Skocz do zawartości

SilentiumPC Gladius M40


Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do wymiany mojego Gladiusa 800, na tego M40, jednak mam wątpliwości co do tego, czy wejdzie do niego TR Macho. Do mojego teoretycznie nie wchodzi, musiałem trochę inaczej wentylator zamontować, żeby się zmieścił, a M40 jest wg. specyfikacji węższy - tylko nie wiem czy szerokość była mierzona z tymi wytłoczeniami na bokach czy nie, dlatego kieruje do was pytanie - czy do Gladiusa M40 wejdzie TR Macho (wersja 140mm oczywiście), oraz czy wymiana Gladiusa 800 na Gladiusa M40 ma sens?

Link to post
Share on other sites

Gladius M40 - Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 157mm

Gladius 800 - Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 161mm

Logiczne jest, że jak masz problemy w 800 , to w 40 też będziesz miał problem...

Co do sensu wymiany, jak dla mnie ta 40-tka ma więcej bajerów, min sterowanie wentylami, jednak zawsze można zakupić sterowanie do zatoki 5,25... pytanie brzmi - czy są Ci potrzebne 'bajery" z 40-tki?

Edytowane przez manix82
Link to post
Share on other sites

Tak właśnie myślałem. Aczkolwiek to nie problem, bo już wcześniej myślałem o zmianie chłodzenia, bo mi niepotrzebny Macho, OC nie robię, więc tylko się marnuje. Co do bajerów - M40 bardziej mi się podoba i ma USB 3.0 na froncie. Kontroler obrotu - fajnie, że jest, ale jakby nie było, to bym się nie przejął, także to mi nie robi różnicy.

Link to post
Share on other sites

Akurat M40 to nie tylko inny wygląd ale też i inna funkcjonalność ;) Nie wejdzie do niej Macho HR-02 rev. 2 czy Black White ale to przecież nie koniec świata, zwłaszcza jak ktoś nie podkręca lub podkręca tylko symbolicznie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...