Skocz do zawartości

Pochwal się co masz w środku!


Recommended Posts

Małe sprosotowanie do mojego posta. Wczoraj zamówiłem M.2 kingston 512gb, jeśli jakimś cudem uda mi się zmieścić w 1tb to wszystkie 3hdd robią wypad bo w nocy trochę huczą (sam silnik słychać, głowice to już inny temat w ogóle). Jak pójdzie po myśli to:

1. Ograniczę znacznie ilość kabli, tym bardziej że sanek do obudowy nie mam i dyski leżą w adapterach 5,25

2. Hałas HDD zniknie i pozostanie mi odpowiednie ustawienie wentylatorów. Miał być jeden 2tb zamiast 3x500gb ale przejście na ssd only wyszłoby o wiele lepiej. Muszę policzyć czy wszystko co ważne się pomieści w chmurach i styknie mi 1tb fizycznie ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam plan amd balanced ale to nie to, są 3 dyski hdd i dokładnie wiem kiedy się budzą bo to słychać - zwłaszcza w nocy. Obstawiam że win defender sobie szpera po dyskach, chrome nie mam i mieć już raczej nigdy nie będę po tym co zobaczyłem co robi z dyskami hdd. Nie będę dociekać, mam juz 1tb ssd w sumie, jeszcze 1 tb muszę dokupić i prędko mi miejsca nie braknie - mam taką nadzieję :D Po nowym roku spodziewam się realnych przecen więc za 400zł może coś wpadnie, choć preferowałbym m.2. Aktualnie komp waży już plus minus 15kg więc dobrze by było lekko odchudzić. 3x500gb bez bad sectorów coś tam warte jest też pewnie jeszcze, no i też waży swoje.

Kompa mam w miejscu średnio dostępnym i wytargać go stamtąd nie jest lekko, może i lepiej bo zniechęca do dalszych zmian sprzętu :)

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites
W dniu 27.11.2020 o 07:05, zbiku90 napisał:

Teraz widać?

Jak się patrzy, to można odnieść wrażenie, że to jakiś słaby złomek - a jak na spec się zobaczy, to jest fajny komp :)

26 minut temu, zbiku90 napisał:

są 3 dyski hdd

Ja już od jakiegoś czasu (rok, więcej może) nie mam żadnych mechanicznych hdd. Wywaliłem to wszystko, wstawiłem do nasa i takowego ustawiłem w piwnicy, aby go ani nie słyszeć, ani widzieć. W PC mam już tylko SSD - zarówno na os, ważne dane, oraz też oddzielny na głupoty.

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Succubus napisał:

Jak się patrzy, to można odnieść wrażenie, że to jakiś słaby złomek

Obudowa stwarza takie wrażenie bo ma już minimum 8 lat. E: No i 8,7kg netto obudowy robi wrażenie, buda nie jest z kartonu jak nowe budżetówki ;) Ale pokaż mi nową w rozsądnej cenie która ma 2 miejsca na 200mm to może wymienię. Cisza i przeciąg przede wszystkim, choć na górze z przodu zamiast zatoki 5,25 przydałby się dodatkowy 140mm. DVD używam sporadycznie i wystarczyłby zewnętrzny.

22 minuty temu, Succubus napisał:

Ja już od jakiegoś czasu (rok, więcej może) nie mam żadnych mechanicznych hdd

Też właśnie do tego dążę bo to najgłośniejszy element w idle na tą chwilę. I te kable udałoby się wreszcie zlikwidować.

13 minut temu, buszi napisał:

Złudzenie złomka, bo nie wali ledami po oczach.

Ledy mam zamiar właśnie kupić ale po to żeby wyprowadzić z płyty głównej na zewnątrz i podświetlić tył monitora. Mój nowy VA ma paskudne BLB, w poprzednim IPS udało się to zniwelować właśnie tylnym podświetleniem. Co do obudowy to już gdzieś pisałem że 140mm dmuchające na grafikę >> okno.

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
39 minut temu, zbiku90 napisał:

Ale pokaż mi nową w rozsądnej cenie która ma 2 miejsca na 200mm to może wymienię.

Też mam budę sprzed lat - sprawuje się dobrze, to po co zmieniać. Nie pomogę Ci z nowymi budami, bo zupełnie wypadłem z tematu.

53 minuty temu, buszi napisał:

bo nie wali ledami po oczach

Też nie lubię. Tym bardziej, że PC mam pod biurkiem na podłodze - i tak go nie widzę, to po cholerę ma jeszcze świecić. (a i tak rx 580 ma podświetlane wentyle na jakiś taki zielony kolor - to jakieś tam światełko jednak mam).

