Skocz do zawartości

3 karty dźwiękowe, która najlepsza ?


Recommended Posts

Witam,

Posiadam 3 następujące karty dźwiękowe:

 

1. Creative sound blaster x fi xtreme fidelity (model sb0790)

2. Creative sound blaster live! (model ct4830)

3. Gigabyte GA-945PL-S3P - http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-945pl-s3p_66/specs/

 

Moje pytanie brzmi następująco, z której karty dźwiękowej uzyskam najlepszy dźwięk ?

Zdaje sobie sprawe z tego że nejlepiej jest to sprawdzić słuchowo, ale zastanawiam się z której teorytycznie powiniennem uzyskać najlepszy dźwięk ?

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

uzywajac x- fi przestaw panel na audio creation

wlacz opcje bit match

 

nie wiem czy to obslugiwane jest w tym modelu na pci ale audio na ex to ma wiec i tu powinno byc

psioczy sie w wiekszosci na modele audio bo maja "obciety" procesor wzgledem pelnych co nijak ma znaczenie przy sluchaniu muzyki - co dla gracza jest psią kartą bo nie pracuje sprzetowo to dla melomana ma zadne znaczenie

 

roznica jakosci pomiedzy audio a music jest marginalna - w slepym tescie w wiekszosci nie do wykrycia

 

crystalizer out bo to "smiec" choc i czasem zdeko poprawia wrazenie

bit match wlaczone (lepsze niz crystalizer ktorego z automatu wyłacza) ustawic odrazu stale probkowanie na 44.1 (raczej innych kawalkow nie masz i mial nie bedziesz)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Te głośniki nawet jakby się podłączyło pod Xonar'a D2X czy X-Fi Titanium HD to w ślepym teście bez upiększaczy dźwięku nie odczułby różnicy.

 

Prawidłowo termin się zwie audiovoodoo.

 

Ta pierwsza karta to nic innego jak SB0570 czyli kolejny raz odgrzewany kotlet.

Tutaj pokazana różnica:

http://www.anpo.republika.pl/sb0410/live-inne2k.jpg

 

Także zmień pierw przetworniki elektro-akustyczne a potem dopiero źródło dźwięku.

Link to post
Share on other sites

drachenfeles

 

Podpięte mam kablem który był w zestawie, czyli tymi kolorowymi mini jackami.W karcie muzycznej mam 4 wejscia na mini jacki. Wejscia w urzedzeniu są takie jak na zdjęciu.http://images.tweaktown.com/content/1/1/1121_3.jpg

 

Czy jest możliwość podpięcia tego na kablu digital,bo z tego co zrozumiałem to na obecnym kablu nie ma znaczenia jaka jest karta dzwiekowa..

 

lukson

 

Może i te karty są słabe, ale na chwile obecna chce wyciagnac maksimum z tego co posiadam.

Z tymi kamyczkami to kompletnie nie wiem o co chodzi...

Przetworniki elektro akustyczne też mi niewiele mówią... czyli co konkretnie ?

 

Sprzętu używam tylko do słuchania muzyki, i chcialbym z tego czerpać jak największą przyjemność, w gry nie gram.

Link to post
Share on other sites

Obecnie wyciągasz maksimum z tego co posiadasz a nawet i więcej jak zwiększając głośność uruchamiasz tryb BOOST+11.

 

Te "kamyczki" jak i Tybetański dzwon oraz reszta rzeczy ze strony audiovoodoo nie robią nic z dźwiękiem oprócz możliwości wytworzenia się echa w portfelu.

 

Przykład przetwornika elektroakustycznego LINK.

 

 

Na obecnym kablu nie ma znaczenia jaka jest karta muzyczna. Na kablu coax'ialnym czy optycznym z pozłacanymi końcówkami też nie odczujesz różnicy.

 

Zmień głośniki i wtedy dopiero myśl o karcie. Jeżeli nie to wymień te szerokopasmowe imitacje głośników (kolumienki przednie) na zwykłe kolumienki dwu-drożne i już odczujesz różnicę.

Link to post
Share on other sites

Ona nie jest dla jeleni tylko dla audiofilów dla których kabel zasilający do wzmacniacza musi być zrobiony ze srebra z domieszką platyny i adamantium. Nie ważne, że w ścianie są cieniutkie kabelki (może jeszcze aluminiowe) oraz, że do domu/mieszkania prąd jest dostarczany na starych zaśniedziałych drutach które zbierają wszystkie fale dookoła.

Link to post
Share on other sites

Przykład przetwornika elektroakustycznego LINK.

 

 

Na obecnym kablu nie ma znaczenia jaka jest karta muzyczna. Na kablu coax'ialnym czy optycznym z pozłacanymi końcówkami też nie odczujesz różnicy.

 

Zmień głośniki i wtedy dopiero myśl o karcie. Jeżeli nie to wymień te szerokopasmowe imitacje głośników (kolumienki przednie) na zwykłe kolumienki dwu-drożne i już odczujesz różnicę.

 

Mam głośniki w domu konkretnie takie, jak w tej aukcji: http://allegro.pl/sp...2732202662.html

 

Czy to są "kolumienki dwu-drożne"?

 

Tylko pytanie czy można je podlączyć.

 

Kolumny jeszcze rodziców, zestaw logitech kupiłem w 2005 roku, wtedy dośc sporo kosztował, tak więc podłaczyłem go jak w oryginale, bez kombinacji z kolumnami które miałem.

Edytowane przez barto_
Link to post
Share on other sites

Kolumny zaprezentowane przez Ciebie są trój-drożne. Nie zmienia to jednak faktu, że będą o wiele lepiej grały niż oryginalne głośniczki.

Można je podłączyć zamiast oryginalnych przednich. Musisz tylko wykonać przewód z wtyczką cinch z jednej strony. Nie pamiętam też dokładnie czy w Z-54xx subwoofer grał w fazie czy przeciw-fazie ale to można sprawdzić zmieniając polaryzację przednich kolumn.

Przy odpowiednim podłączeniu (np. w fazie) będzie większy i równo-kryjący bas.

Link to post
Share on other sites

Leżą jeszcze takie: http://allegro.pl/10-296-kolumny-tonsil-zg-15c11-do-renowacji-i2734310637.html

a raczej podobne, dokładny symbol zg10 c.- jak się domyślam dwu drożne.

 

Napisałeś:

Musisz tylko wykonać przewód z wtyczką cinch z jednej strony

 

Zastanawiam się w jakim celu, te kolumny logitecha nie są podpięde chinchami tylko kabelki bezposrednio wpiete do subufera.

 

mistrz

 

jaki tuning masz na myśli? Apropo pianki już wiem dlaczego zostały odłozone. Zerknąłem i pianka jest poniszczona na membranach. Czy da rady zreperować to domowymi sposobami ?

Link to post
Share on other sites

To się nazywa prawidłowo regeneracja głośnika. Można to bez problemu zrobić w warunkach domowych. Oczywiście wymagane są jako takie zdolności manualne. Mając dwie lewe ręce lepiej się do tego nie zabierać bo więcej z tego strat niż pożytku.

Tutaj jak to się mniej więcej robi: LINK

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...