fsa%3Dt%26rct%3Dj%26q%3D%26esrc%3Ds%26source%3Dweb%26cd%3D3%26ved%3D0CD0QFjAC%26url%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.skapiec.pl%252Fsite%252Fcat%252F13%252Fcomp%252F2583849%26ei%3DWyiZUPKyMcHbtAacyIGABA%26usg%3DAFQjCNGfjhPaHoVwfqOboH_YgppJy7rL6g Na tę płytę włożysz też proca z rodziny Vishera, do rozważenia FX 4300, a przede wszystkim FX 6300. Skoro z zakupem Ci się nie śpieszy i rozkładasz go na raty to dobrze bo te procki na razie trudno dostać, a i cena będzie póki co "wzbogacona" o podatek od nowości.

 

RAM tak jak piszą koledzy, 4 GB wystarczy. Zasilacz, weź jakiś markowy 500 W z mocną linią 12V i starczy na lata. Z tańszych: http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-rs500-asabl3-eu-447170/ Grafikę jak już kupujesz to także najlepiej coś z nowych serii: HD 7770 oferuje rewelacyjny stosunek cena/wydajność: http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwisie/hd7770 Do 500 zł kupisz.

 

Nie piszesz ciągle budżetu, rozumiem dlaczego ale trudno tak prawie na ślepo coś konkretnego doradzać :)

Jeśli to co wymieniłem jest za drogie to można szukać taniej czegoś co pociągnie multi w BF3 (a jak to pociągnie to pociągnie na dziś wszystko). AMD planuje obniżkę Athlonów i APU http://www.purepc.pl/procesory/obnizki_cen_18_procesorow_amd_athlon_i_apu Ceny bardzo atrakcyjne. Do Athlonów X4 tańsze płyty główne wystarczą.

Edytowane przez Huzar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...