Nie wiem, ale dla mnie komp to ma być sprawny, stabilny, cichy i wydajny odpowiednio do potrzeb, a nie wyglądać :wariat:

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.12.2020 o 23:32, zbiku90 napisał:
W dniu 1.12.2020 o 23:09, Succubus napisał:

Ja już od jakiegoś czasu (rok, więcej może) nie mam żadnych mechanicznych hdd

Też właśnie do tego dążę bo to najgłośniejszy element w idle na tą chwilę. I te kable udałoby się wreszcie zlikwidować.

No i słowo stało się ciałem, wjechały 2x SSD M.2 zamiast talerzówek, oficjalnie brak już HDD w prywatnej skrzynce :) Nie dość że usunięcie kabli poprawiło przepływ powietrza to przy braku obciążenia wentylatory skręcone poniżej 1k rpm sprawiają że jest praktycznie bezgłośny. Całkiem pasywnego albo wodnego nie ma sensu robić, bo aż tak mi nie zależy. W poście z 27 listopada stan przed wymianą dla porównania. Na bocznej obudowie jeszcze 140mm fractal design który dmucha na grafikę i chipset. Biały kabelek to wyprowadzenie RGB na tył monitora.

N9BHtsq.jpg

  • Lubię to 2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czas na upgrade...

i7-4790K -> [email protected] i 1.315V (Turbo wyłączone)

MSI Z97 Gaming 5 -> Gigabyte Z390 Aorus Pro

4x8GB HyperX Savage DDR3 2133 -> 4x16GB HyperX Fury 3200

250GB 970 Evo -> 500GB 970 Evo Plus
500GB 860 Evo -> 1TB Kioxia KXG60ZNV1T02 + 2TB 860 QVO

2x2TB WD Black -> 3TB WD Red + 4TB Seagate Skyhawk

Wymiana oświetlenia na jakieś leżącą w szafie nieużywaną listwę ledową RGB ISY kiedyś kupioną w Mediamarkt. Polutowane, zabezpieczone przed zwarciami i podpięte pod MoBo.

 

Reszta po staremu, czyli:

GPU: MSI GTX 1070 Ti Gaming (może jak się pojawią na dobre, to wezmę jakiegoś RTX'a 3080)

Chłodzenie CPU: Corsair H100i V2 + 4x be quiet! Silent Wings 3 (HighRPM)

Chłodzenie obudowy: 140 Silent Wings 3 na tyle, 2x Prolimatech Ultra Sleek Vortex 140 ze Static Boosterami na górze
PSU: be quiet! Power Zone 750W

Sieciówka: Intel PRO/1000 PT Quad Port

RS232: Startech PEX4S553B Quad Port

Case: Phanteks Enthoo Pro M ze szkłem hartowanym

 

 

Wygląda następująco (przepraszam za kurz... niby wszystko myte, czyszczone świeżo przed zdjęciami, a i tak to g...o się wzięło... szlag mnie trafia...):

 

J0q2gRxh.jpg

 

JKhutTKh.jpg

 

eETT2cYh.jpg

 

oNqgOFMh.jpg

 

xzxpde6h.jpg

 

aAh28Lah.jpg

 

i3m3apwh.jpg

 

2C6doPgh.jpg

 

b9Onla6h.jpg

 

 

 

No i jako że jest RGB Fusion, mogę się wreszcie bawić podświetleniem w zależności od nastroju:

 

8P3SUAyh.jpg

 

vqBbSMeh.jpg

 

5nqZkJYh.jpg

 

BcoqE2wh.jpg

 

 

No i to by było na tyle. Tak że tego... Miłej nocy :)

  • Lubię to 5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tutaj temperatury w stresie (3dMark) max 60 stopni i karta jest zupełnie niesłyszalna. Dodam że nie mam zbyt przewiewnej obudowy (NZXT H510 elite) a nawiew powietrza do GPU idzie przez chłodnice z chłodzenia CPU. W porównaniu do RTXa 2080 super którego miałem w wersji Strix jest prawie 20 stopni chłodniejsza w stresie. I nie ma absolutnie efektu okresowego boostu wentylatorów na 100% mocy który notorycznie zdarzał się podczas obciążenia w moim 2080 super. I może to efekt placebo ale wydaje mi się że gry działają idealnie płynnie (w RTX pomimo że przez 90% czasu było stabilne 60 FPS - gram z ograniczeniem liczby klatek do tej właśnie wartości - to zdarzały się przycięcia i to niezależnie od gry - GTA5, BF5, RDR2), a obraz jest zdecydowanie bardziej ostry i żywy niż w przypadku RTXa.

 

I przepraszam za offtop :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...