Skocz do zawartości

Karta graficzna w cenie do 375zł


Recommended Posts

Witam.

Od kilku dni z postanowieniem przebudowy starego komputera poszukuje nowej karty graficznej, niskobudżetowej. Na co dzień będzie mi potrzebna do przeglądania internetu, grania np. w League of legends, chociaż nie pogardzę takimi tytułami jak Skyrim lub BF3 minimum średnich detalach. Proszę o pomoc podając konkretne modele. Zaznacze, że chciałbym coś z Radeona, a nie z GeForce. Zrobiłem już rozeznanie w temacie i wytypowałem dwa modele: Radeon HD 6670 1GB DDR5 z szyną 128kbit, oraz Radeon HD 4850 1GB DDR5 z szyną 256kbit. Pierwszy model jest nowszy i droższy od drugiego, obsługuje Driect 11, jesdnak przepustowość szyny prawdopodobnie będzie go "hamować". Drugi jest starszej generacji, z dobrą szyną, tańszy o 100zł, jednak podobno bardzo się grzeje, głośno chodzi i pobiera dużo prądu, a to ostatnie mnie najbardziej zniechęca.

Będąc konkretnym podaje specyfikacje komputera:

Płyta główna: Asus P5LD2

Procesor: Intel Pentium 4 650, 3400 Mhz, Prescott-2M (dual)

Karta graficzna: GeForce 7500 LE 512MB złącze PCI ex. x16 1.0

RAM:1GB Samsung DDR2-553

Zasilacz: Modecom Premium 500W

System: Windows XP Professional, będzie wymieniany na Windows 7 po kupnie ramu, ze względu na ograniczenie do 3,25GB

Wiem, że mój komputer nie jest zbalansowany (procesor, a reszta podzespołów), dlatego właśnie się za to zabrałem. Przy zakupie karty graficznej na pewno wymienie ram na 2x2GB 667 oraz z tego co przeczytałem na forach, czekać mnie będzie również wymiana zasilacza, który został kupiony przez znajomego pracującego w Komputroniku, jednak podobno Modecom to szajs...( i tak mnie denerwuje, bo głośno chodzi). Proszę forumowiczów o pomoc w wyborze karty graficznej oraz podpowiedzenie jaki zasilacz mam nabyć, żeby utrzymał kartę z resztą podzespołów i żeby był w miarę bezpieczny. Tak jak napisałem na wstępie interesuje mnie tylko nowa karta graficzna i nowy zasilacz (co do drugiego, nie jestem pewien). Z góry dziękuje za przeczytanie tego obszernego posta oraz za pomoc przy rozwiązaniu tematu.

Link to post
Share on other sites

Dziekuje za tak szybkie odpowiedzi i zaintersowanie tematem. Co do karty graficznej to wolałbym nie przekraczać progu 375zł (wiem, że to tylko 15zł) szukam czegoś poniżej. Ale jeśli już to karta jest na złącze PCI ex. x16 3.0, a ja mam 1.0, wiem że karty są uwstecznione czy jak to sie tam nazywa, ale chyba przepustowość mocy może nie wystarczyć. Jest również z szyną 128kbit co nie budzi we mnie zachwytu. Jak widzę obsługuje wysokie rozdzielczości, co nie jest dla mnie sprawą priorytetową, 1280x768 w zupełności wystarcza. Nie korzustam również z takich bajerów jak złącze HDMI. Zasilacz jestem skłonny wymienić, nawet ten jest OK, jednak z jego wymianą musiałbym sie wstrzymać do przyszłego miesiąca albo za dwa miesiące przy zakupie takiej karty graficznej. Podobnie z RAMem. Nie dysponuje na ten miesiąc sumą mogącą pokryć to wszystko, a pożyczenie pieniędzy jest raczej nie możliwe w moim przypadku także, karta leżałaby 1-4 miesięcy w szufladce, jeśli kupiłbym ją jako pierwszą.

Edytowane przez Studioworks2
Link to post
Share on other sites

Nad płytą się nie zastanawiałem. W jakiej cenie oscylowałaby taka, którą byś mi polecił- przeciętna płyta dla przeciętnego użytkownika. Jeśli pomoże ci to z ustaleniem ceny to mam obudowę big tower. Jednak płyta to byłby kolejny wydatek, i musiałbym ją wpasować gdzieś pomiędzy ramem, kartą graficzną i zasilaczem (przypisać do konkretnego miesiąca). Może jednak wziąłbym to wszystko na raty w morele, bo chciałbym uruchomić komputer z kartą ramem i oczywiście zasilaczem do ferii zimowych... Mam rówież pytanie. W poprzednim poście napisałem, że martwi mnie technologia złącza PCI (3.0) Jednak na benchmarku wyczytałem, że karta pobiera znacznie mniej mocy od 6670. Jaki jest więc sens dawania nowszej technologii złącza, jeśli obniża się moc potrzebną do poruszenia karty?

