Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 670 2GB vs 4GB


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do kupna karty Gigabyte GTX 670 OC, lecz nie wiem na którą wersję się zdecydować - tę z 2GB czy z 4GB ramu. Na chwilę obecną 2GB ramu na karcie to wystarczająco dużo, lecz nie wiadomo jak będzie za kilka lat. Nie należę do osób, które zmieniają często sprzęt, więc wolałbym dokonać przyszłościowego zakupu. Oto te karty:

 

werjsa 2GB - http://www.agito.pl/...7155,248-515888

wersja 4GB - http://www.agito.pl/...7155,248-515888

 

Jak widać różnica w cenie to około 160zł. Karty różnią się też zajmowanym miejscem na płycie głównej (wersja 4GB zajmuje 3 sloty). Po prostu chciałbym wiedzieć, którą kartę opłaca się bardziej zakupić na dłuższy okres czasu (powiedzmy około 3-5 lat). Widziałem już na forum podobny temat, ale chciałbym poznać wszelkie opinie pod kątem mojego dylematu :). Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi,

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

GTX 670 to karta typowo do grania, (może małe modelowanie, physx i takie tam ;) ), ale większość nabywców kupuje ją wyjątkowo do gier np. "karta za 1500zeta, nie no...musi być minimum 60fps w bf3... Ta karta za jakieś ~5 miesięcy nie będzie jakaś hiper wydajna, a już teraz w bf3 potrafię zauważyć (za pomocą frapsa :) ) spadki fps do 45. Osobiście te +2GB vram nie byłoby mi do niczego potrzebne przy 256 bit szynie.

Karta jedna z topowych więc i jest droga na ten czas.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

GTX 670 to karta typowo do grania, (może małe modelowanie, physx i takie tam ;) ), ale większość nabywców kupuje ją wyjątkowo do gier np. "karta za 1500zeta, nie no...musi być minimum 60fps w bf3... Ta karta za jakieś ~5 miesięcy nie będzie jakaś hiper wydajna, a już teraz w bf3 potrafię zauważyć (za pomocą frapsa :) ) spadki fps do 45. Osobiście te +2GB vram nie byłoby mi do niczego potrzebne przy 256 bit szynie.

Karta jedna z topowych więc i jest droga na ten czas.

 

A co to wnosi do pytania autora? :>
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...