Skocz do zawartości

Czarny ekran!


Recommended Posts

Witam, mam dość uciążliwy problem... Otóż narazie z tym czarnym ekranem spotkałem się w 2 grach ale... Najpierw spróbuję opisać problem: Grając w LoL często zdarzało mi się minimalizować grę np. przy wczytywaniu (przeglądanie chrome) lub spojrzeniu na build (podczas meczu). Od 2 miesięcy ku mojemu zdziwieniu nie zawsze mi się to udaje i nagle pojawia się czarny ekran. Nie jest to okno windows tylko jakby monitor się wyłączał mimo tego że dioda jego się pali jakby działał normalnie. W czasie tego błędu nie mogę wykonać żadnej czynności!!! Powrót do normalnego stanu zapewnia tylko przycisk reset na obudowie :cry: . Pomimo tego postanowiłem nie zwracać się z prośbą o pomoc lecz pominąć to. Niestety błąd pojawił mi się znów przy próbie uruchomienia NFS:MW tego najnowszego. Prawda jest taka, że jest to wersja spiracona, ale po recenzjach nie zamierzam po niego lecieć prosto do sklepu (tak jak przejechałem się na D3).

 

Odinstalowywałem i reinstalowywałem stery od karty ale nic to nie dało.

 

Spec:

Win 7 Pro (w pełni legalny, aktualizowany)

Anty: AVG Anty Free Edit 2012

Firewall: COMODO Firewall

Karta: Rad 6870 - wer. ster. 12.10

 

Mam nadzieję że mi pomożecie :D

Edytowane przez michtoma
Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz w życiu robiłem takie testy więc podam wam opcje które zaznaczyłem w ustawieniach.

 

TESTY:

 

3DMark11: 1280x720 - P4431, Graphics Score - 4229

 

Furmark: 1920x1200 AA - off = 20 min i nic. Temp: max 70C a fan's speed max 65%

 

OCCT[tu koledzy na chatcie powiedzieli, że mam zrobić tylko gpu, od siebie zaznaczyłem tylko wykrywanie (check errors) i full screen, 1650x1050] - 35min i zero błedów.

 

Chyba problem wynika jednak bardziej z softu niż sprzętu.... Jutro jeszcze podłącze kompa do TV, bo możliwe że to jego wina.

 

@EDIT: Mogę wrzucić screeny z occt, ale nie wiem czy to ma sens.

 

@EDIT2: Jak ktoś na chatcie doradził odinstalowałem stery, użyłem programy CCleaner i Driver Cleaner PRO aby usunąć resztki oraz zainstalowałem stare stery ( z dołączonej płyty do karty) na których problemu nie było. Niestety to również nie pomogło i czarny ekran wciąż występuje.... Zastanawiam się nad kompletną reinstalką systemu... ale to chyba będzie ostateczne bo mam dużo danych, a nie mam gdzie ich tymczasowo przechować.

Edytowane przez michtoma
Link to post
Share on other sites

Próbowałem ctrl+alt+del, minimalizować oraz zamykać - cokolwiek i nadal nie reaguje. Sprawdziłem - na TV mam to samo :( Dodałem do wyjątków w Firewall i Anty i też nie pomogło...

 

Jedyny problem jaki miałem z tym kompem to piszczenie cewek przy płycie głównej (tak wiem powinna iść na gware, ale nie mam zamiennika a potrzebuję kompa prawie codziennie...)

Edytowane przez michtoma
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...