Skocz do zawartości

Laptop się nie włącza


Recommended Posts

Siema.

 

Od paru dni mam problem ze swoim lapkiem (patrz sygnaturka).

 

Polega on na tym, że sprzęt w ogóle nie chce odpalić. Dzieje się tak zarówno przy zasilaniu z sieci jak i baterii. W tym drugim przypadku po wciśnięciu przycisku zasilania słychać hmm przepływ prądu po zbliżeniu ucha do lapka.

 

Parę tygodni temu napotkałem identyczny problem ale laptop po pewnym czasie ruszył. Teraz tak niestety nie jest. Sprzęt właściwie nowy, kilkumiesięczny, na gwarancji.

Sęk w tym, że przebywam w Niemczech więc zrealizowanie obsługi gwarancyjnej jest dość trudne, pomijam fakt, że sama karta gwarancyjna nie jest podbita więc poza lapkiem musiałbym wysyłać wszelkie papiery do sklepu.

Mam nadzieję, że nie doszło do uszkodzenia płyty głównej :(

 

Liczę na waszą pomoc.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Spotkałem się kiedyś z takim przypadkiem (lapek HP) że nie uruchamiał się z powodu padniętej baterii (nawet podpięty do sieci). Po wymianie wszystko śmigało.

Rozumiem że nie ma żadnego podejrzanego zapachu spalenizny itp?

Link to post
Share on other sites

No właśnie nic takiego nie miało miejsca- żadnego smrodu, dymu, trzasku itp. Wszystko działało i po wyłączeniu lapka odłączyłem zasilacz z gniazdka. Nazajutrz podpiąłem i lipa- sprzęt nie ruszył :( Nie używałem baterii wespół z zasilaniem sieciowym.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem, rozwiązanie przyszło mi do głowy ostatnie - a zadziałało. Zamieniłem kostki ramu miejscami, przez dwa lata śmigały ok - nagle, nawet biosu nie ma - przełożenie pomogło. Wydaje mi się to głupie, ale może pomoże ;s

Link to post
Share on other sites

Wyczyść styki na baterii, wyprowadź dwa kabelki spomiędzy plusa i minusa na niej, podłacz miernik i zobacz czy napiecie nie spada do zera w próbie poboru mocy

 

no to moze masz rozładowana baterie i skopcony zasilacz? zmierz jedno jak i drugie

 

co by tu jeszcze poradzić, większa usterka będzie i tak przez serwis musiałaby być naprawiana, abyś gwary nie stracił, możesz jeszcze w różne strony poruszać końcówka od ładowarki jeśli jest sprawna, może coś nie łączy.

 

sorry moze niejasno napisałem, zmierz napięcie na włożonej baterii do lapka i przy próbie włączenia, oraz na wyjętej, a co do zasilacza to na końcówce mierz

Link to post
Share on other sites

Zacznij od zasilacza :) Może masz tam w "Reichu" kogoś kto Ci pożyczy? HP-eki działają bez problemu na zasilaczu, jak się wyjmie baterię (mam HP, znajomi mają HP - mam taki FanClub he he :) ) w pracy mamy ... tylko HP :P

Edytowane przez manix82
Link to post
Share on other sites

Zasilacz jak i bateria są sprawne na 100% (obecnie korzystam z pożyczonego lapka podpiętego pod swój zasilacz, bateria nie była rozładowana i leżała sobie w szufladzie). Czarno to widzę... :(

 

To tylko gwarancja... HP ma Door-to-door, tylko do DE raczej nie przyjadą :)

 

Przeca napisałem, że zasilacz sprawny :P

Pisaliśmy w tym samym czasie :)
Link to post
Share on other sites

No ja też czarno to widzę, ale z tą baterią to ja bym tak czy inaczej sprawdzał, bo to chiński szit i nawet "leżakujace" potrafią się rozładować, poza tym jak dostałą strzała porządnego (jakieś uderzenie, np przy transporcie, konkretny upadek itp.) mogła po włożeniu zapodać takie napięcie że głowa mała...., ale jak już miałeś taka przygodę kilka tygodni temu to stawiam na kondensatory przy inwerterze. Sorry ze nie pocieszyłem..

Link to post
Share on other sites

Jak buczy i się nie włącza pomimo wyjęcia baterii (na samym zasilaczu) może to być inwerter, żadna dioda mu nawet nie mrugnie? no i czy na baterii masz wskaźnik diodowy naładowania?

Przeca inwenter steruję podświetleniem matrycy, laptop bez niego/z uszkodzonym inwenterem powinien ruszyć. :P Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

Przed chwilą podpiąłem zasilacz do lapka, nagle wsio ożyło... Tak jakby sprzęt "pamiętał" wciśnięcie przycisku power i ruszył po dostarczeniu energii. Dziwne... Problem rozwiązany ale przyczyna nie do końca dla mnie jasna. Gdyby cos faktycznie padło to by się w ogóle nie włączył... Czy uszkodzona pamięć może być przyczyną problemów z uruchomieniem? Jak uważacie?

 

E:

Po podłączeniu baterii (zasilacz w użyciu) jest napisane, że "Pozostało 98% (podłączony, nie ładuje)". Wcześniej tak nie było...

 

E2:

Teraz działa normalnie. Ech zwariować idzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...