Skocz do zawartości

Pochwal się co masz w środku!


Recommended Posts

Gość effendi360

HAF-X jest ciut mniejsza mniej miejsc na wentylki. Wersja Advanced ma 3.0 Usb i w dodatku jest cała czarna w środku.

Chyba CI się coś pomyliło. Przecież HAF-X to de facto HAF 942 więc następca 932 więc jak ona może być mniejsza ???

To większa i przede wszystkim udoskonalona wersja 932 posiadająca rozwiązania odpowiednie do dzisiejszych standardów. Mam ją w domu to wiem :D

 

Parę cytatów z innych forów:

 

If you like the look of the HAF-series, then the HAF-X is a good buy. It has way better features than the 932 which in my opinion is outdated now.

 

The extra features of the HAF X over the 932 that are relevant to you are the filters, increased airflow, better cable management and hot swap module. I personally think the HAF X looks a bit better and it has interior paint. So it depends on how much you value those features, HAF X also supports 4 Way SLI if you someone discovered the pot of gold at the end of the rainbow.

 

i own a 932 and its a solid case, the Haf X wasnt out when i did my build, but if i was doing my build now then i would opt for a HAF X as it the next gen after the 932

Link to post
Share on other sites

Tylko CPU i GPU? Jeśli tak, to chłodnica 240 powinna się zmieścić, a wentyli dużo być nie musi, tylko żeby się płyta i dyski nie gotowały (2-3 wentyle starczą). Za krótkie na oplot, więc przedłużka 30cm za 30zł i jest the best.

Zastanów się montowałem tyle wentyli bo lubię ciszę i super chłodek.

Wszystkie są czerwone i głównie enermax'y.

Ogółem myślałem o chłodzeniu na Procesor Karty graficzne (Dwie GTX680 albo jedna od EVGA i do tego GTX 295 dla PhysX)

Ramy i co dusza zapragnie nie wiem myślałem o wodnym chłodzeniu wszędzie gdzie się da.

Problem mam z wyborem procka I7 2600K / FX-8150 ogółem to będzie servero-komputer.

Link to post
Share on other sites

Chyba CI się coś pomyliło. Przecież HAF-X to de facto HAF 942 więc następca 932 więc jak ona może być mniejsza ??? To większa i przede wszystkim udoskonalona wersja 932 posiadająca rozwiązania odpowiednie do dzisiejszych standardów. Mam ją w domu to wiem :D Parę cytatów z innych forów: If you like the look of the HAF-series, then the HAF-X is a good buy. It has way better features than the 932 which in my opinion is outdated now. The extra features of the HAF X over the 932 that are relevant to you are the filters, increased airflow, better cable management and hot swap module. I personally think the HAF X looks a bit better and it has interior paint. So it depends on how much you value those features, HAF X also supports 4 Way SLI if you someone discovered the pot of gold at the end of the rainbow. i own a 932 and its a solid case, the Haf X wasnt out when i did my build, but if i was doing my build now then i would opt for a HAF X as it the next gen after the 932

Nawet są wielkościowo podobne ale HAF 932 wybrałem tylko dlatego że na ściance bocznej wejdzie więcej wentylków nie wiem jak z przodem tyłem i górą.

 

To bezsens...

I co powinienem ją sprzedać akurat takowa kartę posiadam i działa u mnie odkupiłem od kolegi za niedużą kasę problemem jest słabe chłodzenie (referent).

Wydałem dokładnie 230zł brak dokumentacji papierów i ułamany fragment chłodzenia dziura wielkości 2.5cm

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Zastanów się montowałem tyle wentyli bo lubię ciszę i super chłodek.

Wszystkie są czerwone i głównie enermax'y.

Ogółem myślałem o chłodzeniu na Procesor Karty graficzne (Dwie GTX680 albo jedna od EVGA i do tego GTX 295 dla PhysX)

Ramy i co dusza zapragnie nie wiem myślałem o wodnym chłodzeniu wszędzie gdzie się da.

Problem mam z wyborem procka I7 2600K / FX-8150 ogółem to będzie servero-komputer.

Możesz dać wentyli ile chcesz, ale to nie wymagane. Ważne żeby było miejsce na chłodnicę. Nie rozumiem, chcesz karty za 4k, LC za 3k, proca za 1k i innych drogich podzespołów, to do tego buda za 1k pokroju Obsidian 800D, żeby to zmieścić. Proca bierz Intelowskiego, bo te FXy to niewypał, może poprawią. Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Możesz dać wentyli ile chcesz, ale to nie wymagane. Ważne żeby było miejsce na chłodnicę. Nie rozumiem, chcesz karty za 4k, LC za 3k, proca za 1k i innych drogich podzespołów, to do tego buda za 1k pokroju Obsidian 800D, żeby to zmieścić. Proca bierz Intelowskiego, bo te FXy to niewypał, może poprawią.