Edytowane przez Studioworks2
Link to post
Share on other sites

"jednak podobno Modecom" - niekoniecznie, najgorszą opinię ma seria Feel a reszta modeli chyba nie taka straszna :)

 

Modecom ma mnóstwo dostawców OEM, więc jedne zasilacze będą "ok" (nawet Feele) i nie spalą sprzętu a niektóre to lipa więc lepiej nie ryzykować i kupić coś sprawdzonego. Jeśli jednak ktoś ma Modecoma,

bezpieczne:

Feel z czarną tabliczką znamionową (np http://img337.images...20/p1120110.jpg) te same części co Feel III, który oceniany jest względnie ok

MC-350 i MC-400 (w środku bebechy Fortrona)

Volcano (platforma CWT znana z najtańszych Corsair CX)

 

niebezpieczne:

Feel I (nie dotyczy modelu 500W i wyższych, bo "wybuchowych" Feeli o tej mocy nie było), oraz Feel II (nie licząc Feel 2 z czarną tabliczką znamionową) - kolorowa tabliczka http://img441.images.../4041/feeli.jpg

Modecom Logic - tabliczka http://m3.agitomedia...0w.214379.2.jpg

 

niezbadane:

Modecom Premium

Modecom Carbon

 

PS Nie twierdzę, że XFX Core 550W to zły zasilacz, wręcz przeciwnie. Ale nie rozumiem po co ma wydawać ponad połowę uzbieranych pieniędzy na zasilacz, którego mocy nie wykorzysta nawet w połowie przy oszczędnej karcie 7750 i starym procku? No i co zmieni ten zasilacz jak mu tu radzą wielcy fachowcy i ile zostanie mu na kartę? 100zł? Za tyle to 9600GT kupi, a może kupić kartę dużo szybszą.

 

Szukaj HD 7750 DDR5. Pobiera bardzo mało energii więc twój zasilacz powinien ją zaspokoić. A i twój procesor nie jest zbyt dobry - prawie 8 lat na karku (czapie? :)), 1 rdzeń wspomagany HT - nie wykorzysta więc całego potencjału karty.

Edytowane przez HyperGB
Link to post
Share on other sites

Witam.

Od kilku dni z postanowieniem przebudowy starego komputera poszukuje nowej karty graficznej, niskobudżetowej. Na co dzień będzie mi potrzebna do przeglądania internetu, grania np. w League of legends, chociaż nie pogardzę takimi tytułami jak Skyrim lub BF3 minimum średnich detalach. Proszę o pomoc podając konkretne modele. Zaznacze, że chciałbym coś z Radeona, a nie z GeForce. Zrobiłem już rozeznanie w temacie i wytypowałem dwa modele: Radeon HD 6670 1GB DDR5 z szyną 128kbit, oraz Radeon HD 4850 1GB DDR5 z szyną 256kbit. Pierwszy model jest nowszy i droższy od drugiego, obsługuje Driect 11, jesdnak przepustowość szyny prawdopodobnie będzie go "hamować". Drugi jest starszej generacji, z dobrą szyną, tańszy o 100zł, jednak podobno bardzo się grzeje, głośno chodzi i pobiera dużo prądu, a to ostatnie mnie najbardziej zniechęca.

Będąc konkretnym podaje specyfikacje komputera:

Płyta główna: Asus P5LD2

Procesor: Intel Pentium 4 650, 3400 Mhz, Prescott-2M (dual)

Karta graficzna: GeForce 7500 LE 512MB złącze PCI ex. x16 1.0

RAM:1GB Samsung DDR2-553

Zasilacz: Modecom Premium 500W

System: Windows XP Professional, będzie wymieniany na Windows 7 po kupnie ramu, ze względu na ograniczenie do 3,25GB

Wiem, że mój komputer nie jest zbalansowany (procesor, a reszta podzespołów), dlatego właśnie się za to zabrałem. Przy zakupie karty graficznej na pewno wymienie ram na 2x2GB 667 oraz z tego co przeczytałem na forach, czekać mnie będzie również wymiana zasilacza, który został kupiony przez znajomego pracującego w Komputroniku, jednak podobno Modecom to szajs...( i tak mnie denerwuje, bo głośno chodzi). Proszę forumowiczów o pomoc w wyborze karty graficznej oraz podpowiedzenie jaki zasilacz mam nabyć, żeby utrzymał kartę z resztą podzespołów i żeby był w miarę bezpieczny. Tak jak napisałem na wstępie interesuje mnie tylko nowa karta graficzna i nowy zasilacz (co do drugiego, nie jestem pewien). Z góry dziękuje za przeczytanie tego obszernego posta oraz za pomoc przy rozwiązaniu tematu.

