Skocz do zawartości

Używana karta do 600 zł


Recommended Posts

Witam, chcę kupić używaną grafikę 500-600 zł ale za bardzo nie wiem jaką. Zamierzam grać w najnowsze tytuły w fullhd jeśli się da to w max detalach. Myślałem nad tym:

allegro.pl/inno3d-gtx-570-ddr5-oem-i2754413262.html

Płyta główna- asrock m3n78d

Procesor- amd athlon ii x4 640 (będzie podkręcony)

Pamięć ram- 4gb (dołożę jeszcze 2gb)

Zasilacz- ATX 400w (będzie wymieniony)

Karta graficzna- ati hd 5670 512mb

I nie piszcie że warto dołożyć 200 zł do 7850 bo nie mam tyle funduszy :/ Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez rzyd25
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/gigabyte-gtx-470-320-bit-630mhz-wawa-gwarancja-box-i2765783524.html

 

http://allegro.pl/asus-radeon-hd-6950-1gb-gwarancja-i2760839634.html

 

ale do tego Athlona to bardziej 6950. Ten GTX 470 to juz za wysokie progi nawet dla Phenoma.

Edytowane przez Adonim85
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ewentualnie dołożyć i kupić http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7850-11200-16-20g-1gb-ddr5-pci-e-box-84-645284.html skoro masz 600zł, to dozbieraj jeszcze i kup sobie nowego 7850 :) Albo jak koledzy wyżej podali 6950. Gtx 570 to chyba trochę za dużo do tego athlona :P

Link to post
Share on other sites

ale do tego Athlona to bardziej 6950. Ten GTX 470 to juz za wysokie progi nawet dla Phenoma.

 

Dlaczego GTX 470 to za wysokie progi, a HD6950 już nie? Przecież ten fermi jest tylko troszkę lepszy od 6870 :/ Ja bym tu właśnie 6950 nie wkładał bo pewnie zostanie wyhamowany. Max GTX470/HD6870 do Athlona 640. Ew. na przyszłość można coś mocniejszego.

Link to post
Share on other sites

Polecam wpisać model płyty w google.pl, dalej już łatwo ;)

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/M3N78D/?cat=CPU

Ja bym się nie pakował w te 6-rdzeniowe Phenomy. Prądożerne (nawet 70W dla całej jednostki więcej w stresie od PII X4). Zmieniłbym te płytę na jakąś LGA1155 wraz z i5 - to jest dopiero moc :) A jak nie to Phenom II X4 jak duża różnica jest między X6, a X4:

http://pclab.pl/art51507-3.html

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za pomoc jeśli znajdę okazje to kupię 7850 a jeśli nie to zaopatrzę się w używanego 6950 a procka podkręcę a w przyszłości wymienię.

 

Przecież praktycznie 7850 jest trochę wydajniejszy od 6950. A przy tym masz mniejszy pobór prądu, wyższą podkręcalność (no chyba że uwzględnimy możliwość zmodowania do 6970), więc ja bym jednak dołożył do tego 7850 :P
Link to post
Share on other sites

Tylko ze 7850 jak i 6950 to juz za duzo dla tego procesora. To jest Athlon X4, te procesory sie nie chca nawet do 4Ghz podkrecic, 3.6-3.8 i koniec. Dla tego Procesora to Radeon HD 6870 to max a co dopiero 6950 albo 7850. Wiem bo mialem X3 @X4 3.7Ghz i te procesory sie nie nadaja do bardzo dobrych kart. Phenom zegar w zegar jest do 10% bardziej wydajny i juz do niego 7850 moze byc za duzo a co dopiero do Athlona. Jezeli zas chodzi o karty nVidi to GTX 560 bylo by nawet za duzo ze wzgledu na zryte sterowniki ktore wcinaja duzo mocy procesora. :)

