Skocz do zawartości

Jak zmniejszyć obroty na box'owy coolerze?


Recommended Posts

Witam!

Chciałbym zmniejszyć obroty boxowe coolera od procesora i5 3470,ponieważ kręci się tak szybko że bardzo buczy i strasznie wkurza ten dźwięk a temperatura z tego co podaje mi speed fan to średnio 30 stopni na każdym rdzeniu,więc temperatura jest jak najbardziej w porządku.Można to jakiś programem ustawić czy jednak trzeba w biosie?Bo jeśli tak to nie za bardzo się orientuje co i jak.Płyta to msi b75a-g43

 

// Przenoszę do chłodzenia. // Igorrodz

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, nie pomyślałem że nie masz na płycie głównej wejścia CPU. W takim razie jeżeli nie masz wentylatorów w budzie to będzie PWM1 : )

Jeżeli posiadasz wentylatorów w budzie to wtedy tylko BIOS ale to wcale nie jest skomplikowane, nie potrzebujesz nawet żadnych instrukcji wystarczy pooglądać różne funkcję i znajdziesz tą odpowiednią na pewno :)

Edytowane przez Jamnik
Link to post
Share on other sites

Jednak okazało się że to Pwm1,i teraz jak najlepiej ustawić aby było dobre chłodzenie cpu?65 procent wystarczy to jak pozostałe pozycje czy jednak nie?

Jak jest na 100 procent to mam ok 2100 obrótow a na np.60 procent mam 1650 obrótów.Jak myślicie może być na 60?

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

(dla 955 phenoma granica jest około 60 stopni, wiec możesz na 30% nawet ustawić dla ciszy.)

TY masz i5 3470 i nie wiem jakie są dla niego dopuszczalne temperatury ale pewnie koło 60 stopni,Tylko Pamiętaj że jak chcesz włączyć grę czy coś bardziej wymagającego to radzę przywrócić do 100%. bo blue screena dostaniesz.

i druga rzecz jeżeli procesor pracuje w niższych temperaturach wtedy jest dłuższa jego żywotność :)

Edytowane przez Jamnik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...