Skocz do zawartości

Jak schować te kable ?


Recommended Posts

Witam. Na wstępie powiem że nie wiedziałem gdzie napisać ten temat i w takim razie jak coś jest źle to proszę o przeniesienie. Ok to teraz problem :D Macie może pomysły jak skutecznie schować te kable ? Nie mam żadnego pomysłu : ( A chciałbym spytać o zdanie specjalistów i dowiedzieć się co oni o tym myślą :)

 

Zdjęcie 1: http://images.tinypic.pl/i/00207/mah6hkxr1iep.jpg

 

I jeszcze mam jeden problem :) Dobrze przykręciłem ten wentylator ? Czy ma być na odwrót ? Bo nie wiem jak je mam przykręcać, słyszałem że mają wiać na podzespoły. To jest część wewnętrzna.

 

Zdjęcie 2: http://images.tinypic.pl/i/00207/5aydg0ll0gql.jpg

Edytowane przez CraNibo
Link to post
Share on other sites

Wrzucaj fotki bezpośrednio na forum*, obracaj je do pionu :!:

Dobrze przykręciłem ten wentylator ? Czy ma być na odwrót ?

Na ten temat różne są teorie, a w praktyce, pokombinuj z różnymi ustawieniami, wybierz tą konfigurację, która zapewni najniższe temp w budzie.

 

Macie może pomysły jak skutecznie schować te kable ?

Sposobów jest wiele...

Jak wstawisz normalne fotki to pogadamy ;)

 

 

 

*patrz moja sygnatura

Link to post
Share on other sites

:/

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/c8/ut/vb/vm7tjc.jpg

 

Co to za buda?

Ciasna ;)

 

@autor

Masz miejsce za tacką, chociaż trochę ?

Strasznie krótkie masz te kable od zasilacza, wiązka 24pin... gdybyś miał przedłużki, to przynajmniej w koszykach byś je poupychał.

Idealnie byłoby je za tackę wcisnąć.

Link to post
Share on other sites

Cudów nie zrobisz z niej. Pierw kup opaski/zaciski na kable (do kupienia w każdym budowlanym)

Postawa to rozebranie kompa. Spojrzeć na pustej obudowie, gdzie można schować pierw kable od obudowy.

Jeśli nie używasz przedniego panelu audio lub USB zepnij kable i schowaj u góry obudowy.

Weź zasilacz i niepotrzebne kable zwiń i zepnij razem. Zacznij od wpięcia 20/24pinowego zasilania płyty i (jeśli masz) CPU. Uporządkuj je, aby nie wystawały. Zajmij się teraz zasilaniem do dysków/napędów. Po podpięciu dysku weź i zepnij je razem prowadząc je po miejscach na dyski i używając miejsc na wkręcenie dysków jak punktów zaczepienia na opaski. Weź kable SATA-data i ułóż je płasko jeden na drugim i poprowadź (nie podpinaj do płyty czy dysku/napędu jeszcze) od wtyczek SATA na płycie do dysku i napędu i sprawdź w którym miejscu będą musiały się rozdzielić, aby podpiąć je do swoich celów. W tym miejscu zepnij je zaciskami i mając je dalej leżące na sobie spinaj do samego końca (końca, czyli z powrotem do tych co będą podłączonego do płyty; z 4-5 opasek powinno starczyć). Pamiętam by zostawić z 2-3cm wolnego nie spiętego miejsca przed wtyczkami do płyty. Z zasilaniem do karty graficznej zrób jak z zasilaniem do dysku i napędy tylko poprowadź opaski z drugiej strony.

 

Chaotycznie opisane, ale powinieneś się połapać. Dodatkowo wejdź na YT i wpisz "PC Cable Management". Filmiki powinni ci dać trochę pomysłów i wytłumaczenia o czym ja wyżej napisałem.

 

Co do wentylatora to zawsze miej więcej wentylatorów, które "pompują" powietrze do obudowy niż odwrotnie. Chodzi o to, aby w obudowie było pozytywne ciśnienie, a co za tym idzie powietrze będzie "uciekało" każdymi szparami w obudowie. Poza większą ilością wpompowanego powietrza masz mniejszą ilość kurzu dostającego się przez dziury w obudowie. U ciebie niech przedni i boczny pompuje powietrze do środka, a tylni je wypuszcza.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Podepnę się pod temat co by nie robić spamu.

 

Ostatnimi czasy zauważyłam, że w związku z coraz większą ilością sprzętu w moim pokoju przybywa też niestety coraz więcej kabli. Dawniej po prostu wciskałam je zadowolona na szafę, ale teraz ta metoda to czysty chaos i frustracja z mojej strony - ani to rozplątać, ani odkryć który kabel jest od czego. Da sie coś poradzic na taki bajzel? Myślałam o tym, żeby związać kable w grupy (np. konsole, tv, pecet itd.) i podpisac każdy z nich takim czymś dodatkowo:

 

http://www.multikable.pl/opaski-kablowe/opaski-z-tabliczka/opaska-z-tabliczka-opisowa-110x2-5-t20x9.html

Dobry to pomysł? Czy może lepiej wykorzystać coś innego? :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...