Skocz do zawartości

Zestaw do gier na full


Recommended Posts

@

newBIG

 

Uważasz,że przy takiej różnicy w klatkach kolega, który składa kompa nie pogra komfortowo na FX8350 ??

http://www.anandtech...duct/697?vs=288

 

a tutaj masz tak jak napisałes swoja lepszą karte GTX660Ti od 7950 :menda:

http://www.anandtech...duct/550?vs=647

 

a jesli tak dobrze się znasz to doskonale wiesz, że 7950 podkręcisz bez problemu o 200MHz co raczej jest niemożliwe na tym GTX, a wtedy taka słabsza 7950 karta jak to napisałes jeszcze bardziej wymiecie 660Ti.

 

a zaoszczędzoną kase na procesorze, można było przeznaczyc na np SSD. Tyle w temacie.

Edytowane przez Pitter
Link to post
Share on other sites

Fest reflex.

 

Nie było mnie tutaj dośc długo, i tak sobie dzisiaj to przeczytałem i po prostu musiałem opowiedzieć. Mam dwa zestawy jeden na i72600k a drugi właśnie na FX8320 tzn dokładniej synowi złożyłem na FX8320, i naprawdę jest to dobry procesor w dobrej cenie. Teraz np minimalny FPS przy podkreconym FX8320 na 4,5 ( bez problemów z temperaturą i napięciem ) w grze Word of Tanks wynosi 40FPS, więc nawet w tej grze jest zachowana płynność i komfort rozgrywki. A z kartą to kolega newBig to juz całkiem pojechał po bandzie.

 

Dodam jeszcze, że przy składaniu trzeba tez myśleć przyszłościowo, Intel w przyszłym roku ( I lub II kwartał) ma wypuścic nowy procesor niestety na nowa podstawkę, także w podstawkę 1155 nic nowego już nie włożymy.

Edytowane przez Pitter
Link to post
Share on other sites

Wow w bardzo w bardzo wymagające gry twój syn gra. (ja na swoim Athlonie II z przed 3 lat i Readeonie 5670 mam 40-60 fps na średnich ustawieniach) i wiedz, że Battlelfield 3 wykorzystuje 30% "umiejętności" frostbite 2 przyszła wersja Battlefielda ma go wykorzystywać w 80% i może te 3 fps różnicy (pomiędzy nie podkręconym i5 3570K, a podkręconym Fx-em) to zawsze 3 fps na przyszłość gdzie takie różnice będą widoczne. kupując FX możesz mieć przekonanie, że za kilka lat wejdą gry, które potrzebują 6 rdzeni, ale trzeba też wiedzieć, że wtedy ten twój FX nie będzie warty 20zł i nie będzie wystarczający więc do tych gier, które teraz są z pewnością lepszy jest 3570k

Dodam jeszcze, że przy składaniu trzeba tez myśleć przyszłościowo, Intel w przyszłym roku ( I lub II kwartał) ma wypuścic nowy procesor niestety na nowa podstawkę, także w podstawkę 1155 nic nowego już nie włożymy.

W taki sposób nie kupisz nigdy komputera bo za pół roku będzie nowa grafika, a za ileś tam procesor tak można się "bawić do usr@nej śmierci.

 

a zaoszczędzoną kase na procesorze, można było przeznaczyc na np SSD. Tyle w temacie.

ok 100zł na SSD coś cię poje.... pokręciło, że za taką cenę kupisz SSD

a jesli tak dobrze się znasz to doskonale wiesz, że 7950 podkręcisz bez problemu o 200MHz co raczej jest niemożliwe na tym GTX, a wtedy taka słabsza 7950 karta jak to napisałes jeszcze bardziej wymiecie 660Ti

Zapomniałeś, że 660Ti też można podkręcić tylko po co skoro to tylko szybciej zużyje obydwie karty. Jeżeli nie grasz powyżej rozdziałki Full HD to 660Ti jest lepszy, wyższe rozdziałki to przewaga 7950 ale kto na takich gra??? Edytowane przez newBIG
Link to post
Share on other sites

@up

 

1) Widzę, że nie kumasz, to nie jest ulubiona gra mojego syna, ale jest to gra która wykorzystuje minimalną ilość wątków, a w tym FX8120 był po prostu słabiutki, natomiast dałem Ci do zrozumienia, że FX8320 radzi sobie z tym juz bardzo dobrze i może spokojnie rywalizować pod tym względem z Twoim intelem, ale widzę że z myśleniem u Ciebie coś nie za bardzo (bez urazy), a co do Twojego Athlona i 40-60FPS to ustaw na maxa, zrób test i podaj link :), zobaczymy ile FPS bedziesz miał.

