Skocz do zawartości

Grafika, a grywalność


Recommended Posts

No racja. Tak troszkę się da zauważyć, że im lepsza grafika na PC tym gorsza na konsoli, ale w sensie, że na konsoli jest gorsza niż mogłaby być.

 

no nie wiem, myślę , że z konsol są wyciskane ostatnie soki...
Link to post
Share on other sites

Tu się nie zgodzę. Ostatnie soki z konsol wyciskają tylko tytuły ekskluzywne... Do tego nieraz mają ZNACZNIE lepszą fabułę niż gry z PC. A tytuły multiplatformowe są po prostu... olewane.

 

tylko? Crysis 2 w dx9 na konsoli...miałem spadki niekiedy do 20 kl/s.... Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Prawda, ale przecież właśnie napisałem: pod względem gier multiplatformowych konsole są OLEWANE. Wyszło jak wyszło i koniec. Ja akurat grałem w Crysis 2 na moim słabym PC ( i3-530 i GT220 ) ale od kolegi słyszałem, że czasem się ścinał na ps3. OK. Tak mogło być. Teraz ogrywam AC III na ps3 i rzeczywiście w mieście potrafi zgubić klatki, ale na pograniczu i na morzu - cudo. (Wiem, że na PC będzie wyglądać lepiej, to raczej oczywiste) ALE wersja na Xbox 360 takich problemów nie ma. Dlaczego? Bo twórcy nie mieli chęci na opanowanie architektury ps3...

Edytowane przez piotrek357
Link to post
Share on other sites

architektura ps3 jest gorsza od x360 , cell jej nie ratuje- (1 PPU i 7 SPU) ...Zastosowanie do filmów ok.. ale do gier.. Nie łatwo zrobić by coś co ma słabsze podzespoły, (mniej ramu, słabsze GPU) pracowało tak samo wydajnie %-)

 

 

 

I ja nie chce powiedziec , ze ps3 jest gorsze bo PSN i exow sie nie zastapi... sory za ortografie ale podczas edycji posta zaczelo szwankowac i nie dzialaja polskie litery...poprawie to pozniej

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

gears of war 3 ma statyczne oświetlenie wiec...

 

architektura ps3 jest gorsza od x360 , cell jej nie ratuje- (1 PPU i 7 SPU)

ależ ratuje, wystarczy zobaczyć co dzięki cellowi udało się osiągnąć w battlefieldzie 3. Mimo słabszego gpu w ps3 gry na frostbite 2 wyglądają lepiej na ps3.

http://www.slideshare.net/DICEStudio/spubased-deferred-shading-in-battlefield-3-for-playstation-3

http://www.guerrilla-games.com/publications/dr_kz2_rsx_dev07.pdf

http://www.eurogamer.net/articles/uncharted-2-mastering-the-cell-blog-entry

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Powiem tak, a raczej napiszę wam-czym więcej ludzi majstruje przy grze to jest ona gorsza pod każdym względem, jeszcze na głowie wystarczy mieć wydawcę i klapa roku gotowa. Im więcej ludzi tym głupsze pomysły przechodzą a ludzie nie chcą się kłócić i idą na kompromis, wydawca siedzi nad głową i krzyczy MY CHCEMY JUŻ TĄ GRĘ BO MUSIMY SIĘ KASY NACHAPAĆ!!! Wtedy gry są źle skonfigurowane i nie można spokojnie pograć na słabszym sprzęcie, taki już jest XXI wiek. Światem niestety żądzą pieniądze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Grafika już dawno osiągnęła poziom, który cieszy moje oko. Pikseloza nie wali po gałach, listki falują na drzewkach, modele nie są kanciaste, Pan artysta może dziś okleić dobrą teksturą w zasadzie każdy kształt, jaki jest sobie w stanie wyobrazić. Oczywiście można lepiej i więcej, ale dla mnie następne skoki graficzne będą już tylko ciekawostką techniczną. Jarać się crysisem 3 nie zamierzam

 

Red Dead Redemption jest jak dla mnie sto razy ładniejszy niż Crysis 2 na ultra, bo ma świetny styl, kolorystykę i efekty pogodowe. Tak samo nowy Deus ex - niby brzydszy, koślawszy i bardziej rozmyty, a zachwycić się można.

 

Poza tym grafikę zauważam tylko przez pierwszą godzinę gry. Potem wsiąkam w świat albo nie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

tak na szybki co sobie przypomne to moim zdaniem - ostatnie tytuly z 2011 i 2012 które łączyly swietna grafike a przede wszystkim radosc z gry i byly wciagajace , moim zdaniem ( od najb robiacje wrazenie do najmniej)

 

1. Skyrim

2 Wiedzmin 2

3.Max Payne 3

4 Far cry 3

5. Assasinss Creed 3 (tylko trójka z tych ostatnich)

6. Risen 2

7. Batmany oba

8. NFS Hot Pursuit

9. Crysis 2

 

oprocz tego bylo malo w ostatnich latach gier ktore cieszyly oko a przede wszystkim wciagały jak nie wiem co, np Mafia 2 , CoD MW 1, Crysis ,

zobaczcie, tylko dwie z wymienionych na liscie sa od EA, a to niby najwiekszy producent gier.

