Skocz do zawartości

Który zasilacz wybrać?


Recommended Posts

Witam!

Skladam komputer i nie wiem który zasilacz wybrać. Na te chwile wybrałem:

  • płyta Asus P8B75-M LX
  • procesor Intel Pentium G840
  • karta Asus Radeon HD 6670
Zasilacz wydaje mi się że 400 wystarczy ale moze się myle? Wszystko kupuje na agito wiec ew prosilbym linki z tej strony wlasnie. Zastanwaiam sie nad:
  • Cooler Master Elite Power 460W
  • OCZ StealthXStream 2 400W
  • Corsair CX430V2 430W

Prosiłbym o inne propozycje równiez. Zasialcz tak do 180 zł. Możliwe jest też że bede mial dostęp do:

  • Aerocool AEROPGSVP-450 (z tym że ten bez kabla, mam jakis ze starych zasilaczy ale czy by pasował?)
  • Fortron 400W HEXA 400
  • SeaSonic 400ET F3
  • Chieftec CTG-400-80P
Prosze o pomoc i pozdrawiam!
Link to post
Share on other sites

Cooler Master Elite Power 460W

OCZ StealthXStream 2 400W

Corsair CX430V2 430W

 

Słabe zasilacze , ale do twojego cfg spokojnie wystarcza ale jak bys zmieniał proca i grafe to było już by kiepsko w tej cenie najlepszym rozwiazanie cena wydajnośc to XFX450W jeśłi nie będzie w ofercie skuś sie na Fortron 400W HEXA lub SeaSonic 400ET F3

Link to post
Share on other sites

Ok. Mysle nad tym SeaSonic'em. A powiedz mi czy ten model co podałem różni się dużo od SeaSonic SS400ET80+. Patrze teraz na stronie morale . net i ceny podobne. Może tak: który z tych 3 gornych bys wybral? [ http://www.morele.net/s earch/ffinder/0/1/0/?q=SeaSonic+400]

A co myslisz o tym Aerocool AEROPGSVP-450? Firma nie jest zła ale jakos cena mnie dziwi bo w porownaniu do reszty jest dosyc tani (128zł)

Edytowane przez ziomalok19
Link to post
Share on other sites

SeaSonic SS400ET80+ praktycznie niczym tyle samo mocy na lini v12 około 360w .

Co do Aerocool AEROPGSVP-450 niezbyt mocna (jak na 450 W zasilacz) linia 12V

ale za ta cenę godny uwagi dodam iż w tej cenie tez dobry zasilacz Chieftec gpa-500s8

Z wyżej wybranych wybrałbym OCZ , a jak wcześniej podałem najlepszy w tej cenie to XFX450w

Link to post
Share on other sites

bez przesady..taki zestaw w stresie nie potrzebuje więcej niż 150W.Składałem niedawno prawie identyczny z zasilaczem właśnie AEROPGSVP-450, naprawdę dobry zasilacz , wygląda co prawda jak tandeta:),kabelki dosyć cieniutkie, ale bardzo długie i to przeważyło m.in ,bo składałem w obudowie z zasilaczem na dole i tylko z aerocoola P4 miał wystarczającą długość(oczywiście z zasilaczy tańszych)

Edytowane przez jacent
Link to post
Share on other sites

Teraz to już sam nie wiem co mam robić :D

 

Moja obudowa tez będzie miała zasilacz na dole. A można jakos sprawdzić długości kabelków? ;p

 

A własnie bo moja płyta główna będzie typu u ATX, mam nadzieje ze jesli zasilacz ma napisane że jest do ATX to bedzie pasował :P prawda? :D

 

Na ta chwile myśle że jesli zasilacz bede kupowął w morale to wezme Fortron 400W HEXA 400 / SeaSonic SS400ET80+. Natomiast gdybym kupował razem z zestawem na agito to wezme OCZ StealthXStream 2 400W. (Jakos mało maja tam zasilaczy w niskiej cenie)

Edytowane przez ziomalok19
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...