Skocz do zawartości

Problem z boxem od AMD


Recommended Posts

Cześć

 

Tak jak w temacie mam problem z boxem od AMD. Otóż problem jest następujący.

 

Komputer głośnością nie różni się od starych odkurzaczy , nawet po świeżym włączeniu komputera po nocy. Obroty wiatraka wahają się pomiędzy 3,5 tys. rpm 6 tys. rpm. Co do temperatury nie sądzę żeby były jakieś problemy bo rano przez około godzinkę utrzymuje się poniżej 40 stopni lecz po dobrych kilku godzinach pracy na komputerze procesora sięga 60 stopni ( właśnie wtedy wiatrak kręci się na 6 tys obrotów ).

 

Pasta ( Arctic Silver ) była świeżo wymieniona tydzień temu. Próbowałem zmienić obroty poprzez program SpeedFan lecz nie obsługuje mojej płyty głównej. Bios mam Award Software jak się nie mylę, procesor AMD Athlon X2 5600 a płyta główna Gigabyte M61-SME S2. W biosie nic nie znać żeby była jakaś opcja kontroli tego irytującego wiatraczka. Jest jakaś możliwość uciszenia go? Nie jest wykluczony wkład pieniężny ale dobrze było by aby się bez niego obeszło.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie ma w BIOS-ie opcji jak np. "Smart Fan"? Ja gdy miałem boxa na Phenomie ustawiłem wentylator na level 1 i na 50C i w spoczynku było w miarę cicho (1500 RPM), a pod obciążeniem w miarę chłodno. Ale u ciebie nie może się kręcić wolniej, bo 60C to sporo jak na AMD.

Jeśli masz obudowę jak w sygnaturce to ona także wpływa na wyższe temperatury.

Edytowane przez FireBlade
Link to post
Share on other sites

A więc sytuacja jest następująca.

 

http://w972.wrzuta.pl/obraz/4Tu1daNbtui/bios

 

Jak widać jest kategoria CPU Smart Fan ale nie mam pojęcia co w niej wybrać.

 

Komputer był zostawiony na około 15 minut w ekranie biosu. Niedługo zaopatruję się w nowy procesor i płytę główną i mam pytanie odnośnie SilentiumPC Spartan Pro HE924, będzie on w stanie chłodzić intel i7 3700-K na płycie głównej MSI MPower z77 ?

Link to post
Share on other sites

Przestawienie na Voltage nic nie dało ale na ustawionym PWM zeszło około tysiąc obrotów ale w raz jest głośny. Już nic nie da się zrobić poza tym? A co na podobną konstrukcję jak dodatkowy wiatrak dołączony do obudowy wsadzić na miejsce tego od AMD a tamtego gdzieś na obudowie przykręcić? Bardziej by się sprawdził w chłodzeniu taki 12mm?

Link to post
Share on other sites

a co tu się dziwić amd ma dobre coolery tylko zawsze w biosie jest złe ustawienie (wyłączona regulacja przez pwm) i dlatego jest głośne na starcie. Jak na jego gabaryty to dobrze chłodzi procki amd (125watt) nawet w zamkniętej obudowie z dobrą wentylacja na pewno nie ogłuchniesz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...