Link to post
Share on other sites

W tym roku Borderlands 2, Max Payne 3 i Far Cry 3. Obie gry ukończyłem w około 13 godzin. W Far Cry 3 można jeszcze trochę porobić mimo ukończenia gry. Może to dziwnie zabrzmi, ale najbardziej lubię grafikę i fabułę z Max Payne 2 i Vice City. Najbardziej zawiodłem się na Sleeping Dogs, gdyż nie raz przycinała, grafika średnia, dużo niedociągnięć (pościgi to śmiech na sali). Tą grę uratowała fabuła, która na tle ostatnich produkcji wypadła świetnie. Jeśli będzie dwójka to liczę, że będzie dużo lepsza i mam nadzieję, że będzie zawierać w sobie możliwość tatuowania się, tunning wozów, możliwość kupowania klubów nocnych w Hong Kongu itd. Same gry zaś nie są coraz krótsze. Brothers in Arms nie było zbyt długie, chyba 6 godzin singla. Max Payne 1 i 2, obie po 6 godzin. Lecz we wszystkie starsze tytuły grałem przynajmniej po dwa razy, a w dzisiejsze szkoda mi czasu na drugie przejście. Strategii nie liczę bo to inny rodzaj, ale one też dostały po du**e. Nie ma już fajnych turówek. RTS poza Starcraftem 2 i Total War: Shogun 2 to nie ma w czym wybierać. Najlepszy okres w grach dla mnie to był 1997 do 2000.

Link to post
Share on other sites

Nie cytuj postów znajdujących się bezpośrednio nad Twoim.

Pisz po polsku, korzystaj ze słownika, każda przeglądarka takowy posiada // jacekgothic

 

nie zgodzie sie z tym ze kiedys gry byly dluzsze. max payne 1 jest jedną z najtrudniejszych gier tpp, misji duzo nie zawierala ale byla tak cholernie trudna ze czlowiek siedzial przy niej godzinami:) tak samo ma sie sprawa wsyzstkich innych gier w przeszlosci. iloscią misji nie biły obecnych gier ale po prostu poziom trudnosci byl inny! popatrzmy na Mafie 1. gra miala ok 20 misji a na normalnym poziomie wiara sie gotowała ze zlosci bo musiala sto razy powtarzac dany checkpoint :P i to bylo wlasnie to ze gry i poszczegolne misje byly zapamietywane! moglibysmy o nich rozmawiac nawet teraz. a czy za pare lat bedizemy pamietac poszczegolna misje z Maxa 3 lub obecnych CoD`ów ktore sa tylko posmiewiskiem...? pamietacie jak bylo z Far Cry jedynką? jak trzeba bylo kombinowac,męczyc sie i wymyslac taktyke na przejscie tych potworów skaczacych na nas ? :P dla mnie te czasy juz nie wrócą. Gry sa obecnie robione dla tępaków i polegaja tylko na klikaniu w myszke kto szybciej, (QTE). te cutscenki z far crya3 przy zabijaniu Hoyta czy Vaasa to dla mnie żal. Niemniej gra jest wybitna jak na owe czasy :) podobnie Assasin 3 oraz Hitman ( o, to jest wyjatek potwierdzajacy regule, hitman nadal pozostal mega trudną grą w ktorej trzeba wlaczyc myslenie ).

 

 

Więc je włącz ! // jacekgothic

Link to post
Share on other sites

masz 100% racja dla tego ja juz na pc nie gram.nie ma ciekawych gier,same badziejstwa.crysisy,maxy,cody i inne gowna.jedynie gta daje frajde z rozwalki nawet nei robia juz takich gier jak red alert czy age of empires.zero strategi rts/rpg.wczoraj sobie kupilem xoboxa i teraz nawalam w ufc z kumplami.to jest dopiero cos ciekawego.a nie wydawanie 100 zeta za gowniana gre idz do przodu strzelaj a nim sie dobrze wkrecisz to juz napisy koncowe i napis to be played nvidia.grafika i tak jest do du*y we wszystkich grach na konsoli bynajmniej jest frajda i relaks na pc mulenie paly przed monitorem

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Crysis 1 i 2 ma super grafikę i na Singlu też się fajnie grało, Gta IV mi się podobała ze względu na grafikę i samą fabułę, San Andreas może graficznie nie zachwyca ale grywalność jest :) Call of Duty Modern Warfare miało super grafikę i też się świetnie grało. A Multi w tych grach był też zadowalający. Hitman mimo swoich lat lubię do niego wracać 1,2,3,4 Każda z nich miała to coś w singlu czego niektóre dzisiejsze gry nie mają a różnią się grafiką ^^.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam Max Payne 1 i 2 gdzie fabuła w obu częściach była imo znakomita. Grafika może nie jest super ale jednak warto zagrać. Metal Gear Solid 1 i 2 jest dostępne na PC i fabułą jest zaje***ta. Obie ukończone :). Hitman 1-4 polecam każdemu (w 5 jeszcze nie grałem). Wymieniłbym wiele wiele więcej gier ale musiałbym pisać bardzo długo :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...