Skocz do zawartości

Wybór monitora ok. 21-22 cale


Recommended Posts

zależy od laptopa, zdecydowana większość ma wyświetlacz porównywalnie podłej jakości jak najtańsze monitory, niemniej modele inżynieryjskie czy graficzne można spotkać nawet z bezpośrednim podświetleniem LEDowym, a to jest już konkret, napisz o co dokładnie ci chodzi, albo załóż osobny temat, nie będziemy tu offtopować

Link to post
Share on other sites

Lapka też się najczęściej ma bliżej oczu niż normalny monitor. Najtańsze matryce z laków sa dużo gorsze od najutańszych stacjonarnych. Kąty widzenia to niebo a ziemia. Mam porównanie mojego buba laptopa za 1.300 PLN vs LCD z 2002r. i LCD z 2012r. za 335PLN. Stacjonarne tu wypadają zdecydowanie lepiej :)

Link to post
Share on other sites

Dobra biorąc po uwage wielkość plamki to jakiej wielkości musi być monitor (aby było optymalnie na nim się pracowało).

 

 

PS.To dlaczego jeżeli plamka wpływa na komfort pracy to w smartphonach chcą poupychać FullHD ??? (Ma to być jakiś chwyt marketingowy czy co)

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

nie porównuj różnych urządzeń z monitorami zwłaszcza mobilnych, druga rzecz na rynku mamy masę debilizmów, bo gawiedź wierzy, że więcej = lepiej i kupują

Z tymi debilizmami to zgodzę się na pewno (podobnie było z FullHD i FullHD 1080p o ile dobrze pamiętam , większość osób myślało że to drugie jest lepsze a było to jedno i to samo).Odległość od monitora będzie wynosiła około 60cm więc ile cali nie wypali mi gałek przy fullHD??? Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

bo nie pracowałeś przy dużym monitorze, ja się przesiadłem z dziewiętnastki na dwudziestkę czwórkę, przez tydzień nowy monitor był duży, po tygodniu przywykłem, a teraz myślę sobie 30" to by było to

 

Ale zbyt duży ekran też szkodzi na wzrok (odległość od monitora ,a ilość cali)

taa, a święty mikołaj istnieje, każdy monitor może zaszkodzić, jak ktoś nie umie z niego korzystać

Link to post
Share on other sites

Mam ostatnie Pytanie co jest lepsze TN czy IPS (wiadomo że lepsze IPS,ale chodzi mi w moim budżecie) bo zastanawiam się na LG IPS224V i PHILIPS 227E3LPHSU .Głównie gram w gry i nie chce mieć srebrzenia(bardzo to widać jak przesiąde się z TN???) czy jakiegoś blendingu(w sensie strasznie widocznego.Zależy mi jak najlepszym równomiernym podświetleniu)

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

nie chce mieć srebrzenia(bardzo to widać jak przesiąde się z TN???) czy jakiegoś blendingu

TN'ki srebrzą i "bleedują" ~tak samo jak IPS'ki

 

Zależy mi jak najlepszym równomiernym podświetleniu)

to dopisz sobie zero na końcu cyfry określającej budżet

Link to post
Share on other sites

TN'ki srebrzą i "bleedują" ~tak samo jak IPS'ki

 

 

 

to dopisz sobie zero na końcu cyfry określającej budżet

 

;) może za pół roku ,ale czy naprawde warto kupić IPS czy lepiej TN (chodzi mi o to co lepiej będzie działać ) bo np.na Tą TN'ke niewidziałem żadnej złej recenzji a na LG troche osób "szczeka". Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

bo jak kupujesz TN to niczego nie oczekujesz wiadomo, że szajs, ale jak ktoś kupi IPS to oczekuje od razu gruszek na wierzbie, owszem można mieć takie oczekiwania ale nie od monitora za 7 czy 8 stówek, tylko za 3 czy 4 tysiące

 

druga rzecz to wadliwe sztuki (które w tym segmencie się trafiają) i debile niepotrafiący ich reklamować, potem wylewający żale na forach

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja chce zamówić przez internet do domu (w mieście mam neonet ) ale jak zamówie przez neta to w ciągu 10dni moge zrezygnować ,ewentualnie zostaje ustawa .Więc na razie nie opłaca się kupować IPS ??

 

PS.Bardzo ważne pytanie jak sprawdzić czy chmurzenie jest w normie (bo lg robi raz bez a raz z takim że aż żal du*e ściska) i niemożna póżniej z nimi się dogadać.

Link to post
Share on other sites

A jak ustawić program tak aby sprawdzić dolną krawędź telewizora (albo jakiś obraz by zobaczyć czy porawnie wyświetla kolory czarny chodzi mi o jakieś obrazy testowe )???

 

PS. Czy opłaca się brać IPS czy lepiej się wstrzymać. i kupić starą TN'ke

Link to post
Share on other sites

O to właśnie mi chodziło wielkie dzięki ,a i jeszcze wracająć do tematu .Czy opłaca się brać IPS (w tej cenie) czy lepiej się wstrzymać. i kupić starą TN'ke (w sklepie jak jedną widziałem to niewiele gorsza była od IPS ,ale 27cali)???

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

IMO współcześnie TN ma rację bytu tylko jako gamingowa 120Hz

i jeżeli ktoś ci będzie próbował wmówić, że nie ma szczególnej różnicy pomiędzy tymi matrycami to możesz śmiało zadać mu kłam i wysłać tutaj:

http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_technologies.htm

Link to post
Share on other sites

Podczepiając się do tematu czy autor może zdecydował się na zakup monitora?Bo ja też przymierzam się do zakupuj nowego monitor i już czuję że mnie będzie szlag trafiał bo ja nigdy się na nic nie mogę zdecydować.Aktualnie mam lg e2260 dobrze mi się na nim gra ale gdyby nie to że monitor nie mam dvi ani hdmi to bym go zostawił(w****....latające pasy).W grę wchodzi tylko monitor 21,5 lub 22 cale bo monitor mam ułożony w rogu ściany i dalej go nie mogę wepchać(i tak mam bardzo cienki monitor).Siedzę dokładnie na wyciągniecie ręki czyli ok 60-70cm i nie wyobrażam sobie większego monitora.

Ja bym tylko chciał żeby monitor-miał oczywiście wyjście dvi lub hdmi,był jak najchudszy(razem z ramkami) i miał niski input lag.Wiem co to znaczy duży input lag.Posiadam telewizor który ma już z 5lat,gdy podłączyłem do niego komputer odczułem ogromną różnicę w czasie reakcji.Na monitorze mocno odczuwam opóźnienia a na telewizorze tak jak by tych opóźnień nie było(nie, nie jest to crt).

A budżet to max 600zł tak jak autor.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Zdecyduje się TN ponieważ IPS (masówki) dają po oczach pare osób które się przesiadło to widać smużenie (w niektórych miejscach jak kolor czarny przechodzi w biały).Jaką TN'ke polecicie do 600zł z dużym kontrastem ,bo lubie się nim bawić z 21,5 do 23 cali czy może być taki PHILIPS 227E3LPHSU a jak nie to jaki (z 2-3 przykłady monitorów) ???

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...