Skocz do zawartości

Jaki cooler i pasta ?


Recommended Posts

Właśnie te pytania padają najczęściej.

Zgadnijcie jakie są najczęstsze odpowiedzi ?

 

Chłodzenie - Fortis, Macho

 

Pasta - MX2, STG2

 

Są dziesiątki chłodzeń i past, no ale nie ...

 

Czasem jak ktoś założy nowy temat, z góry wiadomo co zostanie mu polecone... nuda...

 

Jedynie kilku "zawodników" np t.luk potrafi czymś zaskoczyć a reszta, cóż mam wrażenie, że zna nazwy dwóch past, cooler'ów i tak bezmyślnie poleca byleby tylko posty nabijać.

 

Pewnie znajdzie się wielu, którzy napiszą, że to najlepsze opcje na rynku a ja wam napiszę " gó**o prawda "

 

I nie mam zamiaru podawać wam przykładów , sami sobie poszukajcie u wuja http://emoty.blox.pl/resource/414.gif.

 

No, to byłoby na tyle w tym temacie .

 

@

A pisanie takich postów, to ...

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/jl/en/pv/dozq6c.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do chłodzeń to w 100% się zgodzę.

Wszyscy polecają Forisa, a ja się pytam, za co? Miałem go kilka dni i totalny średniak. Jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, dołączany wentylator jest po prostu głośny, wydajnością sam cooler też nie grzeszy.

Macho? Wielki kloc, w życiu nie wsadziłbym czegoś takiego do budy.

 

Jeśli chodzi o pasty, to MX2 to akurat jedna z najlepszych cena/wydajność, ale jest oczywiście wiele innych - Prolimatech'y, Gelid'y, Arctic Silver(22g za 25zł).

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem osoby piszące tematy typu "jaki cooler i pasta?" powinny zamieszczać w nich choćby namiastkę informacji o tym, do czego będą owe chłodzenie wykorzystywać. Czy liczy się dla nich tylko wydajność, czy może równie ważny jest wygląd. Czy będą przeprowadzały OC? Powinny podać kolorystykę (jeśli chodzi też o wygląd), jaką mają obudowę itp. Co do past to powinna znaleźć się informacja o tym czy mają zamiar podkręcać sprzęt, czy są doświadczonymi osobami w nakładaniu pasty czy też będą to robiły pierwszy raz. Trafia mnie jak widzę tematy, w który poleca się IC Diamond 7, a osoba, która założyła temat nie wie nawet jak nakłada się pastę. Moim zdaniem powinno znaleźć się coś takiego jak wzór pisania tematu... Jak będę miał wolny czas to postaram się coś takiego napisać, ale niczego nie obiecuję.

Edytowane przez mi1996
Link to post
Share on other sites

Macho to jak najbardziej udana konstrukcja i warto go polecać. Thermalright od dawna przoduje na rynku wydajnych coolerów i Macho jest tego dobrym przykładem, a teraz jego mniejszy brat z wentylatorem 120mm to świetne i przemyślane posunięcie tej firmy.

 

Fortis już taki cudowny nie jest. Na pewno za zaletę nie można uznać to, że nie dolega do całej powierzchni procesora.

http://aac.com.pl/images/fortis_przyleganie.jpg

 

Może w nowej wersji producent to poprawi bo powinno wyglądać to tak

http://aac.com.pl/images/Freezer_A30_przyleganie.jpg

 

Ciasno ułożone względem siebie heat pipe, że nie ma między nimi wolnych przestrzeni powodują to, że cała powierzchnia IHS procesora dolega do radiatora, a tym samym lepsze jest odprowadzanie ciepła.

 

Kolejna sprawa to nie najwyższych lotów wentylator. Tego typu wentylator nie nadaje się do tak gęstego radiatora, a co najwyżej do przewietrzania obudowy.

 

W Thermalright Macho nie ma to większego znaczenia ponieważ ten ma rzadkie użebrowanie i tam wystarczy lekki powiew, aby uzyskać dobry efekt. Dzięki temu dobrze się też sprawdza w pracy pasywnej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...