Skocz do zawartości

Wybór monitora ok. 21-22 cale


Recommended Posts

Witam ma dylemant z wyborem (tego draństwa) otóż potrzebuje monitora do 500 zł .Będe na nim grał (to już chyba norma) , oglądał filmy ,czasem może coś z grafiki oraz do programowania.

Potrzebowałmbym go z

-fullHD(lubie czasem obejrzeć sobie dobry film typu Władca pierścieni itp.)

-złącze cyfrowe (fajnie byłoby gdyby miał HDMI ,ale bez niego też się obejdę)

-aby dało się na nim grać (w gry typu MW3 ,Anno itp.)

-duży kontrast (tak z 5000000:1)

-czerń ma być czarna

-Nie chce nic z LG (bo mam podziurki w nosi tych partaczy którzy wymienili mi matryce brudną od środka na matryce z bardzo widocznym bleendingiem , której teraz nie chcą wymienić)

 

 

PS. Czym różni się kontrast dynamiczny od typowego (ma to wpływ znaczący na monitor) oraz czy warto zamawiać przez neta czy lepiej pójsć do sklepu.

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

Może NEC AS221WM ale... Z 70PLN ponad budżet i ma 1680x1050 zamiast 1920x1080 ale to mała różnica. W 1920x1080 i ta będą pasy góra/dół w filmach.

 

Czym różni się kontrast dynamiczny od typowego

Dynamiczny to styczności marketing. Nie ma co na niego patrzeć tak jak na te miliony w specyfikacji dotyczące kontrastu. Trzeba go wyłczyć :) o chyba że lubisz jak monitor wali chamsko po oczach nienaturalnie ostrymi kolorami. Dosłownie wali... sprawdzałem na moim.

 

czerń ma być czarna

Takie rzeczy tylko w CRT (kineskopie). Na LCD nie ma czerni... na żadnym. Są za to odcienie czarno podobne. Im lepszy tym zamienniki czarnego są bardziej czarne :)

 

czy warto zamawiać przez neta czy lepiej pójść do sklepu.

Zamawiać netem bo ta niej ale wcześniej można pójść do jakiegoś sklepu aby w realu obejrzeć monitor jeśli jest taka możliwość.

 

złącze cyfrowe (fajnie byłoby gdyby miał HDMI ,ale bez niego też się obejdę

Podany przeze mnie ma DVI. Tez cyfrowe i w zasadzie to samo co HDMI. Czyli efekt ostateczny po podłączeniu będzie taki sam. Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Na LCD nie ma czerni... na żadnym.

tu już opowiadasz, teraz najtańsze AMVA potrafi zejść z punktem czerni na tyle nisko, że człowiek nie daje rady rozróżnić, LCD się cały czas rozwijają

 

Zamawiać netem bo ta niej ale wcześniej można pójść do jakiegoś sklepu aby w realu obejrzeć monitor jeśli jest taka możliwość.

ja bym nie kupił monitora bez ówczesnej inspekcji tej konkretnej sztuki, którą kupuję, już pal lich te parę złotych, bo taniej z sieci tylko jakbym się miał potem bujać z ewentualymi wysyłkami gwarancyjnymi itp to dziękuję

Link to post
Share on other sites

ja bym nie kupił monitora bez ówczesnej inspekcji tej konkretnej sztuki, którą kupuję, już pal lich te parę złotych, bo taniej z sieci tylko jakbym się miał potem bujać z ewentualymi wysyłkami gwarancyjnymi itp to dziękuję

 

Ale masz 10 dni na rezygnację i "money back", zyskujesz czas na wygrzanie monitora i test na pojawienie się bad pixli...

Link to post
Share on other sites

tu już opowiadasz, teraz najtańsze AMVA potrafi zejść z punktem czerni na tyle nisko, że człowiek nie daje rady rozróżnić, LCD się cały czas rozwijają

Nie uwierzę póki nie zobaczę na własne oczy. To co dotąd widziałem na różnych LCD to jest "parodia czerni" :)

 

Tak czy i inaczej w tej cenie cudów nie będzie.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi ale NEC AS221WM nie przypadł mi do gustu (Nie chodzi o to że jest zły tylko poprostu przyzwyczaiłem się do 16:9), a crt mam na strychu tylko wiadomo że po paru godzinach pracy oczy były strasznie zmęczone .Jakie macie jeszcze propozycje (koło siebie mam media expert, komputronik ,euro i neonet) chciałbym kupić tam ale jak wiadomo albo są 3 monitory na krzyż lub powyżej 24 cali (w media były chybaz 10 monitorów z tego 2 monitory poniżej 23 cali :/ ).

 

PS. Moge dać 800zł o ile monitor będzie tego wart

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

A któryś z tych się nada (Nec mam zamiar kupić za około półroku ale wtedy wydam coś około 1000 coś wmiare ogarniętego ,a nie wydać a potem żałować) po za tym i tak potrzebuje 2 monitórów .http://www.skapiec.p...7_0_0-540/oceny http://www.skapiec.p...7_0_0-540/ocenyhttp://www.skapiec.p...7_0_0-540/oceny

 

Czy lepiej któryś z tych

http://www.neonet.pl/?p=philips_227e3lphsu_00

 

PS.Jakie inne macie propozycje i jakiej firmy najlepiej brać monitory

 

PS2. Wiem żę jestem strasznie marudny z góry dzięki za cierpliwość ;)

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

laptop to całkiem inna bajka, zresztą mała plamka nie jest zawsze przeciwwskazaniem, CAD'owcy czy niektórzy graficy potrzebują takich drobinek, chodzi o zwykłe użytkowanie/pracę z tekstem, gdzie plamka powinna być możliwie duża, jeśli nie chcemy mieć bolących oczu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...