2) cyt: "to zawsze 3 fps na przyszłość gdzie takie różnice będą widoczne", człowieku nie ośmieszaj sie, ubawiłeś mnie do łez hahahaah,

3) O Ile podkręcisz GTX660Ti ?? życzę powodzenia w podkręcaniu tej karty, reszte sobie dopowiedz,

4) Kolejna rzecz, 100zł zaoszczędzisz na płycie i procesorze ?, na samym procku zaoszczedzisz 150 do 200 zł, znajdż mi nówkę 3570K za 750 zł.

 

Nie mam zamiaru się z Tobą wykłucać, ale jak czytam To co napisałeś to po prostu świadczy o tym że mało jesteś w niektórych tematach rozeznany

 

PS. O jakim Ty szybszym zużyciu karty mówisz po podkręceniu, jeśli kupisz dobrą kartę z dobrym chłodzeniem które będzie utrzymywało odpowiednie tempy, to żadne podkręcenie karty nie bedzie doprowadzało do szybszego zużycia karty ! i czy grasz powyżej Full czy nie karta 7950 jest lepsza od tej którą zaproponowałeś koledze który składał komputer.

Edytowane przez Pitter
Link to post
Share on other sites

Pitter, CPU AMD nie nadaje się do komputera za + 3000zł, może Vishera wypada trochę lepiej ale dla mnie to dalej procesory ze średniej-niższej półki choć dobrze wypadają w syntetykach to w grach już wygląda to kiepsko.

 

A masz lub miałeś któryś z tych procesorów Vishera ?, czy tylko patrzysz na tabelki, i co masz na myśli że w grach wypadają kiepsko, bo właśnie patrzę jak syn w drugim pokoju gra w BF3 na ustawieniach ultra i "kiepsko" to nie wygląda. Sugerujesz że na procesorze ze średniej półki jak to napisałeś o Vishera nie pogram komfortowo ?? Edytowane przez Pitter
Link to post
Share on other sites

o 11:52 syn powinien być w szkole ;)

 

Nigdzie nie napisałem że jest do niczego, w grach bardziej wydajne będą i5 oraz i7.

Jeżeli twierdzisz że testy kłamią i są sponsorowane przez Intela to powodzenia.

Na Ultra gra chodzi... ale ile ma FPS ?

Link to post
Share on other sites

o 11:52 syn powinien być w szkole ;)

 

Nigdzie nie napisałem że jest do niczego, w grach bardziej wydajne będą i5 oraz i7.

Jeżeli twierdzisz że testy kłamią i są sponsorowane przez Intela to powodzenia.

Na Ultra gra chodzi... ale ile ma FPS ?

 

Jest na zwolnieniu ;)

Nie napisałem że są sponsorowane, ale zasugerowałem że nie wszystkie pokazują prawdę, wystarczy poszukać wyników ludzi którzy mają te procesory i sami robią na nich testy :) to są wiarygodne wyniki. Jeśli chodzi o FPS to min35 max 60 ale zapewne intel bedzie miał o dużo wiecej FPS :rotfl: bo waszym tokiem myslenia ta ilośc klatek nie wystarczy do płynnej rozgrywki bo to przecież AMD. Lepiej poradzic komuś intela o 200-250 zł droższego tak jak poradzono koledze w tym temacie, a mógł złożyc na Visehra i nie odczułby tej różnicy w normalnym użytkowaniu jak i w grach a za oszczędzoną kasę mógł kupić SSD. Nie twierdze że Vishera jest lepsza pod każdym względem od poleconego Intela, natomiast twierdze że procesory są na porównywalnym poziomie, nawet jeśli różnica w grach wynosi 5-10FPS na niekorzyść Vishery to i tak osoba która składała komputer mogła zoszczędzić kase i mieć dobry komputer z procesorem FX8320.

Edytowane przez Pitter
Link to post
Share on other sites

No różnica 10 FPS w grach to bardzo dużo, tym bardziej w przedziale 35-60FPS o którym piszesz.

Ta ilość klatek to 20-45 FPS w Multiplayer i to nie wystarcza, chyba że zejdziesz z ustawień Ultra.

Oczywiście stosunek cena/wydajność na + dla AMD.

bo to przecież AMD

Mam GPU z AMD i złego słowa nie mogę powiedzieć ;)

Z resztą dział CPU czerwonych od kilku lat przynosi straty finansowe, niestety.

Link to post
Share on other sites

No różnica 10 FPS w grach to bardzo dużo, tym bardziej w przedziale 35-60FPS o którym piszesz.

Ta ilość klatek to 20-45 FPS w Multiplayer i to nie wystarcza, chyba że zejdziesz z ustawień Ultra.

Oczywiście stosunek cena/wydajność na + dla AMD.

 

Mam GPU z AMD i złego słowa nie mogę powiedzieć ;)

Z resztą dział CPU czerwonych od kilku lat przynosi straty finansowe, niestety.

 

Ok, tylko że ja Ci podałem minimalny FPS 35 :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...