Skocz do zawartości

Pochwal się co masz w środku!


Recommended Posts

Dobre? Przyzwoite :) Ale za te cenę to faktycznie (0zł za kolumny plus 150zł na ich remont). Z myślą o nich kupiłem praktycznie jeden z ostatnich Polskich wzmacniaczy - Diorę WS 504B, jednak jej znamionowe 2x80-100W przy 8 Ohm i bodajże 0,7% THD zabija je bez problemu. Głośniki wprawdzie Tonsilowskie 60-watówki (wiem, że oryginalnie było 40-watowe, jednak te 20W więcej nie burzy diametralnie dźwięku zaś przydaje się przy muzyce nowoczesnej) i przy ostrym DubStepie jeden z nich zabiłem. Prz najmniej nauczyłem się regenerować głośniki :) W planach mam jeszcze zmianę wyściółki na watolinę i zastąpienie regulatora głośnika średniotonowego drugim bass-reflexem. Przy głębokości 100mm powinno to nieco obniżyć zakres strojenia kolumny - to w teorii, bo w praktyce być może będę wracał do pierwowzoru :D Ale miło, że doceniłeś, przynajmniej miałem się komu rozpisać :)

Link to post
Share on other sites

Wiesz, to stary sprzęt, a nie nowa Yamaha :) Odkopałem książeczkę, h=0,7% dla 100W 8 Ohm. nie wiem czy to to samo co dzisiejsze THD, znalazłem także zniekształcenia harmoniczne dla 80W 8 Ohm przy f=1 kHz = 0,04%. Chyba nieźle jak na wczesne lata 90-te oraz jak na 3-4 stówki (po tyle chodzą na allegro). Najciekawsze to jest w niej trafo, które jest opisane na zaledwie 120VA, ale całość (trafo - końcówki mocy (scalaki)) działają w zupełnie inny sposób niż reszta sprzętu - wraz z mocą napięcie ulega ogromnym zmianom i dzięki temu przy tak "słabym" trafo końcówki osiągają taka realną moc. Jak dla mnie to budżetowy majstersztyk, ktoś w tej Diorze miał jednak głowę, szkoda, że całość padła w 97' bodajże. Albo nasza bydgoska Unitra... Ci to głupotę dopiero zrobili, ale to inny temat :/

Link to post
Share on other sites

Właśnie ma być goło :) Teraz tylko listwy, odświeżyć ściany, narożnik plus ława, dla kompa i wzmaka jakaś schludna szafka w kolorze reszty bajeranckie oświetlenie i będzie cacy :) Nie lubię zasłonek, kwiatków itp.

 

A tak prezentuje się mój nowy komputerek. Przesadka z Quada na Duo oraz z Fermi na HD3800 zdecydowanie odczuwalna, jednak dalej mogę sobie we wszystko w co chcę pograć :)

 

http://img268.imageshack.us/img268/1421/img20120104015156.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ale czemu od razu na czarno ?

Właśnie komp za 400zł to super sprawa bo można experymentować. Sam mam zamiar teraz z nudów złożyć taką "machinę" tylko do muzy i neta i ją jakoś fajnie odpicować. :D

Link to post
Share on other sites

Mówisz? Płyta micro, więc mógłbym zasilacz umieścić na dole nawet :D Kiedyś eksperymentowałem. ja np uwielbiam montować wentylatory w podłodze i dawać budę na stópkach, fajnie to działa. Dlaczego na czarno... a Co, Na czerwono? Pasowało by do Mobaska. Ogólne zastanawiałem się nad popryskaniem radiatorów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...