Skocz do zawartości

Thermalright HR-02 Macho Black White - sposób montażu


Recommended Posts

Wreszcie doszła do mnie "skrzynka" i prawie wszystko było już zamontowane, oprócz karty graficznej i coolera. Z kartą poszło szybko, natomiast z Macho... hmmm po otwarciu obudowy moim oczom ukazała się zamontowana już podstawka pod cooler, cóż pomyślałem, że bardzo fajnie, nie będzie trzeba zdejmować płyty, ale potem zauważyłem, że pasta już była nałożona(dość niechlujnie) i o dziwo był to już Arctic mx-2 ;/, pomyślałem, że cóż trzeba oczyścić(użyłem zmywacza do paznokci), bo przecież mogło dostać się jakiegoś syfu czy coś - swoją droga kto nakłada kupioną przez klienta pastę pod testy(tak kombinuję, że mogło być), a potem jej nie oczyszcza, wokół proca było ufajdane. Potem montaż, też nie prosty, bo weż utrzymaj tę cholerę w rękach i zakręć 2 śruby, nie wiem jak z pastą, ale radiator trochę mi "chodził"... dobra ale nie będę już urzekał Was swoją historią, przechodzę do setna.

 

Radiator zamontowałem w ten sposób:

 

http://ns.itotf.com/hardocp.com.new/images/articles/13093076611gND1FuyVG_1_2.jpg

 

Czyli "węższą" częścią radiatora przy pamięciach ram, z tego co zauważyłem na youtube i grafikach w necie to tak montuję większość osób. Natomiast tu:

 

http://pcfoster.pl/artykul/test-coolera-thermalright-hr-02/505-2.html

 

Montują go odwrotnie i jeszcze dodają, że:

"Z uwagi, że konstrukcja nie jest symetryczna to duże znaczenie będzie miało w jaki sposób zamontujemy radiator na procesorze. Obrót o 180 stopni zmienia zdecydowanie jego położenie wewnątrz obudowy. Zbliża się on na niebezpieczną odległość (praktycznie przylega) do wentylatora zamontowanego na tylnej ścianie skrzynki. Przypomnijmy, że ma on za zadanie wyciągać gorące powietrze na zewnątrz komputera. Wcześniej był oddalony od niego na odległość około 4 centymetrów."

 

Który sposób jest właściwy??

Link to post
Share on other sites

Niesymetryczność to w dwójnasób zaleta :P

 

Montując tak jak ty, tak jak zaleca producent, mamy po pierwsze sporo odstępu na ram (wentylator kończy się w okolicach pierwszego slotu (zależnie od płyty)), a po drugie wentyl z tyłu wyciąga powietrze bardziej bezpośrednio (działa jako pull w układzie push-pull).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm no ja też tak kombinuję jak wolker ale dziwi mnie dlaczego na pcfoster jakby odradzali tego sposóbu, z czego to może wynikać, mi się wydaję, że to same plusy...

 

Niesymetryczność to w dwójnasób zaleta

Przy samym montażu to trochę wada, weź tego bydlaka utrzymaj w jednej ręce, drugą przykręcaj śrubki... no bujał mi się i zmieniał położenie, jakoś dokręciłem ale zobaczymy jak temperatury, czy przez te "bujanie" pasta pasta została tam gdzie trzeba(nakładałem na całą powierzchnie).

Link to post
Share on other sites

Przy samym montażu to trochę wada, weź tego bydlaka utrzymaj w jednej ręce, drugą przykręcaj śrubki... no bujał mi się i zmieniał położenie, jakoś dokręciłem ale zobaczymy jak temperatury, czy przez te "bujanie" pasta pasta została tam gdzie trzeba(nakładałem na całą powierzchnie).

Wystarczyło położyć całą budę na boku :P
Link to post
Share on other sites

Położyłem, ale jak coś jest asymetryczne to się jednak przechyla... no ale robiłem to pierwszy raz więc, pierwsze koty za płoty, jak dojdzie monitor to sprawdzę co i jak z temperaturami.

 

Może nie będę tworzył oddzielnego tematu ale spytam tu o taka pierdółkę jak czujnik temperatury w obudowie... ja go dałem tak przy zasilaniu płyty głównej, naprzeciw wentyla Macho... nie wiem, dobry wybór?

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Trzeba uważać. Niby nie koliduje z pamięcią ale wszystko zależy od konkretnej płyty i odległości między socketem a bankami pamięci. U mnie na sabertoothie dotykał pierwszej kości z wysokim radiatorem ale od biedy można było tak pracować. 

 

@OP

Ja też miałem zamontowane tak jak Ty i Szkielet. Tak też zaleca producent. Na fosterze zamontowali to po chińsku. Po to jest asymetryczny żeby (zazwyczaj) nie kolidował z pamięciami. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...