Skocz do zawartości

Pochwal się co masz w środku!


Recommended Posts

Dobra, sprawdziłem co daje zdjęcie tej tabliczki "Ultra Durabe 2" z chipsetu. Temperatura radiatora spadła o 3 stopnie bez obciążenia komputera i o około 4 stopnie w stresie.

 

Każdy posiadacz płyty Gigabytea z chipsetem X38 i X48 powinien to dziadostwo zdjąć. Nie dość że ładnie wygląda to jeszcze sporo zwiększa wydajność chłodzenia.

Dzisiaj z rana przeprowadziłem ten sam proces na P965 DS4. Co prawda temperatura mostka północnego w stresie wynosiła 40-44C ale zawsze lepiej mieć ten 1-2 C mniej chociaż. Ile zobaczymy po testach ;) Zastanawiam się czy tej blaszki koło wtyczki od zasilania jeszcze nie zdjąć ale to już przy zdjęciu coolera z procka bo fortis zasłania.

http://www.gigabyte.pl/products/upload/products/1285/0cf1_1.jpg

Link to post
Share on other sites

Sory że post pod postem ale nie mogę już edytować. Podzielę się wynikami tej operacji: temperatura podskoczyła pod obciążeniem do 46C jest to o 2C więcej niż normalnie to samo w idle z 37 na 38-39 na P965 DS4 nie polecam zdejmowania blaszek z NB chyba że do wkręcenia wentylatorka wtedy może coś pomoże.

Link to post
Share on other sites

@misiek12_sdz

 

Zwal chłodzonko i zapodaj dobre mazidło a zobaczysz różnice, wszystkie moje mobasy są "strojone" i jest łoki. Mój najnowszy nabytek (GA-X38-DQ6) odpicowałem tak że mogę kręcić nawet w upały, wszystko dzięki temu że zapodałem nowiutki thermal pad na zasilanie cepa a mazidło to IC7 Diamond. Jak do tej pory nawet nie myślę żeby zwalać blaszki.

 

Link to post
Share on other sites

Najs :D

Pokaż jakieś wyniki z HDTune itp. Ostatnio gość zajmujący się serwerami w Volkswagen Motor Polska pokazał mi RAIDa jakiego tam zrobił i było 440MB/s przy maksymalnie obciążonym kompie (ciągle liczy, bo to duża firma).

Wyniki sa tak marne, ze nawet nie warto ich pokazywac :)

Ten kontroler to soft pelny, cos jak ICH tyle ze ma obsluge LBA 64 BIT :) co pozwala na zrobienie RAID >2TB co wlasnie zaprezentowalem: Macierz ma 6 TB efektywnie :)

Jak sprawdzalem na pajaku to wychodzilo cos w okolicach 200MB/sek w HDTune.

 

Licząc, że jeden dysk waży około 640 gramów to trochę komputer przybrał na wadze :)

Swoją drogą - jakie temperatury i jak z głośnością?

Dyskow nie slychac podczas pracy wogole, szczegolnie we fractalu :)

Co do samych temperatur, to jak mialem je na pajaku podlaczone to wystarczyl minimalny ruch powietrza, aby byly letnie, we fractalu nawiewa na nie Scythe SS 120MM 500 obr :)

 

No, storage jak się patrzy ;)

 

Można poszaleć z konfigiem no i szybko, co to za stodoła że osiem wlazło ?

 

Fractal Design R2 :) , myslalem nad upgradem do Fractala XL, ale nie podoba mi sie motyw z gornym wentylem pod katem.

Bardzo by to przeszkadzalo w ewentualnym wsadzeniu tam chlodnicy :>

 

Po co Ci tyle miejsca? Czyżby serwer filmów egzotycznych?

Duzo wirtualek uzywam, kazda instalacja zajmuje swoje dobre 10-100GB w zaleznosci od projektu, a jakies archiwum trzeba miec :)

 

Do tego uslugi jak WDS, czy backup wszystkich urzadzen sieciowych robia swoje :)

Link to post
Share on other sites

Fractal Design R2 ;) , myslalem nad upgradem do Fractala XL, ale nie podoba mi sie motyw z gornym wentylem pod katem.

Bardzo by to przeszkadzalo w ewentualnym wsadzeniu tam chlodnicy

Mogę Ci tanio sprzedać tą obudowę. Jak będzie tanio to nie będziesz narzekał :)
Link to post
Share on other sites

@Magellan

Bardzo fajny komp - prawie jak z moich marzeń, ale są też minusy:

+ ASRock 880G Extreme3 (modowałeś do GX? :ciekawy: )

+ SPC Fortis

+ MSI GTX 460 Cyclone

+ Samsung F3

- pamięci OCZ - mogły być GOODRAMA

- buda SPC Gladius fajna, ale wolał bym CM 690 II Advanced

 

Kabelki fajnie ułożone i ogólnie jest porządek.

Link to post
Share on other sites

regist88

A można zmodować do GX ?? :rudolph: Nie słyszałem o tym jeszcze

Pamięć chyba sprzedam i kupie 4GB bo taka jaką ja mam jest już mało dostępna :co:

buda troche mała :/ Fortis prawie wystaje ale jest ona tylko dla tego że jak kupowałem to nie było CM 692 Adv :cenzura:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...