Skocz do zawartości

Ati Radeon HD 6850


Recommended Posts

Ale 7770 na nowych sterownikach osiąga praktycznie taką wydajność jak 6850, mniej się grzeje, pobiera mniej prądu.

HD7850 - od 630zł za Vertexa, a za 700zł kupisz MSI/XFX/Sapphire, w 720p wydajność GTX560TI/HD6950, wraz ze wzrostem rozdzielczości przewaga rośnie.

Czemu nie GTX650TI? Ma wydajność HD6870, a jak gra pod NV pisana to nawet 7850 dościga, a za 550zł kupisz :)

 

Napisz jeszcze jaki masz procesor, bo jak 2 jajka to Radeon ma sens, sterowniki NV mają duży narzut na Dual Core.

Link to post
Share on other sites

Ale 7770 na nowych sterownikach osiąga praktycznie taką wydajność jak 6850, mniej się grzeje, pobiera mniej prądu. HD7850 - od 630zł za Vertexa, a za 700zł kupisz MSI/XFX/Sapphire, w 720p wydajność GTX560TI/HD6950, wraz ze wzrostem rozdzielczości przewaga rośnie.

Nie zawsze wyższy numerek oznacza wyższą wydajność.HD 6850 też się kręci i oprócz megaherców ma szerszą szynę 256bit,a co za tym idzie większą przepustowość pamięci aniżeli HD 7770,do tego dochodzi większa ilość jednostek ROP i TMU,a to nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o ogólną wydajność dlatego polecał był HD 6850 aniżeli kastrata HD 7770 ;)

Edytowane przez ivanos
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

płyta to MSI K9A2 CF-F a procek to AMD Athlon 64 X2 5000 + na AM2 a zasila to Chieftec 500 watt .

Jak już pisałem 650 nie chce to raz , a dwa to drogie jak na mój budżet , a o 7850 też napisałem że drogie .

Szukam coś do 450 zł i akurat chce tego 6850 . Rozumiem że karte można troche podkręcić i parametrami będzie taka sama jak 6870 ??

Link to post
Share on other sites

Nie zawsze wyższy numerek oznacza wyższą wydajność.HD 6850 też się kręci i oprócz megaherców ma szerszą szynę 256bit,a co za tym idzie większą przepustowość pamięci aniżeli HD 7770,do tego dochodzi większa ilość jednostek ROP i TMU,a to nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o ogólną wydajność dlatego polecał był HD 6850 aniżeli kastrata HD 7770 ;)

 

Jakos tez bym byl bartdziej przekonany za 6850

poszukaj bo za dobra cene mozna juz trafic 6870

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Przesiadłem się jednak na MSI HD 6870 Hawk , i powiem że w World of Warcraft nie ma różnicy . Myślałem że pogram na max teksturach a tu dalej lipa .

Różnica jest ale na niskich rozdzielczościach , wtedy jest dużo więcej fps niż na poprzedniej 4850 .

Da coś dokupienie dodatkowych 4 giga ramu DDR 2 ??

Czy poprostu już moja płyta i ram i procek starawy nie wyrabia ??

Link to post
Share on other sites

Hmmmm

7770 wypada gorzej według testów Benchmarka.pl , 650ti nie chce a 7850 to za dużo na mój budżet .

Grać mało co gram , potrzebuje karte do WoW-a żeby mi płynnie chodzil na max detalach przy 1920 na 1080 .

Mam max do wydania 450 zł i w tej cenie kupie spokojnie 6850

 

wow nie bedzie chodzil plynnie na max detalach w orgri i na raidach, bg gdy nie masz 2500k na 4ghz, karta nie ma duzo na rzeczy mam 660 i phenoma na 3,7 ghz i mam uzycie karty 50%, oczywiscie rozmawiamy o retailu? ja na good mam 30fps w orgri Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nowa karta dała kopa ale w małych rozdzielczościach a w 1080p wynik w grze się spłaszcza do słabszej karty to znaczy że procesor jest za kiepski w małej rozdzielczości masz dużo fps a po podbiciu mało a karta 2x szybsza od starej jaki masz procesor.

Ja jak zwykle polece ci I5 na S1155 jaki byś nie kupił będzie spoko.

 

 

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nowa karta dała kopa ale w małych rozdzielczościach a w 1080p wynik w grze się spłaszcza do słabszej karty to znaczy że procesor jest za kiepski w małej rozdzielczości masz dużo fps a po podbiciu mało a karta 2x szybsza od starej jaki masz procesor.

Ja jak zwykle polece ci I5 na S1155 jaki byś nie kupił będzie spoko.

 

płyta to MSI K9A2 CF-F a procek to AMD Athlon 64 X2 5000 + na AM2 , pamięc to Geil DDR2 800MHz 2 x 2 GB

 

Myślałem nad przesiadką na Coire I5 i do tego jakaś dobra płyta główna i no i pamięć ram to już pewnie DDR 3 ??

Co byście polecili ?? dysk twardy by też dużo pomógł jak bym zakupił już SSD np. Samsung 830 ??

Link to post
Share on other sites

Hmmmm

7770 wypada gorzej według testów Benchmarka.pl , 650ti nie chce a 7850 to za dużo na mój budżet .

Grać mało co gram , potrzebuje karte do WoW-a żeby mi płynnie chodzil na max detalach przy 1920 na 1080 .

Mam max do wydania 450 zł i w tej cenie kupie spokojnie 6850

 

na 12.11 lepiej 7770 trzymać

 

płyta to MSI K9A2 CF-F a procek to AMD Athlon 64 X2 5000 + na AM2 , pamięc to Geil DDR2 800MHz 2 x 2 GB Myślałem nad przesiadką na Coire I5 i do tego jakaś dobra płyta główna i no i pamięć ram to już pewnie DDR 3 ?? Co byście polecili ?? dysk twardy by też dużo pomógł jak bym zakupił już SSD np. Samsung 830 ??

kup uzywane i5 sandy za 550 na allegro + najtańsze mobo h61 i masz przyrost jak sie patrzy

http://allegro.pl/intel-core-i5-2400-i2799347226.html

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Co do 6850, jesli masz brac to patrz na Gigabyte-dobre chlodzonko, cicha ale o OC zapomnij(zablokowane napiecia) ale fabrycznie jest podkrecona.

2 opcja Sapphire, nawet tansza a takze dobra.

Zasilacz da rade.

Pzdr

Link to post
Share on other sites

on juz ma 6870

 

Aktualnie ma 4850.

HD 6870 to taki podkręcony firmowo HD 6850

Nie przekłada się to na jakąś ogromną różnicę w wydajności (zwłaszcza jeśli 6850 podkręcimy), ale na pewno jest lepiej.

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj dokładnie temat , ja już kupiłem MSI 6870 Hawk .

Teraz myśle nad zmianą płyty + procek + ram .

Co do dysku SSD to narazie odpuszcze sobie bo nie będę miał tyle pieniędzy .

 

 

P.S.

Myśle nad Intel Corei5 750 , płyta ASUS P7P55D i do tego 2x4 GB 1600 MHz . W przedziale cenowym 800 zł bym się zmieścił a za stary sprzęt bym wziął około 300 zł .

Edytowane przez mnetzimny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...