Wypał wypał szczególnie mój FX-8120 który podczas wodnego oc na Asus Formuła V wypalił i się spalił dobrze że gwarancja płyty to obejmowała.

 

Możesz dać wentyli ile chcesz, ale to nie wymagane. Ważne żeby było miejsce na chłodnicę. Nie rozumiem, chcesz karty za 4k, LC za 3k, proca za 1k i innych drogich podzespołów, to do tego buda za 1k pokroju Obsidian 800D, żeby to zmieścić. Proca bierz Intelowskiego, bo te FXy to niewypał, może poprawią.

Znaczy się to będzie bardziej pod serwer niż komputer a jeśli nie to przerobię go na domowego Piecyka.
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nawet są wielkościowo podobne ale HAF 932 wybrałem tylko dlatego że na ściance bocznej wejdzie więcej wentylków nie wiem jak z przodem tyłem i górą.

 

Geeezzzz ale PO CO ? montujesz jeden konkretny na boku i masz spokój a co do chłodnicy to haf X ma specjalne miejsce u góry na montaż potężnej chłodnicy z wentylami 2x120 lub 2x140 mm - 932 ma takie ? W ogóle Twoja wizja jest jak dla mnie bardzo dziwna no ale każdy ma swoje widzi mi się. Nie potępiam, nie ganię jednak gdybym ja miał grubą kasę na wydanie, rozegrałbym to inaczej.

 

I co powinienem ją sprzedać akurat takowa kartę posiadam i działa u mnie odkupiłem od kolegi za niedużą kasę problemem jest słabe chłodzenie (referent). Wydałem dokładnie 230zł brak dokumentacji papierów i ułamany fragment chłodzenia dziura wielkości 2.5cm

Ale PO CO chcesz montować takie monstrum w parze z 680 ? Przecież ta karta przez 99% czasu będzie tylko wpierdalać prąd i nic więcej. A no i jeszcze nie wiem czy nawet wykorzystałbyś jej pełną moc do PhysX bo nie wiem czy da się zmusić 2 gpu żeby działały TYLKO pod PhysX.

Link to post
Share on other sites

Geeezzzz ale PO CO ? montujesz jeden konkretny na boku i masz spokój a co do chłodnicy to haf X ma specjalne miejsce u góry na montaż potężnej chłodnicy z wentylami 2x120 lub 2x140 mm - 932 ma takie ? W ogóle Twoja wizja jest jak dla mnie bardzo dziwna no ale każdy ma swoje widzi mi się. Nie potępiam, nie ganię jednak gdybym ja miał grubą kasę na wydanie, rozegrałbym to inaczej.

Nic nie potępiam ale z poprzedniego zestawu została mi obudowa i same sprzedawanie tych wentylków było by bolesne no to pochwal się.

Dokładnie musi być szybki cichy i przy okazji ładny ogółem to będzie w zależności zobaczymy po złożeniu może sprzedam cały bez LC albo cały z LC albo przerobię go na Domowy Piecyk.

Ps stary ja kocham mieć te 5ghz i te 20 wentylków działających na minimalnych obrotach niż 4 turbiny.

 

Ale PO CO chcesz montować takie monstrum w parze z 680 ? Przecież ta karta przez 99% czasu będzie tylko wpierdalać prąd i nic więcej. A no i jeszcze nie wiem czy nawet wykorzystałbyś jej pełną moc do PhysX bo nie wiem czy da się zmusić 2 gpu żeby działały TYLKO pod PhysX.

Czy ja wiem tylko taką kartę starszą posiadam i kupiłem za bezcen i nie zabardzo chcę stracić na sprzedaży na razie dobrze pracuje ze "staruszkiem" Athlon'em X2 4850e. Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

HAF X also supports 4 Way SLI if you someone discovered the pot of gold at the end of the rainbow.

Padłem. %-)

 

Weź HAF-X'a i pakuj się w LC. Mógłbyś trochę składniej pisać posty, bo czasami nie ogarniam co chciałeś przekazać. Przed dodaniem warto przeczytać co się napisało. :)

Edytowane przez Ethreivis
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Padłem. %-) Weź HAF-X'a i pakuj się w LC. Mógłbyś trochę składniej pisać posty, bo czasami nie ogarniam co chciałeś przekazać. Przed dodaniem warto przeczytać co się napisało. :)

 

No teraz to ja Ciebie nie rozumiem. %-)

Link to post
Share on other sites

Ten sticker to atrapa :) Która maskuje defekt w farbie tego egz. budy dopóki czegoś nie wymyślę xd

 

Chusteczka jest bo ta "półeczka" bardzo rezonuje od pompy a ta chusteczka to taki prymitywny "tłumik".

 

Docelowo: Marzy mi się taki ogromny rezerwuar od "sufitu" do "podłogi" na prawo od mobo - podświetlony na niebiesko, ew z białym (mlecznym) płynem. Jest taki? xd

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...