Link to post
Share on other sites

Z tym, że jeżeli autor wymieni kiedyś procesor i płytę to zostanie mu bardzo dobra karta graficzna. A jeżeli kupi teraz jakąś gorszą to co mu wtedy da wymiana procesora i płyty? Nie mówię tutaj, że 6870 jest złą kartą. Ale w niewiele większej cenie można mieć nowego 7850. Tu masz nowego 6870 fajnego: http://www.agito.pl/karta-graficzna-xfx-radeon-hd-6870-dual-heatpipe-1gb-ddr5-pci-e-box-84-428976.html a tu jest z grą 7850 http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7850-11200-16-20g-1gb-ddr5-pci-e-box-84-645284.html za 715zł. Chyba warto dołożyć tą stówę? Gdzie tu sens gdzie logika, chyba że autor zakupi 6870 za 500zł, to wtedy inna sprawa. Ja zakupiłem do phenoma 7870 i jakoś żyję. Właśnie z takim zamiarem, że sobie wymienię później procesor na lepszy, a karta mi zostanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko ze 7850 jak i 6950 to juz za duzo dla tego procesora. To jest Athlon X4, te procesory sie nie chca nawet do 4Ghz podkrecic, 3.6-3.8 i koniec. Dla tego Procesora to Radeon HD 6870 to max a co dopiero 6950 albo 7850. Wiem bo mialem X3 @X4 3.7Ghz i te procesory sie nie nadaja do bardzo dobrych kart. Phenom zegar w zegar jest do 10% bardziej wydajny i juz do niego 7850 moze byc za duzo a co dopiero do Athlona. Jezeli zas chodzi o karty nVidi to GTX 560 bylo by nawet za duzo ze wzgledu na zryte sterowniki ktore wcinaja duzo mocy procesora. :)

 

Ale głupoty. Podajcie mu po prostu najlepszą kartę do 600 zł. Procek też może zmienić za jakiś czas. Jaki jest sens płacić tyle samo za gorszą kartę graficzną? Ja nie widzę żadnego.

Link to post
Share on other sites

Ale głupoty. Podajcie mu po prostu najlepszą kartę do 600 zł. Procek też może zmienić za jakiś czas. Jaki jest sens płacić tyle samo za gorszą kartę graficzną? Ja nie widzę żadnego.

 

Dokładnie to samo napisałem :)
Link to post
Share on other sites

Ale głupoty. Podajcie mu po prostu najlepszą kartę do 600 zł. Procek też może zmienić za jakiś czas. Jaki jest sens płacić tyle samo za gorszą kartę graficzną? Ja nie widzę żadnego.

 

Wreszcie ktoś myśli przyszłościowo! Po co mam płacić 600 zł za kartę która będzie wykorzystana w 100% przy moim zestawie skoro za tą samą cenę mogę kupić kartę która będzie strasznie się marnować ale za to będzie to za kup z perspektywami na przyszłość :)

Może uda mi się wyrwać jakiegoś używanego 7850 za jakieś 650 zł.

Link to post
Share on other sites

Wreszcie ktoś myśli przyszłościowo! Po co mam płacić 600 zł za kartę która będzie wykorzystana w 100% przy moim zestawie skoro za tą samą cenę mogę kupić kartę która będzie strasznie się marnować ale za to będzie to za kup z perspektywami na przyszłość :)

Po pierwsze: po testach jakoś nie widać, żeby karty się "strasznie" marnowały. Po drugie: skoro cena jest ta sama, to po kiego grzyba brać gorszą, słabszą kartę? WTF? Gdzie tu rozum?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: po testach jakoś nie widać, żeby karty się "strasznie" marnowały. Po drugie: skoro cena jest ta sama, to po kiego grzyba brać gorszą, słabszą kartę? WTF? Gdzie tu rozum?

 

Spytaj tych którzy mi proponowali słabsze karty :P

Może nie strasznie, przesadziłem ale lepszy procesor wykorzysta w 100% karte i da te 10-15 fps więcej w niektórych grach to dużo dla niektórych w tym min dla mnie :)

Edytowane przez rzyd25
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...