 

Bedziesz zmienial procesor w najblizszym czasie??

Link to post
Share on other sites

Witam, po krótkiej przerwie. Nie spodziewałem się jeszcze odpowiedzi :) Łącząc posty Alfonsa i HyperGB rozumiem że posiadając tego Modecoma premium 500 z czarną tabliczką nie musze go zmieniać na tamten zasilacz XFX? Przynajmniej narazie. Procesora nie planowałem wymieniać w najbliższym czasie. Planowałem za tą sumę kupić tylko ram, kartę graficzną oraz oczywiście pastę. Jednak muszę poczekać miesiąc (licze, że odłożę 100-200zł) na zakup tych elementów. Jednak prosiłbym o podanie przykładowego modelu, który pasowałby do płyty i nie ograniczał karty graficznej- w przyszłości zajrzę do posta i byćmoże kupie go, by dokończyć balans komputera. Ma ktoś orientujący się w teamcie większą pewność, że karta graficzna HD7750 pójdzie na PCI ex 1.0 niż to 50%. Może ktoś miał podobny przypadek pomijając już modele, ale chodzi o wpięcie pci 3.0 do 1.0. Ostatnie pytanie: jaką firmę polecacie do Radeona: Sapphire, Gigabyte czy jakąś inną? Wiem, że kolega VanHeelsing podał Gigabyte do 7750, ale jeśli wybrałbym 6670 czy jakikolwiek inny model to którą markę byście polecili?

Link to post
Share on other sites

Jednak prosiłbym o podanie przykładowego modelu, który pasowałby do płyty i nie ograniczał karty graficznej

Twój obecny pentium jest słabiutki, płyta obsłuży starsze procesory z serii Core 2 Duo i Pentium dual.

Poluj na modele z serii Core 2 Duo E4x00 / Core 2 Duo E6x00 / Pentium Dual Core E2xx0. Teraz te procki kosztują grosze.

Link to post
Share on other sites

A przy wyborze procesora czym należy się kierować w celu dopasowania go (nie chodzi mi o wydajność), na pewno magistrala i typ gniazda, ale czy coś jeszcze? Np. czy po uzbieraniu kolejnej sumki 300zł poszedłby mi ten procesor? http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q6600-4x2-40ghz-8mb-1066-okazja-i2776762766.html wiem, że jest używany, ale chciałem podać go jako przykład. Magistralę ma taką samą jak piszą na stronie Asusa, gniazdo też 775 i ilość pamięci cache jest zadowalająca. Jednak chodzi mi o to czy quadra pójdzie na mojej płycie. Na stronie Asusa jest napisany tylko pentium i dual core, ale może wiadomości są nieaktualne. Poszedłby taki procesor? Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Witajcie panowie i może panie też czytają :) Tak, tak odkopuje stary temat, który odszedł w zapomnienie, ale do rzeczy. Konfiguracja mojego PC jest w 1 poście. Dziś zamówiłem sobie tego HD 6770 od Gigabyte. Jak przyjdzie w poniedziałek postaram się ją włożyć z tym Modecomem ;/ Teraz zastanawiam się nad dalszym rozwojem PC ale nie za gwałtownym. Na 99% kupię też tego XFX'a tylko nie wiem czy 550W tak jak VanHeelsing polecał czy może 450W wystarczy. A mój dylemat jest związany z chęcią zmiany mobo i procesora a co za tym idzie ramu. Chciałbym abyście polecili mi płytę główną z ddr3 z taktowaniem koło 1333, socketem tak około 1155 (chce się przesiąść z 775...) i wybrali mi jakiś procesor do tej grafiki. Obudowa wypatrzona przeze mnie to Brutus od Silentium PC, Glacius albo Zalman Z9 ale obudowę będę zmieniał na samym końcu. Liczę na trafne odpowiedzi, tak jak do tej pory :)

Edytowane przez Studioworks2
Link to post
Share on other sites

.....Z góry dziękuje za przeczytanie tego obszernego posta oraz za pomoc przy rozwiązaniu tematu.

ram do wymiany, cpu też do wymiany, zasilacz od biedy może zostać. więc nie wiem czy jest sens inwestować w stary ram i cpu. jednak jak się upierasz... płyta to chipset 945 więc c2d tylko 65nm, szukaj jakiegoś e4600 za 30pln lub po zmianie ram na 667 jakiegoś e6750 za 50pln. radeon 7750/7770 może mieć problem na tej płycie głównej, nie musi ale może. w związku z tym bierz za 375pln gtx650 (bez ti) to karta pomiędzy 7750 a 7770

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...